Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno

elitemadzone.org :: MadZone :: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 171081 | Odgovora: 797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
79.101.224.*



+1 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:01 - pre 186 meseci
Ja sam verovatno "poslednji Mohikanac" u Vrscu, nema gasa vise ni kod mene,
a taman sam se spremio da napunim nekoliko kanistera za prodaju.
Sad ukljucujem oba radijatora+dve kvarcne i jedan kalorifer za kupatilo.
Vidi, smanjila se svetlost na svim sijalicama, cak i na onima po dvoristu sto mi gore po celu noc.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:01 - pre 186 meseci
Citat:
dmauka
Da sam samo znao da ce neko da se obraduje zbog ovoga, ja bih licno sekiricom nasekirao glavni dovod gasa u Srbiju...sve za radost...(no smile).


Odakle ti ideja da sam ja obradovan? Smajli je bio za cuveni "juzni tok" i smoke-screen koji je Srbija progutala kako bi ustupila naftni monopol i naftnu industriju, bez tendera onako kabadahijski, za lovu koja ne bi kupila ni par Miskovicevih "Shopping Mall-ova" i slicnih objekata, posto se tome covek danas ne moze nista drugo nego smejati - plakanje nije zdravo. Tragikomedija, tako reci.

Sto se nestasice gasa tice, osecanje je definitivno tuzno - i to najvise zato sto je Srbija po pitanju bilo cega bitnog stala 1989-te godine i sve novije generacije njenih drzavnika i politicara nisu u stanju da naprave ni auto-put, a kamo li gasovod ili rezerve za gas. Gologuzija [ (C) Lesli ] u skupim odelima, sve sto umeju je da vrse "oralnu" nuzdu pred TV kamerama.

To je definitivno za plakanje. Opet, kada vidis kako vecina ljudi reaguje na ociglednu glupost sopstvene drzave - bajkama o USA, EU, Rusiji, ratovima zvezda... ukapiras da ocigledno sve ima svoj razlog, i da je razlog za to eto tu... ispred nosa.

Zasto bi i jedan gradjanin Srbije trebao da se smrzava zbog sukoba Rusa i Ukrajinaca? To mi nikako nije jasno :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:04 - pre 186 meseci
Naravno da nemamo rezerve. U vladi i na cheonim pozicijama sede ljudi koji imaju visoka primanja, i jednostavno ne mogu da stignu da odrade svoj posao jer kad stigne plata pa dok ne prebroje to kolko dobiju, prodje mesec dana. Ko bi se tu brinuo za nekakve "rezerve".
 
Odgovor na temu

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..9-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:07 - pre 186 meseci
Rusija decenijama izvozi gas za zapadnu Evropu. Za vreme SSSR stvari su izgledale malo drugacije. Niko ziv nije smeo ni da pripreti SSSR, osim Kenedija koji je trazio "full retailation upon USSR" pa su ga brzo smirili. Raspadom SSSR i Varsavskog pakta, Rusi nastavljaju stari biznis, medjutim zapadne sile uzurbano kidisu na iskonske zone interesa Rusije. I evo rezultat vidimo: Ukrajina, sto je prosto neverovatno, slusa direktan diktat sa strane i radi protiv Rusije.

To znaci da je za Ruse gas kao gas SADA dobio novu cenu. To je sad u praskozorje novog sukoba starteski energent. On za Ruse sada nema istu cenu, zato sto niko normalan ne izvozi strateski energent potencijalnom neprijatelju. U slucaju Gruzije videlo se da je zapad odmah stao iza Gruzije (ne bitno je ko je u pravu) i ja mogu da pomislim sta bi bilo u slucaju eventualnog sukoba unutar ili sa Ukrajinom (nedajboze). U Kremlju su resili da pokazu zapadu da ne pomislja na Ukrajinu ili ce vrlo verovatno jesti (smrznuto) korijenje.



"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:11 - pre 186 meseci
Citat:
barons
On za Ruse sada nema istu cenu, zato sto niko normalan ne izvozi strateski energent potencijalnom neprijatelju.


