Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TExcelApplication class not registered

[es] :: C/C++ programiranje :: TExcelApplication class not registered

[ Pregleda: 1835 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drugtito
Milovan Djilas

Član broj: 138118
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon TExcelApplication class not registered11.02.2009. u 01:18 - pre 185 meseci
Pozdrav ljudi,
Imam applikaciju koja koristi TexcelApplication, TExcelWorksheet i TExcelWorkbook komponente.
Problem nastaje kad je pokrenem na XP-u koji nema instaliran M. Office.
Javlja gresku "Class not registered".
Da li uopste mogu pokrenuti bez instaliranog offica na os-u ili treba samo da registrujem 'neki' excel dll...?
Da li je to izvodljivo. Ako je neko imao slicno iskustvo bio bih zahvalan za pomoc.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: TExcelApplication class not registered11.02.2009. u 07:39 - pre 185 meseci
Moguce je tako sto skines Office XP primary interop assemblies sa Microsoft-ovog sajta.
Potrazi na google "Office XP PIAs". U paketu se izmedju ostalih nalazi i assembly za Excel.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: TExcelApplication class not registered11.02.2009. u 08:34 - pre 185 meseci
> Problem nastaje kad je pokrenem na XP-u koji nema instaliran M. Office.
> Javlja gresku "Class not registered".

Znači da traženi OLE objekat nije instaliran ili nije pravilno instaliran na računaru.

> Da li uopste mogu pokrenuti bez instaliranog offica na os-u ili treba samo da registrujem 'neki' excel dll...?

Ne možeš. TexcelApplication koristi Excel koji se ponaša kao OLE server, zato mora biti instaliran.

> Da li je to izvodljivo. Ako je neko imao slicno iskustvo bio bih zahvalan za pomoc.

Kao alternativu možeš koristiti OpenOffice koji takođe radi kao OLE server s tim što je dosta teži za rad ili specijalizovane komponente koje direktno rade sa office formatom (ne zahtevaju MS Office za rad).
 
Odgovor na temu

drugtito
Milovan Djilas

Član broj: 138118
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: TExcelApplication class not registered11.02.2009. u 14:02 - pre 185 meseci
@savkic
... > ili specijalizovane komponente koje direktno rade sa office formatom (ne zahtevaju MS Office za rad).

Da li mi mozes preporuciti neku. poz

U svakom slucaju probacu i sa Office XP PIAs.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: TExcelApplication class not registered12.02.2009. u 11:14 - pre 185 meseci
> Da li mi mozes preporuciti neku. poz

Uvek sam radio preko OLEa sa officom, komponente za direktni pristup su komercijalne, evo par koje sam našao preko googla (potraži i ostale).
http://sm-software.com/index.htm
http://www.axolot.com/components/index.htm?src=ga
 
Odgovor na temu

drugtito
Milovan Djilas

Član broj: 138118
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: TExcelApplication class not registered12.02.2009. u 18:38 - pre 185 meseci
Ok, hvala druze
probacu i jedno i deugo resenje.
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: TExcelApplication class not registered

[ Pregleda: 1835 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.