Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa navigacijom?

[es] :: PHP :: Problem sa navigacijom?

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljko.m
Zeljko Masanovic
Profesor matematike i informatike
Osnovna škola
Zvornik

Član broj: 179347
Poruke: 34
91.191.30.*



+5 Profil

icon Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 15:21 - pre 185 meseci
Pozdrav svim forumasima.
Ucim PHP, koristim literaturu "OSNOVE PHP 4" Bill McCarty
Pronasao sam primer pod nazivom p14-1.php i pokusavam da ga preradim, odnosno da pokusam isti taj primer da implementiram.
Napravio sam bazu podataka u mysql-u pod nazivom "maildb", prekucao kod... ali ne radi, nista ne prikazuje.
Ako bi neko mogao da pogleda i da mi pomogne. Postavljam bazu i kod.
Unapred zahvaljujem.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 16:20 - pre 185 meseci
Promeni literaturu i predji na PHP 5
 
Odgovor na temu

zeljko.m
Zeljko Masanovic
Profesor matematike i informatike
Osnovna škola
Zvornik

Član broj: 179347
Poruke: 34
91.191.30.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 16:27 - pre 185 meseci
Potpuno se slazem, samo za pocetak uzeo sam ovu literaturu kako bih bar osnovne stvari naucio.
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 17:14 - pre 185 meseci
Ne mogu bas tacno da ti kazem sto ne radi, ali najverovatnije zbog toga sto ti u php.ini stoji register_globals = Off

Code:

if (isset($left))
{
  $upit = "SELECT id, name, email FROM addressbook"."WHERE id < $id ORDER BY id DESC";
  //...
}

Ne vidim svrhu sto ispitujes ovo ako to nije neka globalna promenljiva, jer $left nije pre toga definisana u tom fajlu koji pozivas(pa samim tim i nece biti kreiran upit).

A i logicnije bi bilo da si ispitivao $_POST ako si slao nesto sa forme,
jer je tebi register_globals po defaultu Off. (video sam da imas verziju PHP 5.25 jer radis sql dump iz phpmyadmin-a)



[Ovu poruku je menjao Tudfa dana 04.02.2009. u 18:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zeljko.m
Zeljko Masanovic
Profesor matematike i informatike
Osnovna škola
Zvornik

Član broj: 179347
Poruke: 34
91.191.30.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 17:39 - pre 185 meseci
Citat:
Tudfa: Ne mogu bas tacno da ti kazem sto ne radi, ali najverovatnije zbog toga sto ti u php.ini stoji register_globals = Off

Code:

if (isset($left))
{
  $upit = "SELECT id, name, email FROM addressbook"."WHERE id < $id ORDER BY id DESC";
  //...
}

Ne vidim svrhu sto ispitujes ovo ako to nije neka globalna promenljiva, jer $left nije pre toga definisana u tom fajlu koji pozivas(pa samim tim i nece biti kreiran upit).

A i logicnije bi bilo da si ispitivao $_POST ako si slao nesto sa forme,
jer je tebi register_globals po defaultu Off. (video sam da imas verziju PHP 5.25 jer radis sql dump iz phpmyadmin-a)



[Ovu poruku je menjao Tudfa dana 04.02.2009. u 18:34 GMT+1]


Ja sam prekucao taj kod iz knjige, medjutim izgleda da neradi. A kao u literaturi je objasnjen svaki korak. :-)

Probacu da izmenim.
U svakom slucaju hvala ti.
 
Odgovor na temu

zeljko.m
Zeljko Masanovic
Profesor matematike i informatike
Osnovna škola
Zvornik

Član broj: 179347
Poruke: 34
91.191.30.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 18:51 - pre 185 meseci
Najvise me interesuje u ovoj formi kako da listam podatke iz baze kad kliknem na dugme "<" (levo), ">" (desno).
Ako bi neko mogao da mi napise bar logiku, jer sam apsolutni pocetnik.
Unapred zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.79.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 19:04 - pre 185 meseci
Pretrazi malo kako se to radi, to je pocetna stvar na kojoj smo se svi ucili, i svi smo morali da procitamo negde kako se radi. Postoji gomila tutorijala cak i na nasem jeziku a kamoli na stranom. Navikavaj se na vreme da trazis, citas, trazis, probas, pa jos malo trazis i citas, jer je to veoma bitna stavka php programiranja kako god to cudno izgledalo. Za to vreme dok cekas odgovor, mozes sigurno sam naci resenje

