Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pc se zaglavljuje

[es] :: PC Konfiguracije :: Pc se zaglavljuje

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 8441 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 18:03 - pre 185 meseci
Pa mozes da snimis sta se desava i da postujes. Rekao si da isto blokira i kad igras Left for dead? Jako ce bitan momenat biti kad zanenis grafiku i pocnes da testiras sa nVidijom. Ne zaboravi da otstranis ATI drajvere iz Viste pre nego sto stavis nVidiju.
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 18:22 - pre 185 meseci
L4D je blokirao kada sam imao upaljen hamachi, ugasim ga i proradi. A prije toga i evo sad radi opet sa upaljenim hamachijem.... Ne znam stvarno. Javljam kako je sve kad promijenim graficku, evo sad cu unaprijed skinuti drajvere i pripremit se...


Edit: Evo drajveri na 35%, izvadio sam graficku iz drugog PCa i spremam se za operaciju. Javljam kako je proteklo sve za pola sata kad se sve napravi :)

[Ovu poruku je menjao N_L dana 18.02.2009. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 21:10 - pre 185 meseci
Evo sad prebacih ati karticu.
Test je prosao neuspjesno, zaglavio se PC :(

Nije memorija i nije graficka, to sam testovima ustanovio :/

sta sad? :(
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 21:34 - pre 185 meseci
Hah. Kazesh sa hamchijem je zaglavljivao Left for Dead, verovatno dok si igrao online? WoW mozda zeza jer je online igrica. Sve asocira da nesto u mrezi ne funkcionise kako bi trebalo. Skini 3DMark 2006 posto on ima mogucnost da izbrane testove ponavlja koliko god puta hoces. Instaliraj taj ATI i daj mu ga po 3DMark "burn in testu" nekoliko sati :) Pri tom iskljuci racunar sa mreze. Cilj sad je da grafikju "razbijemo" od testiranja i da vidimo da li ce da pokaze znake slabosti pri jakim opterecenjima. Jos bolja ideja je da instaliras neku zahtevnu offline igricu i da je igras u najagresivnijim podesavanjima u Visti. Koji beze integrisani mrezni chip koristi P5Q Pro. Mislim da je Atheros ali ti proveri. Ima u uputstvu za koriscenje/user manualu.
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 21:47 - pre 185 meseci
3Dmark 2006 vec imam i radio sam test i sve je prezivio, mada rezultatom nijesam bio odusevljen

Jeste atheros. A sad ne mogu da se sjetim da li se ikad zaglavio dok sam igrao nesto offline. Imam osjecaj da jeste, cini mi se da kad sam igrao fallout 3 se zagalvio hmm
Znam da se zaglavljivao iz cista mira dok sam nesto citao na internetu ili tako nesto. Od sad cu biljeziti kad se zaglavi. Znam samo da se sigurno zaglavi kad god WoW upalim.
Nego prije sam koristio direktno wimax u pc i isto je bilo, sad je wireless kao sto rekoh. Imam par igara instaliranih pa cu se diskonektovati i igrati, sve na max naravno. Ali mimo WoWa moze daaaaanima da radi normalno dok se odjednom ne zaglavi tako da bih morao podosta da igram heh

Da li je moguce da je do mrezne kartice nesto? Da li bi ona zapravo mogla prouzrokovat ovo?
Prije sam nesto atheros blabla instalirao sa cda, ali zadnjeg puta nijesam pa se svejedno zaglavljuje :/

Edit: Kad sam upalio igru odma nakod loading screena, kad ulazim u meni se zaglavi. Nijesam imao ni priliku da pritisnem nesto. Ali to se desavalo samo kad je server na hamachiju bio offline(tesko objasnit sad u detalje).
Uglavnom javljam kad mi se opet zaglavi i kako. A do tada sta da radim osim igranja neke igre? Opet 3dmark?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 23:20 - pre 185 meseci
Moze 3DMark naravno i to neprekidno...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje18.02.2009. u 23:27 - pre 185 meseci
...i zapamti da otkacis racunar sa mreze tokom ovog dela testiranja.
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 00:51 - pre 185 meseci
Ostavit cu ga sad do ujutro da radi sta god pa cu editovat post ako se nesto desi, mada sam ja siguran da nije do graficke cim sve radi na xp i druga je isto prouzrokovala.

