Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena PIN-a na Smart Kartici

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Promena PIN-a na Smart Kartici

[ Pregleda: 1972 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trail
Beograd

Član broj: 180693
Poruke: 4
217.24.18.*



Profil

icon Promena PIN-a na Smart Kartici24.12.2008. u 17:25 - pre 186 meseci
Da li neko zna na koji nacin mogu da promenim PIN na Smart kartici iz java koda? Za pristup kartici korsitim sunPkcs11 provajder. Bez problema sam uspeo da loadujem KeyStore i da pristupim Public/Private kljucevima koji su upisani na kartici, i da procitam sertifikat sa kartice.
Inace, SmartCard u sebi ima dva apleta, jedan na kome su izvesni podaci i on nije zasticen PIN-om, i security aplet koji je zasticen PIN-om koji je ujedno i password za pristup KeyStore-u, koji bih ja nekako trebalo da mogu da menjam - ali iz java koda.

Code:

Ovako sam pokusao da promenim password samog KeyStora ali ne funkcionise:

KeyStore keyStore = KeyStore.getInstance("PKCS11");
keyStore.load(null, pin);
keyStore.store(null, newPIN);


Hvala unapred.

Igor T.
//@trail
 
Odgovor na temu

trail
Beograd

Član broj: 180693
Poruke: 4
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Promena PIN-a na Smart Kartici25.12.2008. u 19:25 - pre 186 meseci
Reseno!
Za one koje interesuje kako sam to uradio: na kraju sam ipak morao da vrapujem native c++ funkciju C_setPIN() iz Cryptoki dll-a koristeci JNI, s obizrom da JCA izgleda nikako ne podrzava mogucnost promene KeyStore passworda osim iz komande linije pomocu Keytoola.
Ako neko ipak misli da moze da se izvrsi promena KeyStore passworda, i zna kako to da uradi programski, preko javinog JCA, ne bi bilo lose da postavi ovde resenje.
Vama 85 koji ste pogledali temu, hvala.

[Ovu poruku je menjao trail dana 25.12.2008. u 22:10 GMT+1]
//@trail
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Promena PIN-a na Smart Kartici

[ Pregleda: 1972 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.