Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pun hard ali nikako da nadjem sta je

[es] :: Windows desktop :: Pun hard ali nikako da nadjem sta je

[ Pregleda: 4292 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Pun hard ali nikako da nadjem sta je10.02.2009. u 01:53 - pre 185 meseci
Stalno mi se pali upozorenje da mi je ostalo jos malo prostora na c particiji. Odem i vidim da je stvarno ostalo jos nekih 400 MB slobodnog prostora. Naravno nista ne stavljam na C svojom voljom a ta particija mi je oko 12 GB. Pocnem da pretrazujem po C sta to moze da bude toliko veliko pa da izbrisem. Trazim trazim i nista ne vidim. Ono sto vidim i sto preracunam nikako ne prelazi nekih 5 ili 6 GB. Slucajno preko nero express select files and folders vidim na stotine nekih fajlova koji su nevidljivi za vindouz fajl menadzer niti za total commander. Jedan od tih "nevidljivih" fajlova je pod nazivom pagefile.sys a veliki je cak 1.572.864 KB !! E sad moje pitanje glasi sta se ovo desava i kako da izbrisem ove samo za nero vidljive fajlove??? U nero se vide ali dzaba jer preko njega ne mogu da ih izbrisem. Da li postoje neki programi da se kupe koji ce da skeniraju, otkriju i izbrisu te fajlove?
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
212.200.221.*



+12 Profil

icon Re: Pun hard ali nikako da nadjem sta je10.02.2009. u 02:10 - pre 185 meseci
^ Glavni meni u Windows Exploreru, odaberi Tools / Folder Options, pa potom tab View i tu isključi kvačice na skrivenim, sistemskim... i ostalim fajlovima i folderima. Sve na kraju potvrdi sa Apply i OK, pa ćeš moći da vidiš i iz Explorera sve te fajlove.



PS
Pagefile.sys je sistemski fajl ("virtuelna memorija", koju sistem koristi kao dopunu uz instaliranu RAM memoriju, kada to zatreba) i njega ne možeš tek tako obrisati.
Pogledaj malo teme na forumu http://www.elitesecurity.org/t...Windowsu-obavezno-za-pocetnike i slične, a malo pročitaj i neke elementarne stvari o Windows operativnom sistemu (Help ugrađen u Windows, neku knjižicu, članak na internetu...)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Pun hard ali nikako da nadjem sta je10.02.2009. u 02:25 - pre 185 meseci
e hvala na pomoci. A samo jos nesto. Sad su mi se pojavili na stotine nekih fajlova sa ekstenzijom .tmp. Jel mogu njih da obrisem posto mi smetaju ima ih i na desktop?
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.174.*



+69 Profil

icon Re: Pun hard ali nikako da nadjem sta je10.02.2009. u 03:14 - pre 185 meseci
instaliraj CCleaner on je free, http://www.ccleaner.com/ fino ce ti to ocistiti da se ne mucis rucno.
Ja ga koristim par godina, ok je.

http://www.filehippo.com/downl...20e3a160229f826f209c166c36f69/

:D
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pun hard ali nikako da nadjem sta je10.02.2009. u 16:06 - pre 185 meseci
Ako ti je uključen System Restore,moguće da je i on zauzeo dosta mesta za svoje potrebe...
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Pun hard ali nikako da nadjem sta je10.02.2009. u 20:59 - pre 185 meseci
Instaliraj program FolderSizes i on ce ti ocitati sta ti sve i koliko zauzima prostora na discu, a da to sve sto ti je nepotrebno pobrises instaliraj CCleaner - mislim da je najbolji za tu namenu.
Slobo
 
Odgovor na temu

corabre
privatnik

Član broj: 197796
Poruke: 9
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Pun hard ali nikako da nadjem sta je13.02.2009. u 23:58 - pre 184 meseci
Citat:
n.nemanja: Ako ti je uključen System Restore,moguće da je i on zauzeo dosta mesta za svoje potrebe...


Citat:
Take 5:
Pogledaj malo teme na forumu http://www.elitesecurity.org/t...Windowsu-obavezno-za-pocetnike i slične, a malo pročitaj i neke elementarne stvari o Windows operativnom sistemu (Help ugrađen u Windows, neku knjižicu, članak na internetu...)


Milion posto su ljudi u pravu. Mora jedno od ova dva da ti pomogne!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pun hard ali nikako da nadjem sta je

[ Pregleda: 4292 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.