Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Secenje VOB fajla

[es] :: Video softver :: Secenje VOB fajla

[ Pregleda: 3701 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
91.150.71.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Secenje VOB fajla27.12.2008. u 19:12 - pre 186 meseci
Imam jedan .vob fajl cijih prvih par minuta zelim da uklonim, a ono sto ostane da sacuvam ponovo u VOB bez promene bitreate-a, ekstenzije.. - znaci bez ikakve dodatne kompresije. Pokusao sam preko VirtualDuba (mpeg2 verzije), ali on samo cuva u avi extenziji, ali ja ne zelim nikakvo dodatno kompresovanje video fajla i menjanje njegovo bitrejta i ekstenzije.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.116.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Secenje VOB fajla28.12.2008. u 01:12 - pre 186 meseci
VOB i MPG fajlove mozes seckati programom MPEG Streamclip. Imas u nekoliko tema opisano kako se radi sa njim i na ovom forumu i na forumu video kompresije pa koristi pretragu.


MPEG Streamclip medjutim dobijeni rezultat ne moze snimiti kao VOB nego kao MPG (unutrasnji sadrzaj je isti nekompresovan samo prepakovan u MPG container)
Ako ti ne odgovora MPG onda ga mozes ponovo konvertovati u VOB pomocu programa DVD Styler koji je besplatan. On zapravo vrsi kreiranje i pripremu DVD-a. nemoj odabrati snimanje (burning) nego izaberi da pripremljene fajlove za DVD snimis u folder. Tu ces naci VOB fajl koji ti treba.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
91.150.71.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Secenje VOB fajla28.12.2008. u 12:04 - pre 186 meseci
Hvala, problem je resio upravo MPEG Streamclip, s tim sto sam ja uspeo bez problema da sacuvam u vob.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.net.vip.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Secenje VOB fajla28.12.2008. u 21:55 - pre 186 meseci
Nisam sasvim siguran da je to regularan VOB fajl jer njih obicno prave samo pravi DVD Authoring programi a ostali koji pripremaju DVD video uglavnom koriste MPG (mpeg program stream) koj je slican ali ipak nije bas isti. Ako ces snimati DVD najbolje da ga ipak popustis kroz DVD Styler za svaki slucaj da se ne bi desilo da DVD ima gresaka. Mislim da mpeg streamclip ako i snimi vob da to ustvari bude mpg sa .von ekstenzijom. nisam siguran ali kazem to da znas za svaki slucaj.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Secenje VOB fajla29.12.2008. u 18:01 - pre 186 meseci
Problem se može javiti samo ako u tom vob "pakovanju" postoje još i titlovi i čepteri, ako su samo slika i ton u vob-u onda sigurno neće biti problema. U svakom slučaju ni ponovnim autoringom se ne gubi na kvalitetu pa je problematika rešena.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Secenje VOB fajla

[ Pregleda: 3701 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.