Ocigledno Putin ne misli tako posto zeli da se ubrza gradnja gasovoda do Nemacke kako bi mogao da prodaje jos vise svog "strateskog energenta" za "bezvredne eure" ;-) Mozda bi mogao da odes da mu objasnis sta je najbolje da radi protiv "neprijatelja" i da naplacuje gas iskljucivo za robu, nikako za $/EUR :)

Citat:

U Kremlju su resili da pokazu zapadu da ne pomislja na Ukrajinu ili ce vrlo verovatno jesti (smrznuto) korijenje.


Ehm... Ukupna kolicina ruskog gasa u EU potrosnji je 25%, mislim da se nece tako lako smrznuti sve i da Rusi krenu da razmisljaju kao Srbi, sto bi bilo vrlo lose po njih - posto bi prosli isto tako :) A kako su Rusi vrlo proracunat narod, cenim da je sansa da se to desi next to impossible.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
79.101.253.*



+7 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:12 - pre 186 meseci
Citat:
stsung: Naravno da nemamo rezerve. U vladi i na cheonim pozicijama sede ljudi koji imaju visoka primanja, i jednostavno ne mogu da stignu da odrade svoj posao jer kad stigne plata pa dok ne prebroje to kolko dobiju, prodje mesec dana. Ko bi se tu brinuo za nekakve "rezerve".



Hmm, pazi u pravu si, ali stvarno neodgovorno sa njihove strane. Nisam strucnjak za ovu oblast, ali ova kriza ce se verovatno resiti kroz par dana, ipak je to cela drzava u pitanju i nece dozvoliti da se narod smrzava. Za tih par dana dobro bi nam dosle te rezerve, a ne ovako ce svi pustiti grejalice (sasvim ocekivano i razumljivo) i doci ce do velikih kvarova i jos troskova (da ne spominjem zivce grajdana). Sve je to moglo da se izbegne :(
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:30 - pre 186 meseci
Ispred prodavnice elektro opreme u KI

 
Odgovor na temu

elektros
Bač

Član broj: 84580
Poruke: 428
93.86.172.*



+4 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:32 - pre 186 meseci
Evo sada vidim koliko znaci sto zivim na selu i sto nemam privilegiju da se zimi grejem na gradsku toplanu i da uzivam u carima zime! Grejem se na ugalj i drva (doduse ipak imam centralno grejanje pa lozim samo jednu pec i to u podrumu), ali zato prebaci ugalj iz dvorista u podrum, pa prvo ocisti pec i izbaci gomilu pepela, pa kreni loziti sa drvima (koja takodje moras izrezati,pa iscepati, pa ih doneti iz baste u podrum), pa onda nabacaj ugalj, pa svaka 2-3 sata ponovo nabacaj ugalj... Ali ipak-GREJEM SE I TOPLO MI JE!

Nije važno učestvovati, važno je pobediti !!!
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
93.86.92.*



+10 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:35 - pre 186 meseci
Otkud znate za podatak o procentu naplate
potrosenog gasa u Ukrajini.?
Ja mislim da je on priblizan naplati struje u
juznom delu nase drzave,a oni je i dalje imaju zar ne?
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:38 - pre 186 meseci
KOPAJTE LJUDI, KOPAJTE !!!
Mozda u necijem dvoristu naidjete na nalaziste gasa, a usput cete se i
zagrejati :D
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:41 - pre 186 meseci
@andrejbeca - da sad ne kopamo po podacima, recimo da je tako. A mislish li da kada bi Srbija krala struju iz interkonekcije i/ili ne placala za istu da bi nam to tolerisali?
 
Odgovor na temu

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..9-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:45 - pre 186 meseci
Rusi su postigli skoro sve svoje ciljeve. Zapadu su pokazali da ne mogu bez ruskog gasa, Nemci ce prionuti na posao Baltickog cevovoda da ih sutra ne bi zezali Poljaci npr. Medjutim, ono sto je pravi interes Rusije je zavrsetak gasovoda prema Kini ! Kinezi vec zele da preuzmu komplet proizvodnju i ubrzano se radi na tome.

A onda ce Putin da sedi u Kremlju i igra mice, ali ovog puta sa mlinom.

Hehe.




