Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB + TP-Link WR340G problem (ruter zaglupaveo??)

[es] :: SOHO Networking :: SBB + TP-Link WR340G problem (ruter zaglupaveo??)

[ Pregleda: 5163 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon SBB + TP-Link WR340G problem (ruter zaglupaveo??)16.01.2009. u 23:36 - pre 185 meseci
Imam TP-Link WR340G i do skoro sam koristio Telekom ADSL, i delio isti preko ovog routera na dva compa (1 desktop preko LANa, i 1 laptop bezicno). Nije bilo nikakvih problema, kabl iz ADSL modema sam ubacio u LAN, odradio osnovna podesavanja na ruteru i promenio mu adresu u 192.168.1.100 (tako sam procitao da treba, da se ne bi "svadjao" sa ADSL modemom).
Medjutim, promenio sam stan, pa i internet provajdera, i sad sam na SBB. Danas su mi instalirali modem, i net radi OK, ali nikako ne mogu da namestim da mi mreza radi lepo.
Naime, kad UTP kabl iz modema ubacim u LAN na routeru, net mi lepo radi na desktopu, koji je vezan LAN-om, ali ne ina laptopu, koji je povezan bezicno. Ako kabl iz modema ubacim u WAN, onda nista ne funkcinoise.
E sad, sta mi je ciniti, kako naterati ovu mrezu da radi kako treba?

Palo mi je na pamet da router resetujem na fabricka podesavanja, ali kad probam da pristupim control panelu routera iz web browsera, prijavljuje mi da ne moze mu pristupi, tj prvo mi u status baru pise "Waiting for 192.168.1.100.." i posle par sekundi mi izbaci poruku Page Load Error: Connection Interrupted. O cemu se radi, kako ovo da resim???
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB + TP-Link WR340G problem (ruter zaglupaveo??)17.01.2009. u 02:05 - pre 185 meseci
Za početak je trebalo da malo koristiš pretragu jer je o ovome bilo priče bezbroj puta. Uključi SBB modem u WAN, kompove u LAN, otkači struju sa SBB modema pa ga posle nekoliko trenutaka uključi. Onda će on da pokupi IP adresu pošto SBB daje samo jednu. Kada si povezao SBB modem na LAN port, onda je ruter radio kao običan svič pa je mogao da radi samo onaj komp koji je ranije dobio IP adresu, pretpostavljam da je to odrađeno na dektopu.
Ako ne možeš da pristupiš ruteru, resetuj ga na dugme (valjda ga ima pozadi) pa mu pristupi na default adresi, moguće da je 192.168.1.1 i onda pod Wan Type (ili kako se to zove na tom ruteru) izaberi Dynamic IP. Trebalo bi da onda sve proradi. SBB modem je verovatno na 192.168.100.1.
 
Odgovor na temu

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: SBB + TP-Link WR340G problem (ruter zaglupaveo??)17.01.2009. u 13:45 - pre 185 meseci
Sredio sam ga!
Problem je bio u routeru i podesavanjima za prethodnog ISP-a (verovatno sam nesto chachkao sto nije trebalo), pa sam promenio IP compa, pristupio routeru, uradio mu factory defaults, podesio ponovo osnovna podesavanja, zatim uboo modem u WAN, comp u LAN, laptop preko WiFi i sve radi kako treba!!
Hvala puno na savetu, Calexx! :)

Pozz
 
Odgovor na temu

Mean2Machine

Član broj: 136683
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB + TP-Link WR340G problem (ruter zaglupaveo??)04.03.2009. u 22:47 - pre 184 meseci
Evo, ne bih da otvaram novu temu, moze i ovde, a nadam se da ce biti registrovano
Elem, kupio sam danas gore navedeni ruter (WR340g) da bih u stanu podelio SBB 384/192 na dva kompa. Prikacio sve lepo, sve relativno lako proradilo. Dakle, probao sa fabrickim podesavanjima rutera, nista nisam dirao, a racunarima stavio "obtain address automatically". Sve je to radilo, kasnije sam i skontao kako da rezervisem adrese za oba kompa zbog, jelte, port forwardinga, i sve je to OK. Sad je ukljucen DHCP, a adrese se ne menjaju, vec im zadaje stalno jedne te iste, ove rezervisane.
Nego, problem nastaje onda kad su oba kompa ukljucena na ruter, sto je i bila poenta kupovine istog. Merenjem pinga na mom racunaru,kad su oba ukljucena dobijam preveliki ping (400-900ms), a merenjem brzine na speedtest.net otprilike polovinu protoka. Kad iskljucim cimerov komp, stvari se normalizuju (ping ~30-50ms, protok u granicama deklarisanog). Kad isto to odradim kod cimera desava se da ping luduje prilicno nepravilno, a download speed prikazuje neke prevelike vrednosti, tipa 4-5000kb/s. Znaci, celokupan protok je slobodan, nikakav download nije aktivan, ali neko zagusenje definitivno postoji.
Zanima me da li se nekome desavalo nesto slichno, da li je moguce da je to do rutera i postoji li neko resenje problema.
Da, ne napomenuh da pre kupovine rutera, moj komp je bio direktno vezan na modem i pokazivao je normalan odziv, a razlog kupovine rutera je bio taj sto nikako nije heo da proradi ICS, dok je File Sharing radio najnormalnije.
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: SBB + TP-Link WR340G problem (ruter zaglupaveo??)

[ Pregleda: 5163 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.