Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Winfast PVR i dva monitora - problem

[es] :: Video karte i monitori :: Winfast PVR i dva monitora - problem

[ Pregleda: 4341 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Winfast PVR i dva monitora - problem01.01.2009. u 11:52 - pre 186 meseci
Imam Leadtek Expert TV karticu. Dobio sam juče Samsung T240HD monitor i pridodao ga uz 226BW koji imam od ranije. Ovaj novi 24" sam stavio za primarni i spojio ga preko DVI a 226BW sam prebacio na VGA pošto na grafičkoj imam DVI+VGA. Onda sam se upoznavao sa radom na dva monitora i sve je bilo OK dok nisam poželio Leadtek PVR prozor (ekran) prevući na taj sekundarni monitor, PVR se zaledio čim je došao na sekundarni monitor, slike nije bilo, samo crno, ali je ton radio, morao sam ga ugasiti preko End Task što je ugasilo PVR prozor ali je ton i dalje išao u pozadini. Nakon resetovanja kompjutera više nemam zvuk na kompjuteru osim jedino u PVR softveru, znači kad gledam TV (samo na primarnom monitoru) imam ton ali nigdje ga više nemam, ni na WinAmpu, ni na VLC Playeru, na YouTube, nigdje osim u PVR. Inače koristim PVR1 i neke stare drajvere iz razloga što sam sa nekim novijim kombinacijama imao problem sa kašnjenjem zvuka kod snimanja sa TV-a a ova kombinacija drajvera i softvera (koji su došli sa karticom) mi radi OK pa uvijek nju instaliram.

Sinoć sam skinuo najnoviji PVR2 i instalirao ga (bez prethodne deinstalacije PVR1) i proradio mi je zvuk na kompjuteru, onda sam probao taj PVR2 prebaciti na sekundarni monitor u nadi da će sa njim to raditi kako treba, ali šipak, i PVR2 se zaglavio, crna slika. A dok sam ga polako prevlačio na sekundarni monitor dio slike koja je na primarnom je OK a dio na sekundarnom je samo crno, bez slike, i kad sam ga u potpunosti prebacio PVR2 se zaglavio. Problem je što nakon toga zvuk na kompjuteru opet ne radi, ali sada nije pomogla reinstalacija PVR2 softvera, kao ni deinstalacija i instalacija starog PVR1 softvera, u njimam imam zvuk ali ne i u ostalom softveru.

Inače koliko sam vidio a i negdje pročitao na kompjuteru može da bude prisutan istovremeno i PVR1 i PVR2 što sam se sada i sam uvjerio, sistem podiže PVR2 ali se PVR1 može manuelno pokretati, samo ne istovremeno jedan sa drugim.

Nisam reinstalirao drajvere za TV karticu, ne znam da li bi to pomoglo, ne djeluje da je do njih pošto kartica i PVR rade, ima i slike i tona, ali je iz nekog razloga nestao zvuk u svemu ostalom i jasno je da je to nešto do PVR-a jer kada sam sinoć instalirao PVR2 zvuk se vratio, ali se sada ne vraća :(

Ima li neko ideju (ili je imao isti problem) kako da vratim zvuk na kompjuteru?

I druga stvar, kako PVR može da radi na sekundarnom monitoru, i može li? Morao bi da može ali meni zaglavljuje i napravio mi je ove probleme. Da li neko ima dual monitor sistem i Leadtek TV karticu a da mu PVR radi na sekundarnom monitoru? I šta bi mogao biti razlog zašto to kod mene ne radi?

Ako nešto znači tada nisam imao instalirane drajvere za monitor, ni jedan, sad sam instalirao za oba i probao lagano pomjerati PVR prozor na sekundarni monitor, opet dio koji je na sekundarnom nema sliku, samo crno, a dio koji je na primarnom ima sliku. Zvuk i dalje samo u PVR i nigdje više :(

I još nešto, kada sam deinstalirao stari PVR koji inače koristim i opet ga instalirao svi kanali su mi bili tu, i podešeni kako sam inače imao, znači da deinstalacija nije bila potpuna. Kako da potpuno deinstaliram PVR? Išao sam preko Add/Removs iz Control Panela a onda sa Your Uninstaller softverom i on je nešto još počistio u registryju.

Ideje?
Sugestije?
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
91.102.231.*



+60 Profil

icon Re: Winfast PVR i dva monitora - problem02.01.2009. u 21:01 - pre 186 meseci
@Vader
Ja sam proveo dosta vremena bakćući se sa WinFast PVR pa će moje iskustvo možda da ti pomogne.

1). Brisanje u registru WinFast foldera obrisaće je iz Ad/Remove ali će drajveri ostati u Device Manageru i nikakvo brisanje ne pomaže.

