Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komunikacija uredjaja i IS u C#

[es] :: IS i ERP :: Komunikacija uredjaja i IS u C#

[ Pregleda: 2218 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Komunikacija uredjaja i IS u C#11.02.2009. u 10:45 - pre 184 meseci
Da li neko ima da mi preporuci nekakvu literaturu, neku adresu ili makar ukratko mi objasni nasta bi trebalo da obratim paznju prilikom kreiranja IS ukoliko zelim da on komunicira sa nekim uredjajem. Da li je iko tako nesto radio? Predpostavljam da jeste, ali da li ste voljni da svoje znanje i iskustvo malo podelite i sa nama pocetnicima?! :)

Znam da treba da obratim paznju da mi se tipovi podataka i u uredjaju i u IS poklapaju, ali za ostalo ne znam.

Naglasicu da se uredjaj sa kompom povezuje preko RS 232 porta. Uredjaj je Abbott analizator i ima svoje standarde za interfejs ASI. Ovi standardi me dosta bune ali nakon jedne konsultacije dobio sam uveravanja da se oni prevazilaze pomocu OTP servera tako sto se on konfigurise da prima podatke sa uredjaja a da potom IS preko serilPort-a preuzima te podatke.Takodje, download sam uputstvo za uredjaj gde sam nasao da u softveru uredjaja postoje podesavanja za njegovo povezivanje sa IS i nacin na koji da se izvrse ta podesavanja. Da li je u slucaju koriscenja OTP servera treba vrsiti konfigurisanje uredjaja kao da se povezuje na IS? Imali neko volje i vremena da ukratko objasni ovu tematiku ili me uputi negde gde bih mogao dobiti ili, bolje receno pronaci, neke odgovore na ovu temu?
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Komunikacija uredjaja i IS u C#

[ Pregleda: 2218 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.