Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosecna profesorska plata u Srbiji

[es] :: Vodič za posao :: Prosecna profesorska plata u Srbiji

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 85123 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sofrontije
Beograd

Član broj: 72461
Poruke: 77
89.216.191.*



Profil

icon Re: Prosecna profesorska plata u Srbiji19.07.2009. u 18:43 - pre 179 meseci
Pa Laki ni pomocno osoblje nisi bas uspeo da vidis na delu, a to je verovatno zbog toga sto si ti umesto 8 sati ( koliko zakon propisuje) u skoli izgleda provodio oko sat vremena dnevno, koliko da popijes kafu i pokupis najnovije traceve. Da li si zainteresovan da te zaposlim za tu istu dobru platu - znaci oko 12.000,oo dinara?
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
95.168.76.*



+64 Profil

icon Re: Prosecna profesorska plata u Srbiji19.07.2009. u 20:22 - pre 179 meseci
plata pomocnog osoblja nije 12.000 din, nego 14,001 din.
Da imam samo osnovnu skolu zavrsenu veruj mi da bih oberucke prihvatio takav posao za tu platu, jer sa osnovnom skolom, zene rade po fabrikama 8 i 10 sati efektivnoi za istu platu, i to na normu! A ovde efektivno 2 sata maximalno. Mislim da je onda ovo sasvim super plata za taj posao!

PS bio sam svaki dan mnogo duze, nekazem da sam bi 8 ali sam bio skor toliko, a da nisam radio ni 1 sat efektivno kao ni ostali vojnici to priznajem, ali i da sam bio tamo 1 sat bukvalno, mislim da je to za platu vojnika od 1421din i puno.
 
Odgovor na temu

Sofrontije
Beograd

Član broj: 72461
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prosecna profesorska plata u Srbiji19.07.2009. u 23:33 - pre 179 meseci
Drago mi je da si shvatio poruku. Odnos prema radnom mestu je pitanje pojedinca, a ne profesije. Tako razmisljaju i neki profesori - za ove pare dosta je toliko. Ali u pravom profesorskom poslu zaista nije tako. Da li zaista neko misli da mozes da zavrsis fakultet i da 40 godina predajes jedno te isto. Kako onda predavati sve ono sto je novo, jer nauke napreduju u svakom trenutku. Profesori moraju stalno biti u toku - znaci ucenje do kraja zivota. Morate shvatiti da je i radno vreme profesora 8 sati kao i svakog drugog zaposlenog u ovoj zemlji ( doduse sada zbog krize pojedini ljudi rade i krace od 8 sati), kao i to da se godisnji odmor obracunava kao i svim drugim zaposlenima. U tudjim rukama sve izgleda mnogo lakse i lepse. Pa i ja kad gledam Djokovica mogu da kazem - mlatis par sati reketom i uzmes tolike pare. A koliko rada stoji iza toga da se stigne do takve mogucnosti. Prema tome - vrata fakulteta su sirom otvorena ( doduse potrebno je ispuniti odredjene kriterijume), pa ko misli da je biti profesor lepo i lako - neka izvoli. Nakon toga ocekujem da nam onda ovde javno kaze da li je profesorska plata previsoka. Inace plata tetkice je 14,000.oo sa radnim stazom. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Prosecna profesorska plata u Srbiji

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 85123 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.