Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektovanje elektricnih instalacija

[es] :: Elektronika :: Projektovanje elektricnih instalacija

[ Pregleda: 8293 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elport

Član broj: 55777
Poruke: 1
79.101.78.*



Profil

icon Projektovanje elektricnih instalacija27.12.2008. u 14:26 - pre 186 meseci
Trenutno pokusavam da uradim projekat elektricnih instalacija za welness i spa centar. Kako se prvi put susrecem sa takvim projektom, sva pomoc bi dobrodosla. Ukoliko neko ima neki slican projekat, bila bih vecno zahvalna da mi isti prosledi.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.79.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Projektovanje elektricnih instalacija27.12.2008. u 15:47 - pre 186 meseci
A zasto bi se nesto mnogo razlikovao projekat el. instalacije nekog objekta ( stana npr. ) od welness i spa centra...imam ja neke projekte vec uradjene el. instalacija ali nisu spa centri i sl.
Mada po meni nije to veliki problem zavisi kakav projekat je u pitanju, idejni, glavni....ali slicno je to jako...daj neko konkretno pitanje ako imas....ali po meni je to lako...ali dobro mozda neko kaze drugacije...mada projuricu netom, negde mora da je neko okacio projekat...inace ja moram da uradim jedan obican, uskoro, za neki objekat...stan je u pitanju

Ako ti nesto bas nije jasno ti pitaj, a ako nadjem neki na netu, javljam !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3871
91.191.7.127



+334 Profil

icon Re: Projektovanje elektricnih instalacija27.12.2008. u 20:11 - pre 186 meseci
Citat:
ptak 13.: A zasto bi se nesto mnogo razlikovao projekat el. instalacije nekog objekta ( stana npr. ) od welness i spa centra...imam ja neke projekte vec uradjene el. instalacija ali nisu spa centri i sl.
Mada po meni nije to veliki problem zavisi kakav projekat je u pitanju, idejni, glavni....ali slicno je to jako...daj neko konkretno pitanje ako imas....ali po meni je to lako...ali dobro mozda neko kaze drugacije...mada projuricu netom, negde mora da je neko okacio projekat...inace ja moram da uradim jedan obican, uskoro, za neki objekat...stan je u pitanju :)

Ako ti nesto bas nije jasno ti pitaj, a ako nadjem neki na netu, javljam !


Mladi prijatelju, opet ti je prst brzi od mozga.
Svaki projekat je prica za sebe.
Elport, toplo ti savjetujem da ti neko ( gazda ) napravi tzv. dispoziciju opreme koju zeli/ce imati u prostoru. Obavezno da ti se potpise na taj crtez. Poslije je lako.
Ako zapne vici.
 
Odgovor na temu

zloyke_m3
Metković

Član broj: 206745
Poruke: 42
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projektovanje elektricnih instalacija01.01.2009. u 00:49 - pre 186 meseci
veselinovicu novi sam na ovome furumu bavim se rashladnom tehnikom pa ako bi mi mogo poslat na mail neku shemu instalacija jer sam po struci instalater a nisam se s tim nikad puno bavio!!! unaprijed zahvaljujem Pozzzzzzzzzz (sheme na mail [email protected])
Bmw M3
 
Odgovor na temu

alen nikolic

Član broj: 248640
Poruke: 28
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Projektovanje elektricnih instalacija20.02.2010. u 18:28 - pre 172 meseci
LJudi, da li se mogu pogledati projekti u inzenjerskoj komori srbije? Znam da prilikom polaganja ispita njima ostaje jedan primerak. Ukoliko moze bilo bi korisno za pocetnike u ovom poslu.
elport posto ti niko ovde nece pomoci, kontaktiraj komoru pa pitaj.
 
Odgovor na temu

pcfelix

Član broj: 265746
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Projektovanje elektricnih instalacija06.08.2010. u 14:28 - pre 166 meseci
Pa prijatelju ne bih se u potpunosti slozio sa tobom, da ne postoji razlika izmedju projekta jednog stana ili nekog SPA centra. Cinjenica je da i stan i SPA centar imaju osvetljenje i uticnice ali kako se to svetlo pali i kakve su svetiljke izabrane tu se debelo razlikuju pa onda po pitanju uticnica u stanu nema tehnologije ove ili one vrste vec samo uticnica za opstu upotrebu i jedna tehnoloska termicka za sporet. Postoje i druge razlike i to velike ali da se sada ne prepisujemo, mozes da vidis i nekoliko veoma interesantnih video klipova na YouTubu i predstavljanje softvera PCFelix_EI koji se bavi upravo ovim o cemu sam do sada pisao.

LINK: http://www.youtube.com/watch?v=9KMewS6smtA to je to samo jedan od veoma korisnih delova u projektovanju elektroenergetskih instalacija 0.4kV.

Dalje mozes i sam da pregledas ostale klipove.
Pozdrav, PCFelix
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Projektovanje elektricnih instalacija

[ Pregleda: 8293 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.