Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Corel Draw i Efekat (Patern?)

[es] :: Vektorska grafika :: Corel Draw i Efekat (Patern?)

[ Pregleda: 2412 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ALEKSANDAR CUPIC

Član broj: 89619
Poruke: 16
*.w83-202.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Corel Draw i Efekat (Patern?)28.12.2008. u 13:11 - pre 185 meseci
Kako dobiti ovaj efekat http://inthedryer.com/marilyn/ treba mi za sitostampu na majcama?Ako ima neki tutorial?
Hvala..


DEL
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.80.*



Profil

icon Re: Corel Draw i Efekat (Patern?)03.01.2009. u 17:32 - pre 185 meseci
Nije to Corel nego Photoshop
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: Corel Draw i Efekat (Patern?)03.01.2009. u 18:28 - pre 185 meseci
Citat:
NICS: Nije to Corel nego Photoshop

@ NICS: kolega, ocigledno nisi bio prisutan u skoli kada se ovo ucilo ili ovakve stvari uopste nisu predavili ili su samo pomenuli da se to moze uraditi pomocu Photoshopa i tu je bio kraj cele price? Cudi me da nisu nabrojani i ostali programi uz koje je moguce postici ovaj efekat.

Da se vratimo na temu, moje izvinjenje autoru teme jer mi je, ocigledno, promakla ( praznicna atmosfera, razumeces).

Predstavljeni efekat se moze dobiti uz pomoc Corela, a moze i uz pomoc Photoshopa i sada cemo objasniti kako:

Corel:

1. Importuj fotografiju na kojoj zelis da primenis efekat (ako zelis da efekat primenis na vektorskom objektu, konvertuj ga u bitmapu>> Bitmaps/Convert to Bitmap...)
2. Selektuj fotografiju a potom idu u meni: Bitmaps/ Mode/ Black and White (1-bit..)
3. U novootvorenom dijalog boxu ces dobiti pregrst opcija za dobijanje identicnih efekata, mozas ispitati svaki i usvojiti koji ti najvise odgovara.

Photoshop:

1. Otvori fotografiju na kojoj zelis da primenis efekat
2. Idu u meni: Image/ Mode/ Gray Scale
3. Zatim: Image/ Mode/ Bitmap
4. U novootvorenom bijalog boxu odaberi rezoluciju koju zelis a metod: Halftone Screen...
Dalje podesi opcije koje ti odgovaraju.

Ako nekim slucajem odlucis da sve ovo radis u Photoshopu CS4, da bi korak #3 bio dostupan, moraces da uradis jedanu pred operaciju: Image/ Mode/ Show all Manu Items...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vektorska grafika :: Corel Draw i Efekat (Patern?)

[ Pregleda: 2412 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.