Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetniku potrebni saveti oko umrezavanja

[es] :: SOHO Networking :: Pocetniku potrebni saveti oko umrezavanja

[ Pregleda: 667 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

..Gorstak..
Student
Novi Sad

Član broj: 207788
Poruke: 1
*.eunet.rs.



Profil

icon Pocetniku potrebni saveti oko umrezavanja09.01.2009. u 23:33 - pre 186 meseci
Odlucio sam da povezem 2 kucna racunara kako bi delili ADSL vezu. Imam ADSL ruter koji je povezan sa switch-em a na njega su kablom povezana oba racunara (koja naravno imaju mrezne kartice). Provajder mi je podesio ruter tako da nisam imao problema sa povezivanjem i oba racunara su odmah mogla da pristpe intenetu. Posto sam zeleo da omogucim pristup sa jednog racunara drugom pokrenuo sam "setup home network wizard" na oba racunara i kada je to zavrsilo ukljucio sam opciju delenja na hard diskovima, I to je proslo bez problema, i funkcionise kako sam i ocekivao.
Ono sto me brine je: kada sam ukljucio delenje na diskovima to, ukoliko ne gresim, znaci da svi korisnici interneta mogu da pristupe mojim podacima, jedan od racunara je ukljucen 24 sata dnevno i na njemu imam instaliran ZoneAlarm tako da bih trebao biti zasticen ali zelim da znam da li mogu nekako da ogranicim pristup tako da samo ta dva racunara medjusobno mogu da koriste podatke. Inace u ZoneAlarmu prijavljene su mi dve nove mreze, jedna sa ruterom, koju sam postavio kao trusted, i jedna sa internetom koju sam ostavio u internet zoni.
Izvinjavam se sto postavljam pitanja na koja je sigurno vec odgovoreno, jos pretrazujem forum za odgovorima koji bi mi pomogli, ali posto se gotovo uopste ne razumem u mreze odgovori koji ne opisuju identicnu situaciju kao moja za sada mi ne razjasnjavaju mnogo.

[Ovu poruku je menjao ..Gorstak.. dana 10.01.2009. u 15:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pocetniku potrebni saveti oko umrezavanja

[ Pregleda: 667 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.