2). Ubaci disk sa WinFast PVR kao kad radiš reinstalaciju pa nameravaš da pregaziš postojeću instalaciju. Kad ti ponudi da biraš između
reinstall i uninstall izaberu ovo drugo i sledi uputstva. Ako sve prođe kako treba ostaće samo drajver u Ad/Remove koji se briše na Remove .
Srećno, ovo je kod mene uspelo a da li će i kod tebe, videćeš jer ovaj WinFast je vaistinu "rubbish" !!!
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Winfast PVR i dva monitora - problem02.01.2009. u 22:05 - pre 186 meseci
Da, čudno radi uninstal.

Ja sam ipak sinoć kasno uspio konačno vratiti zvuk u windows, satima sam juče radio na tome i kada sam na kraju odustao još jednom sam išao na uninstal PVR2 u Start Meniju i on je krenuo uninstal, ide onaj pokazivač, i meni došlo da po ko zna koji put provjerim da li imam zvuka u windowsu, i imam :), nakon tog uninstala je tražio da resetujem ali nakon toga vidim da je PVR2 ostao i da je potpuno funkcionalan, tako da nemam pojma šta je on to deinstalirao ali se zvuk vratio što mi je najbitnije. I prije toga sam više puta instalirao i deinstalirao i PVR2, i PVR1, i drajvere za zvučnu, i drajvere za TV karticu, ništa nije pomoglo. A do svega ovoga je došlo kada sam probao prebaciti PVR/PVR2 na sekundarni monitor zbog čega je PVR/PVR2 zablokirao i od tada nije bilo zvuka nigdje osim u PVR (kad gledam TV).

Dakle i dalje ostaje problem iz naslova teme - može li PVR da radi normalno na sekundarnom monitoru, i kako?

Na Leadtek FAQ sam našao da se i drugima dešava ista stvar da im blokira PVR kad ga prebace na sekundarni monitor, ovi su ih uputili da skinu najnovije drajvere sa kojima je to navodno riješeno, ali meni to nije pomoglo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Winfast PVR i dva monitora - problem02.01.2009. u 22:55 - pre 186 meseci
Citat:
Vader: Dakle i dalje ostaje problem iz naslova teme - može li PVR da radi normalno na sekundarnom monitoru, i kako?

Znam da odgovor neće biti utešan, ali ja nisam uspeo da dobijem sliku na drugom displeju, sa istom karticom. Nije da sam se nešto posebno trudio, budući da mi je tuner od sekundarnog značaja. Vrlo brzo sam ukapirao da problem nije do same kartice, nego do rendanja overlay-a. Što će reći - softverski. Ista se situacija javlja sa svim verzijama originalnog softvera/drajvera, kao i na par OS-ova (WinXP Pro SP1/SP2 i Vista Ultimate klot i SP1).

Nisam se detaljnije upuštao u testiranje sa 3rd party softverom, pa možda da eventualno to probaš?

Na jednoj drugoj konfiguraciji imam Pinnacle-ov PCTV Studio (bivši Miro PCTV, prva kartica u nizu iz Pinnacle-a, nakon preuzimanja Miroa), koji takođe odbija da radi na sekundarnom displeju, ali funkcioniše bukvalno savršeno sa DScalerom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
91.102.231.*



+60 Profil

icon Re: Winfast PVR i dva monitora - problem03.01.2009. u 21:21 - pre 186 meseci
@STORM48, @VADER

Meni je kao totalnom početniku pre godinu i po dana bilo jasno da je softver WinFast TV kartice jako loš. Momak koji je sastavljao moj računar nije
uspeo da podesi zvuk na PVR. Drugi serviser se mučio nekoliko dana da namesti zvuk i uspeo je ali na PVR 2. Sad se ja posle reintalacije Windowsa
dovijam kako ponovo da osposobim ovo čudo od "inteligent install" and "inteligent uninstall"-a i mislim da nam se Kinezi sa Taiwan-a smeju kako se
mučimo oko njihovog "rubbish" softvera.
Uspeo sam nekako da namestim sliku ali je ton jako loš. Dva puta sam sa neta dovukao WinFast PVR2 ali nije od toga bilo nikakve vajde jer kad
sam pokušao da ih otvorim dobijao sam informaciju da su "corrupted". Pošto vas dvojica posedujete daleko više znanja od mene molim vas za sa
vet kako da namestim ovaj PVR 2 . Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Winfast PVR i dva monitora - problem23.01.2009. u 10:54 - pre 185 meseci
Nisam ja puno koristio PVR2, radije sam koristio PVR1, tek u zadnje vrijeme imam instaliran PVR2 ali se on dosta sporije starta, tj. starta se ali treba čekati na sliku još dobrih desetak sekundi, a nekad mislim da mi se dešavalo da na jednom kanalu probija ton sa drugog kanala. A za zvuk treba paziti na koji konektor je nakačen kablić za zvuk i onda to izabrati u PVR, kod mene je AUX.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Winfast PVR i dva monitora - problem05.02.2009. u 18:55 - pre 185 meseci
@Vader-u

Uspeo sam da ponovo namestim PVR2, pa mi sad rade oba programa i PVR i PVR2, samo što je na PVR ton jako loš i nema šanse da ga namestim.