[Ovu poruku je menjao N_L dana 19.02.2009. u 02:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 11:19 - pre 185 meseci
Proslo jutro Ima li sta novo?
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 13:31 - pre 185 meseci
Evo sad ustadoh, radio je ovaj test par sati i nista, ostao upaljen PC. Ali mi je rezultat dosta los, 13700 poena :s dok common system treba da ima 15700. Ovaj moj nije bas common? Pokusao sam da napravim dobar racunar :(

Uglavnom radio normalno bez interneta i evo sad cu odradit jos jedan test s internetom da vidim score opet. Sve na max stavim, AAx8, anisotropic filteringx16, 1980*1200 i slicno...

Sta je iduci korak, izgleda da ipak nije graficka? Mozda slabije radi ali nije do nje problem :s
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 13:42 - pre 185 meseci
Sledeci korak je pokusaj da utvrdimo da li je problem mrezna kartica. Da li su ti racunari u kuci umrezeni, posto iz prilozenog zakljucujem da imas najmanje 2?
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 15:14 - pre 185 meseci
Na wirelss acess point se kace jos 2 kompjutera, ponekad ps3 i telefon. Al u PC je samo wireless kartica koja se konektuje na wap, mimo toga nista.

Prije je bio kabal u pc a sad wireless i isto je bilo. mozda nije network?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 15:48 - pre 185 meseci
Aha znaci ne koristis integrisanu mreznu, nego imas wireless karticu u PCI/PCI-E slotu? Koja je wireless kartica u pitanju i koji access point? Moram da idem postupno sa pitanjima pa izvini na kratkim postovima. Kad bih postavljao vise pitanja izgubili bi smo se :)
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 17:48 - pre 185 meseci
Access point: linksys wap54g
wireless card: level one wnc0500

Ali sam i koristio integrisanu mreznu(ethernet kabal direktno u pc umjesto u wap) i isto je bilo.. :(
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 19:10 - pre 185 meseci
Ne moraju da budu hardverski problemi. Mogu da budu problemi vezani za drajvere ili softver od wireless kartice, ali posto sad vidim koja je kombinacija u pitanju ne verujem ni u to. Pre bih rekao da su problemi vezani za sam WoW posto vidim da mnogi ljudi imaju probleme sa WoW-om i Vistom (pogotovu 64 bit), ali ti kazes da se ponekad racunar sam od sebe zamrzne bez da radis ista. Da li je tako ili te uglavnom zeza kad pokrenes WoW? Rekao si da te je zezalo i u Left for dead. Takodje vidim da i L4D takodje pravi probleme sa Vistom. Posto vidim da ti je WoW prioritet evo linka koji ti moze pomoci sa nekim savetima. Ja ne igram WoW pa ti tu ne mogu pomoci. Zadnje sto sam igrao od tog seriala je DOTA...
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 20:03 - pre 185 meseci
Dobio sam ja odgovor od blizzarda sta da probam i imao sam svoj topic od 4-5 strana na forumu, ali nista ne pomaze.

Bez paljenja WoWa pc se sam zalgavi, zbog toga sam siguran da nije do samog WoWa. Ima doooosta topica gdje se ljudima pc zaglavljuje u WoWu, ali takodje ima jos vise gdje im se zaglavljuje mimo.

Ja bih probao da sve drajvere ponovo instaliram, moze li kako bez formata i windows reinstalla? TJ da sve pobrisem pa polako?

Mada to sam probao jednom, instalirao windows, odma WoW i par drajvera i zaglavilo se oO

Mozda bas neki od glavnih drajvera zeza ili nesto...


Sad razmisljam da totalno predjem na XP a vistu da updatujem na win7 betu i koristim samo kad mi treba directX, ne znam sta vise da radim/probam :/
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 20:55 - pre 185 meseci
Polse svega sam zakljucio citajuci ponovo sve napisano u ovoj temi je sledece:

Koci u youtube (ako je samo u Visti) - mrezni problemi vezani za drajvere, ili mozda vezani za za software od mrezne kartice pod Vistom 64-bit (koristi wireless zero umesto custom software-a koji dolazi uz karticu) tj. problemi sa Windows Vistom i nekih drajvera. Opet je tu i ATI sa svojim drajverima (da li si probao da iskljucis CCC i koristis samo ATI drajver). Mozda problemi vezani za malware (viruse i ostalo sto potpada pod to ime)...