"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 15:46 - pre 186 meseci
ma ne morate da kopate ima plina
evo proradila sarma tj kupus .....

a evo kako sam morao da ispustam plin i van kuce , izadjoh na terasu na minut kad ono kao da su me slusali ljudi ili su citali moj post kad rekoh da ima drva u sumi ...


nije struja kriva vec zica
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
93.86.145.*



+18 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 16:09 - pre 186 meseci
Citajuci Ivanov post i i tih 25% gasa koje EU kupuje od Rusa [sto mi je mala brojka], zainteresovao sam se za temu. Mislim da su ovi podaci ipak relevantniji, i pokazuju da su mnoge clanice prilicno zavisne od Rusa, ali imaju vise ruta za snabdevanje. Ili prave zalihe, kao npr. Austrijanci 1.75 milijardi m^3 gasa=pokriva celu zimu.

Mozda je u totalu stvarno 25%, ali je to manje vazan podatak, s obzirom da neke clanice uopste ne kupuju gas od Rusa.

Mislim da kriza moze da traje dok zaista ozbiljno ne pogodi neku od jacih clanica EU. Siguran sam da bi na ostro insitiranje iz Berlina ili Brisela Ukrajinci napravili dil sa Rusima za 15 minuta.
Ali nisu ocajno zavisini od tog gasa, kao mi, da jesu bilo bi svasta ... I nije bas da se oni nisu opekli, tj. smrzli pre koju godinu, iako su bili svesni tog rizika, a napredniji i ozbiljni kao drzave nego shtap+kanap-prevara=Srbija ili jos nesrecnija Bosna.

p.s. ima li Ukrajna nuklearni arsenal ?

Citat:
(Reuters) - Russian gas flows via Ukraine shut down completely on Wednesday, hitting 18 countries ranging from large European Union members such as Germany to small ex Soviet Moldova.

AUSTRIA - About 60 pct of gas for domestic use from Russia*

Gas flows stopped on January 7.

No rationing of supply to Austrian firms before next Monday.

Oil and gas group OMV was drawing on reserves, domestic production and other imports to guarantee supply.

The company has about 1.75 billion cubic metres of gas in storage, enough to supply Austrian household demand for three months during the winter.

GERMANY - About 42 pct of gas for domestic use from Russia*

German energy groups E.ON AG and Wingas are relying on gas stores and a transit route via Poland. Gas shipments to Europe via Ukraine have been massively reduced since early on Tuesday, and no Russian gas has arrived into Germany via Czech Waidhaus border point for a second day.

Energy firms warned of gas shortages if the dispute lasted much longer and sub-zero temperatures endured.

TURKEY -- About 67 pct of gas for domestic use from Russia*

Russian gas supplies from a western pipeline passing through Ukraine were cut on Tuesday. The country has raised supplies of Russian gas delivered via a pipeline under the Black Sea. Gazprom's Blue Stream pipeline to Turkey is working at full capacity of 45 million cubic metres (mcm).

GREECE -- About 82 pct of gas for domestic use from Russia*

All Russian gas supplies via Ukraine to Greece were halted on Tuesday. Turkey's gas exports to Greece were below the contract level on Wednesday with low pressure on the pipeline.

ITALY -- About 28 pct of gas for domestic use from Russia*

Russian gas imports via the TAG pipeline were substantially interrupted from 1 a.m. on Wednesday, with supplies reduced by 90 percent. Italy has tapped its gas reserves, which are around 5.1 bcm.

FRANCE -- About 24 pct of gas for domestic use from Russia*

Russian shipments dropped by more than 70 percent on January 6. French Energy group GDF Suez guaranteed supplies.

France does not rely on gas in the same way as Germany or Italy because 80 percent of its electricity is produced by nuclear energy.

HUNGARY -- About 60 pct of gas for domestic use from Russia*

E.ON Ruhrgas is to supply Hungary with 2.5 mcm of natural gas per day via a pipeline from Austria.

Hungary limited natural gas consumption by industrial users.

CZECH REPUBLIC - About 80 pct of gas for domestic use from Russia*

Main transit pipeline from Russia to the Czech Republic and Western Europe was halted from midnight.

SLOVAKIA - About 100 pct of gas for domestic use from Russia*

Slovakia has declared a state of emergency, following a halting of gas supplies from Russia overnight.

Slovakia may restart a nuclear power plant unit it shut down to comply with the European Union accession agreement if Russian gas supplies remain halted for a longer time, Prime Minister Robert Fico said on Wednesday.