 
Odgovor na temu

zeljko.m
Zeljko Masanovic
Profesor matematike i informatike
Osnovna škola
Zvornik

Član broj: 179347
Poruke: 34
91.191.30.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 19:56 - pre 185 meseci
Citat:
dakipro: Pretrazi malo kako se to radi, to je pocetna stvar na kojoj smo se svi ucili, i svi smo morali da procitamo negde kako se radi. Postoji gomila tutorijala cak i na nasem jeziku a kamoli na stranom. Navikavaj se na vreme da trazis, citas, trazis, probas, pa jos malo trazis i citas, jer je to veoma bitna stavka php programiranja kako god to cudno izgledalo. Za to vreme dok cekas odgovor, mozes sigurno sam naci resenje ;)
[quote]dakipro
Slazem se. Voleo bi ako nije problem, kao iskusan programer, da mi preporucis neku dobru literaturu ili tutorijal?
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.79.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 20:09 - pre 185 meseci
Iskreno, ne secam se... ja sam procitao par knjiga (opis posla mi je bio da sedim i gledam tv, pa sam imao vremena) procitao manual, i krenuo da radim. Od tada samo manual i google od problema do problema.
Ali je moj najbolji savet da nadjes mentora, tj nekog ko zna konkretno i tacno da ti usmeno/pismeno objasni sta, kako i zasto bas tako nesto treba da se radi.
I opet cu ti ponoviti za slucaj da nisi procitao dobro:

Citat:
dakipro: Pretrazi malo kako se radi... Postoji gomila tutorijala cak i na nasem jeziku a kamoli na stranom. Navikavaj se na vreme da trazis, citas, trazis, probas, pa jos malo trazis i citas, jer je to veoma bitna stavka... Za to vreme dok cekas odgovor, mozes sigurno sam naci resenje

I tutorijali i literatura su komentarisani ovde na forumu.

Vidim da si prethodni problem resio zaobilazenjem register_globals. Ako budes imao konkretno pitanje vezano za konkretan problem, pisi ovde, inace sve ovo sto si pitao je vec opisano na forumu, pa dupliranjem ovakvih poruka forum gubi na kvalitetu.
 
Odgovor na temu

zeljko.m
Zeljko Masanovic
Profesor matematike i informatike
Osnovna škola
Zvornik

Član broj: 179347
Poruke: 34
91.191.30.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 20:12 - pre 185 meseci
Citat:
dakipro: Iskreno, ne secam se... ja sam procitao par knjiga (opis posla mi je bio da sedim i gledam tv, pa sam imao vremena) procitao manual, i krenuo da radim. Od tada samo manual i google od problema do problema.
Ali je moj najbolji savet da nadjes mentora, tj nekog ko zna konkretno i tacno da ti usmeno/pismeno objasni sta, kako i zasto bas tako nesto treba da se radi.
I opet cu ti ponoviti za slucaj da nisi procitao dobro:


I tutorijali i literatura su komentarisani ovde na forumu.

Vidim da si prethodni problem resio zaobilazenjem register_globals. Ako budes imao konkretno pitanje vezano za konkretan problem, pisi ovde, inace sve ovo sto si pitao je vec opisano na forumu, pa dupliranjem ovakvih poruka forum gubi na kvalitetu.

OK. A sto se tice prethodnog problema, taj zadatak sam nasao u "Osnove PHP 4" Bill McCarty.
Sad iskreno, ko je taj lik koji je pisao knjigu i sta je, ja ne znam. Knjiga kao opisuje Osnove PHP korak po korak.
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem sa navigacijom?04.02.2009. u 21:29 - pre 185 meseci
Sve je u redu i sa knjigom i sa likom koji je napisao knjigu, verovatno 2000-2001 godine. Tada otprilike izasao php 4 ,
a ti to pokusavas da pokrenes skript sa php 5.25 koji je izasao negde 2007. Tako da knjigu mozes da procitas i uvedes sebe u osnove
proceduralnog programiranja u php-u, koje i dan danas nije zapostavljeno, ali se ipak tezi da sve bude u oop stilu, a kad budes
imao mnogo napisanih funkcija i raznog(nepreglednog) koda shvatices i razlog tome. Znaci kreni od pocetka, da si do sada bacio
oko na register_globals shvatio bi da je sa kodom prakticno sve u redu.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Problem sa navigacijom?

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.