Koci WoW (samo u Visti pretpostavljam) - ili specificni problemi vezani za WoW i Vistu ili problemi nabrojeni iznad.

Koci L4D - isto objasnjenje kao za WoW plus ono za youtube. Nisam pametan... Samo sam sad siguran da su problemi iskljucivo softverske prirode i zelim ti srecu u njihovom resavanju :) U krajnjem slucaju kazes da XP radi stabilno pa mozes da ga koristis kao glavni OS dok ne vidis sta sa Vistom. Ponovna instalcija Viste sa njanovijim drajverima moze biti od pomoci. Drajvere za chipset skini sa Intelovog sajta itd. BTW koju verziju Viste koristis? Originalni source ili neku pravljenu pomocu v-lite?
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 21:02 - pre 185 meseci
Citat:
Binary Mind: Polse svega sam zakljucio citajuci ponovo sve napisano u ovoj temi je sledece:

Koci u youtube (ako je samo u Visti) - mrezni problemi vezani za drajvere, ili mozda vezani za za software od mrezne kartice pod Vistom 64-bit (koristi wireless zero umesto custom software-a koji dolazi uz karticu) tj. problemi sa Windows Vistom i nekih drajvera. Opet je tu i ATI sa svojim drajverima (da li si probao da iskljucis CCC i koristis samo ATI drajver). Mozda problemi vezani za malware (viruse i ostalo sto potpada pod to ime)...

Koci WoW (samo u Visti pretpostavljam) - ili specificni problemi vezani za WoW i Vistu ili problemi nabrojeni iznad.

Koci L4D - isto objasnjenje kao za WoW plus ono za youtube. Nisam pametan... Samo sam sad sdiguran da su problemi iskljucivo softverske prirode i zelim ti srecu u njihovom resavanju :) U krajnjem slucaju kazes da XP radi stabilno pa mozes da ga koristis kao glavni OS dok ne vidis sta sa Vistom. Ponovna instalcija Viste sa njanovijim drajverima moze biti od pomoci. Drajvere za chipset skini sa Intelovog sajta itd. BTW koju verziju Viste koristis? Originalni source ili neku pravljenu pomocu v-lite?


Youtube radi, no se desi da zakoci ponekad pa se zatekne youtube tu. Mada vise se puta desilo u youtube da se zakoci hmm

Koristim vistim wireless program, ali je upaljen levelone*ov jer bez njega kartica ne radi valjda. Najnovije drajevere imam atijeve, probao bez catalyista nije pomoglo. Malware sumnjam da je posto mi PC stiti(o) nod32, sad imam problem nece da se reinstallira pa avast, adaware i ccleaner :)

Samo u visti koci wow, zapravo samo u visti stvari koce. Vista je orginalni pirat haha

Ne znam, probat cu format i reinstall jednog suncanog dana, do tada cu izdrzat nekako. Mada sacekat cu malo pa prec totalno na Win7, izgleda obecavajuce :)

Hvala na svoj pomoci
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.20.*



+638 Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje19.02.2009. u 23:08 - pre 185 meseci
nisam citao temu od pocetka pa ne znam dal ste napomenuli coveku sta pise na sajtu:

Citat:
Pros: PLEASE!! DO NOT enable the Hyper Drive option from the Asus SmartDoctor, OR U WILL GET BACLKED OUT SCREENS, COMPLETE freezed out. This could be the problem for the people who blames about the driver issue, but for christsake! JUST MAKE SURE U DONT TURN ON THE Hyper Drive Option!!! MUST NOT!
 
Odgovor na temu

N_L

Član broj: 107442
Poruke: 98
213.133.4.*



Profil

icon Re: Pc se zaglavljuje20.02.2009. u 01:22 - pre 185 meseci
Ne koristim taj program
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Pc se zaglavljuje

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 8441 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.