The Slovak gas transit and distribution company SPP said it had reduced supplies to around 1,000 Slovak companies.

BOSNIA - Nearly 100 pct of gas for domestic use from Russia*

Russian deliveries stopped on January 6. Bosnia uses around 350 million cubic metres of gas annually. It has no gas reserves.

Consumption in the past two days rose to 1.6 million cubic metres because of low temperatures.

SERBIA - About 87 pct of gas for domestic use from Russia**

Supply from Russia was cut off on January 6. Serbia has gas reserves of 100 million cubic metres, which could last for about 10 days under normal daily consumption of about 10 cubic metres.

BULGARIA - About 96 pct of gas for domestic use from Russia**

The suspension of all Russian gas supplies via Ukraine to Bulgaria, halted on Tuesday, have forced dozens of Bulgarian industrial companies to cut production sharply, the firms said on Wednesday.

The Neftochim Burgas refinery, controlled by Russia's LUKOIL, halted all exports of heavy fuel after a cut in Russian gas supplies prompted a switch to oil.

POLAND -- About 47 pct of gas for domestic use from Russia**

Russian deliveries via Ukraine halted on January 7.

Imports continue via Belarus.

The government has approved a motion to cut gas supplies to industrial clients, the deputy prime minister said.

Its gas distributor PGNiG said on Wednesday Poland was receiving 84 percent of contracted Russian gas in spite of the halt in deliveries.

SLOVENIA - About 64 pct of gas for domestic use from Russia**

Russian supplies stopped from midnight. Deliveries to customers have not been disrupted.

CROATIA - About 37 pct of gas for domestic use from Russia**

Russian flows halted again late on January 6.

Croatia's government declared a crisis on Wednesday, making distributors cut gas flows to industry and give priority to homes, schools and hospitals, Deputy Prime Minister Damir Polancec said.

Croatia consumes about 12 million cubic metres of gas each day during winter. It produces 4.8 million cubic metres and imports the remainder from Russia.

Croatia has 370 million cubic metres of gas in storage, enough to last around three weeks, said Prime Minister Ivo Sanader. Some 10 percent of that amount belongs to Slovenia.

MACEDONIA - About 100 pct of gas for domestic use from Russia*

All Russian gas supplies via Ukraine to Macedonia halted on Tuesday, Bulgaria's economy ministry said.

ROMANIA -- About 28 pct of gas for domestic use from Russia*

All Russian gas supplies to Romania were cut early on January 7. Underground storage and gas production by Romgaz and Petrom were being used to make up for the shortfall. Romania, less reliant on Russian gas than other ex-communist counterparts, produces around 65 percent of its annual domestic consumption.

MOLDOVA - Moldova is no longer receiving Russian gas via Ukraine, the country's government said in a statement on Wednesday.

Northern regions of Moldova had adequate gas reserves only for 48 hours, while southern regions could last for seven days on existing reserves, Economy Minister Igor Dodon said at a government meeting.

* Figures calculated using the BP Statistical Review

** Figures from the U.S. Energy Information Administration.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 16:23 - pre 186 meseci
I sad neko nek kaze da su Francuzi blesavi sto imaju nuklearke :) Cujem stize od Madjara 2mil. m3 gasa za Vojvodinu.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 16:28 - pre 186 meseci
Poucan clanak iz Danas-a:
http://www.danas.rs/vesti/dija..._sonata.46.html?news_id=149999

Neverovatno, ali glavni uvoznik zemnog gasa iz Rusije u Srbiju, Jugorosgas iz Beograda - nije našao za shodno da se prekjuče obrati građanima Srbije i objasni zašto je tog dana obustavljen dotok gasa našem tržištu usred ove golomrazice i zašto Gasprom ne ispunjava svoje ugovorne obaveze prema srpskim potrošačima kada druge njegove ćerke firme u Austriji imaju značajne rezerve gasa koje nam se mogu doturiti preko Mađarske.