Znam kako se podešava ton za obe varijante na PVR i bezbroj puta sam ga pokušavao namestiti ali bez uspeha.

1. Kod prve varijante kablićem treba uspostaviti konekciju između matične ploče(integrisana zvučna kartica) i tv kartice i podesiti na AUX.

2.Kod druge varijante plavi USB utikač treba uđenuti u plavu utičnicu (zvučna linija) na zadnjoj strani računara i podesiti na Line in.

Bilo kako da uradim u kvalitetu tona nema nikakve razlike. Ima tona ali i jaka buka koja nikad ne prestaje, nešto kao da lupa, du,du du ........

Da li ima nešto što previđam u podešavanju?



 
Odgovor na temu

Dundi
Novi Sad,Srbija

Član broj: 222102
Poruke: 1
*.static.nscable.net.



Profil

icon Re: Winfast PVR i dva monitora - problem10.05.2009. u 13:56 - pre 182 meseci
@Djetvan-u
Pozdrav
Ne znam da li si do sada rešio svoj problem, pošto malo kasnim za vama, ali ja moju TV karticu nisam koristio redovno sve do sada, a ima je dve godine, baš iz razloga koje si ti naveo, a to je da mi svi priključci za zvuk u svim varijantama rade, softverska podrška je radila od prvog dana i driveri, ali ma šta god radio, nisam se mogao osloboditi tog du,du,du,dosadnog pod zvuka.
I tako sam napustio TV na kompu i bazirao sa na običnu televiziju.
Ali pre par dana ukazala mi se potreba da ipak koristim tv karticu i vratio sam se nazad neuspešnom traženju rešenja mog problema i naravno NIŠTA i NIŠTA i NIŠTA, ni jedan forum naš ili na engleskom jeziku nije mi ponudio rešenje.
I tako sam krenuo u petodnevnu potragu za driverima i sličnim softverima WinFast PVR-u, posle dosta downloada i isprobavanja, izabrao sam dva programa jedan je ChrisTV, a drugi InterVideo WinDVR 3, oba mi rade savršeno nema onog du,du,du u zvuku i sve je ok, ali....
ChrisTV mi čak podržava i daljinski i sve bi bilo ok, da mi sliku ne spušta suviše nisko tako da se doljnji delovi uopšte ne vide a titlovi su nečitljivi, kakvo razočarenje ...
WinDVR 3 radi savršeno sve je ok, ali nema podršku za teletex i daljinski,...
I tako sam rešio problem do pola, ali i dalje nisam bio zadovoljan....
I tada EUREKA, dok sam nameštao, pošto nisam neki stručnjak, pa ne znam tačne izraze pisaću ovako pa mi ne zamerite,standarde kanala, ono PAL SECAM NTSC, u ChrisTV-u, sinulo mi je da u WinFast PVR-u, tu opciju jednostavno nemam, u njemu imam da izaberem zemlju (što sam naravno stavio Yugoslavia), i sistem (koji mi je kablovski trenutno).Posle čega on automatski izlista listu kanala koje je pronašao, što dovodi do dobre slike i onog čuvenog DU,DU,DU u tonu.
Tada sam shvatio da naši prijatelji Kinezi koji i proizvode sve ove stvarčice, možda misle da se u Jugoslaviji, pošto ne znam da li znaju da više i ne postoji, koristi neki ŽNJ TV standard, koji automatski dodeljuju kada je izaberete na listi zemalja.
Tada sam prolistao malo zemlje iz okruženja koje su mi ponuđene i izabrao Hungary D/B standard, odradio automatsku proveru kanala, dobio iste kanale koje sam već imao i savršen zvuk, sada mi sve radi kako treba.
Savršeno mi snima sliku i ton, nema kašnjenja ili bilo kakvih problema, kasnija reprodukcija snimljenog materijala je odlična,jednostavno SUPER.
Konačno sve radi kako treba.
Znam da je rešenje glupo,ali ko bi se setio.
E sad ako sam ti pomogao super, ako nisam ništa, ali sam bar napisao nešto za one koji imaju sličan problem,bar ima nešto napisano negde na netu, jel do sada nije bilo.
I molim administratora,da kopira ovu poruku u neku od sličnih tema,da bude dostupna na više mesta.
Hvala
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Winfast PVR i dva monitora - problem

[ Pregleda: 4341 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.