Pri tome bi Jugorosgas mogao da objasni i zašto je i dalje poluprazno skladište gasa u Banatskom Dvoru i zašto je nesrećnom direktoru Srbijagasa Dušanu Bajatoviću tako galantno ostavio mogućnost da trči u komšijsku Mađarsku i tamo traži određene količine gasa iz njihovih rezervi, koje pokrivaju nacionalnu potrošnju u narednih 70 dana. Pošto i Ukrajina, koja godišnje troši oko 75 milijardi kubika gasa, ima rezerve od 22 milijarde kubika, to jest pokriće potrošnje za više od tri naredna meseca, a slične rezerve imaju i druge evropske zemlje - ispada da Rusija, preteći Evropi, preko spora sa Ukrajinom, u suštini kažnjava najviše Bugarsku i Srbiju, upravo tradicionalno glavne proruske cvrčke na Balkanu.

U odnosu na Jugorosgas čak je više odgovornosti prema srpskoj javnosti pokazao i ministar energetike Petar Škundrić, koji je preko RTS-a umirivao korisnike toplana u Beogradu i Novom Sadu tezom da mazuta ima dovoljno i da će toplane u ova dva grada preći na tečno gorivo, dok je nekoliko stotina hiljada korisnika gasne mreže van ova dva politička centra - lakonski usmerio ka elektroprivredi, koja stabilno radi i obara rekorde potrošnje (dok nešto, ne daj bože, ne pukne od prenaprezanja).

Pri tome, Škundrićje zažalio što budućnost još nije počela, to jest, zažalio je što gasovod Južni tok još nije stigao do Srbije, pa bi ona imala onu energetsku bezbednost zbog koje je navodno i zaključen famozni naftno-gasni aranžman sa Rusijom. Prema tom aranžmanu, u narednih najmanje šest godina (a najverovatnije i „malo morgen“) ta energetska bezbednost sa Rusijom neće biti obezbeđena, a mazuta će biti dovoljno ako ga - za razliku od prethodnih dvadeset godina - toplane u Novom Sadu i Beogradu budu mogle da plate ruskom Gaspromnjeftu, to jest njegovim „nisovskim“ pogonima u Srbiji.

Na ovom gasnom šoku koji doživljava Srbija, sviđalo se to nama ili ne, na probi je i čitava njena strategija „oslonca na Rusiju“ koja je sa toliko retoričkih ukrasa (ali i gafova) obeležila kraj protekle godine. Da samo ovlaš nabrojimo nekoliko najupečatljivijih ilustracija „ruskog kompleksa“ današnje srpske političke elite.

Prvo smo zapazili da je predsednik Boris Tadić, prilikom potpisivanja ugovora o prodaji NIS-a u Moskvi (24. decembra 2008), u intervjuu nekoj ruskoj televiziji objasnio da Srbija nastoji da postane član Evropske unije „što je dobro i za Rusiju“. Tadićeva ocena je, naravno, tačna, ali je kod onih koji pate od straha od poslovične ruske širokogrudosti, ona mogla biti shvaćena i kao izvesno opravdavanje pred ruskom javnošću, što je „evropski put Srbije“ uopšte prisutan u srpskoj retorici, pored svih lepih mogućnosti koje nam otvara strateški sporazum sa Rusijom.

Takav utisak, u stvari, širi se najviše zbog nekontrolisane otvorenosti s kojom se naš ministar inostranih poslova Vuk Jeremićudvara Rusiji i koji se više ne usuđuje da pored Evropske unije, makar i na silu, ne spomene i Rusku Federaciju. Na primer, on je na televiziji izgovorio i rečenicu da „Evropska unija ostaje prioritet naše spoljne politike, ali je Rusija najveći prijatelj Srbije“. Da je hteo da kaže da Srbija hoće u EU zbog interesa Rusije, mogao je to reći elegantnije, a ako je hteo da kaže da nam je Rusija važnija od EU, mogao je to reći skrivenije, a da ćemo u EU uneti ljubav prema Rusiji kao „posebnu vrednost“, to uopšte nije trebalo da kaže. Ali onda bi izvetrio unutrašnjopolitički valer te izjave.

Još jedan politički odlikaš ne snalazi se dobro na ruskom ledu mada dobro govori lepi ruski jezik - a rečje o potpresedniku Ivici Dačiću. Naime, nekadašnji „student generacije“, osetivši da rusko-srpski energetski aranžman ima suviše proverljivih cifara i rokova, „stalno se pravio Toša“ u poslovima oko okončanja tog posla, prepuštajući slavu za njegovo konačno efektuiranje onima koji se te slave više nisu mogli otresti. Ali njegova ljubav za bratsku slovensku velesilu na kraju je, u novogodišnjoj oficijelnoj izjavi Tanjugu, izbila kao vreli gejzir. On je, naime, istakao da je ruski predsednik Dmitrij Medvedev, u ćaskanju posle potpisivanja energetskog aranžmana, rekao predsedniku Tadiću „da ga može pozvati telefonom kad god hoće i da Srbija ima podršku za sve ono što on smatra da treba“. Po Dačiću: „To nema cene“! Posle ovog izliva punog strahopoštovanja neko može doista poverovati u floskulu koja prati sve one koji su u SPS-u stasali pod miloševićevom pesnicom: jednom udvorica, nikad državnik.

Analiza ove epizode, inače, mogla bi imati vesele rukavce, s obzirom na to da za ključne reči ima: „crveni telefon“, neograničenu podršku i nemerljivu cenu. No, spomenuta prigodna, bezvezna indiskrecija, s kojom su vodeći ljude SPS-a, pokušali da objasne aktuelno „pozicioniranje Srbije“, zapravo nas gura ka mnogo ozbiljnijem utisku - da naši vodeći političari počinju da veruju da smo svi ovde doista idioti. Jer, na primer, ako ovih dana nema ruskog gasa u Srbiji, da li to znači da Tadićnije okrenuo telefon predsednika Medvedeva?


[Ovu poruku je menjao axone dana 08.01.2009. u 18:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
85.222.178.*



+7 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 17:05 - pre 186 meseci
Tih 25% je vrlo klimavo.
Spanija npr. uopste ne uvozi gas iz Rusije (dobijaju ga iz Afrike). Tako da je taj prosjek moguc.

Citam danas Welt i jedino Srbiju spominju da su gradjani masovno ostali bez grejanja. Svi ostali su koliko toliko imali rezerve ili uspjeli na druge nacine da se snadju.
Cudno je da niko od nasih cenjenih politicara nije izasao u javnost i pokusao da poentira na sklapanju dogovora o izgradnji Juznog toka i kako ce to spreciti ovakve ispade u buducnosti.

P.S. Jel' poceo da stize taj Tadicev gas iz Madjarske???

Edit: Vidim da se Skundric prijavio za besplatne poene.
Trebalo bi postaviti samo jedno pitanje:
Sta je sa Banatskim Dvorom? Zasto nije potpisan ugovor o izgradnji (punjenju) tog skladista, ako vec za Juzni tok nije bilo studije izvodljivosti? Sta, nema dovoljno promjera cjevi da se dopreme potrebne kolicine gasa iz Rusije da se krene u punjenje podzemnog skladista? Nema interesa u Rusiji za energetsku stabilnost u Srbiji ?
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 17:16 - pre 186 meseci
Aktivnosti fantomskog Jugorosgasa vezana su iskljucivo za naplatu haraca.. najveci broj njihove opreme su aparati za brojanje novca.. boli njih za nas..

Malopre sam saznao da KI proizvodi celupnu kolicinu gasa u Srbiji.. dakle svih 500.000 kubika.. od toga u KI ostane celih 0 kubika.. cak ni bolnica ne dobija nista, nego se pacijenti prebacuju u SU i ZR, a pola je poslato kuci. Ne kazem da ne treba nikom da damo, ali koji kubik smo zasluzili..
Tantalove muke.. ima a nema..

ps. gas iz HU treba da stigne do 19.00..tako su rekli..
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 17:37 - pre 186 meseci
nego,nemojte se bojati,zaboravice narod ovo ,u roku od mesec dana,setice se kroz 2 godine opet,kad rus OPET zavrne gas ;)
[tip:2006.]

 
Odgovor na temu

Crveni011
ETF Beograd
Telekomunikacije i informacione
tehnologije
Beograd

Crveni011
Član broj: 197943
Poruke: 17
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno08.01.2009. u 17:49 - pre 186 meseci
Jbm ti gas, otpadose mi prsti na nogama a mora da se sedi i uci...
Ma bre, nuklearka zakon ili jos bolje 2 nuklearke:)))
Volimo te, otadzbino nasa. Ali sjasi malo, zivota ti!:)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 171081 | Odgovora: 797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.