Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomesane particije

[es] :: Windows desktop :: Pomesane particije

[ Pregleda: 2073 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Johny85
student

Član broj: 204114
Poruke: 6
*.beobug.com.



Profil

icon Pomesane particije24.12.2008. u 15:51 - pre 186 meseci
Napravio sam 3 particije pomocu Gparteda. Na C: je bio Windows xp sp2, na D: programi i igrice, na E: muzika, filmovi i ostalo. I sve je bilo OK... dok mi nije palo na pamet da reinstaliram windows. I tako ja prateci uputstva sa ovog foruma formatiram samo C particiju, na njoj instaliram sistem i sve prodje glatko.
E sad kad se podigao sistem primetio sam par cudnih stvari tj. da su slova particija pobutana pa je sistem na D, programi na E a dokumenta na D. Onda kad udjem u Disk management pise mi za particiju na kojoj je sistem da je bootabilna a za particiju na kojoj su SAMO dokumenta da je sistemska i ne dozvoljava mi ni da im menjam slova ni da ih formatiram.
To mi i ne bi toliko smetalo da mi komp nije sad 3 puta sporiji. Npr. sistem se podize za 1.5 min a pre je za 30 sec iako bi trebalo da je obrnuto. A tako je i sa ostalim programima, a i desktop se non stop refreshuje sam od sebe.
Pokusao sam da ponovo instaliram sistem (i to nekoliko puta) i jedino sto se promeni je da stavi da je particija na kojoj su SAMO programi sistemska.
Ako neko zna o cemu se ovde radi ili jos bolje kako da resim problem bicu mu vecno zahvalan!
I usputno pitanje: da li programi treba da se instaliraju na istu particiju gde je sistem i da li ih je moguce vratiti sa istim podesavanjima posle reinstalacije?
PS izvinjavam se na opsirnosti.
 
Odgovor na temu

edin555
BiH

Član broj: 156768
Poruke: 228
91.191.9.*



Profil

icon Re: Pomesane particije24.12.2008. u 17:48 - pre 186 meseci
Prekopiraj sve sto ti je bitno na jednu particiju bilo koju samo ne na primarnu, pokreni instalaciju xp i izbrisi dvije particije, tako da ti ostane samo particija gdje si kopirao dokumente i ostalo,
Sada imas unpartitioned space u kojem mozes napraviti jednu ili vise particija, nakon kreiranja particija izaberi na koju
ces instalirati xp i to je to...
 
Odgovor na temu

milan1233
Bor

Član broj: 186154
Poruke: 281
79.101.166.*



+1 Profil

icon Re: Pomesane particije24.12.2008. u 20:44 - pre 186 meseci
A mozes i ovako:

- Ubacis najvaznije stvari na DVD - nekoliko ako je potrebno!
- U toku instalacije obrises sve postojece particije!
- Napravis dve, tri ili koliko vec hoces novih od onog unpartitioned space-a!
- Instaliras XP na jednu od njih!
- Ubacis stvari sa DVD-a u komp!
- Svi srećni!!!

;)
 
Odgovor na temu

Johny85
student

Član broj: 204114
Poruke: 6
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Pomesane particije25.12.2008. u 21:00 - pre 186 meseci
Citat:
edin555: Prekopiraj sve sto ti je bitno na jednu particiju bilo koju samo ne na primarnu, pokreni instalaciju xp i izbrisi dvije particije, tako da ti ostane samo particija gdje si kopirao dokumente i ostalo,
Sada imas unpartitioned space u kojem mozes napraviti jednu ili vise particija, nakon kreiranja particija izaberi na koju
ces instalirati xp i to je to...

To sam uradio i opet mi pobuta i stavi da je sistem na logickoj particiji a druga particija da je primarna i navodno sistemska. Izgleda cu morati ovaj drugi savet da probam mada ce mi trebati jedno 20 dvd-a i 5 dana da to sve uradim.
 
Odgovor na temu

milan1233
Bor

Član broj: 186154
Poruke: 281
79.101.136.*



+1 Profil

icon Re: Pomesane particije25.12.2008. u 22:42 - pre 186 meseci
Citat:
milan1233
- Ubacis najvaznije stvari na DVD - nekoliko ako je potrebno!


Nisam mislio sve sto imas na particiji nego samo najbitnije ;)
Npr. (koliko se secam treba da ubacis filmove i mjuzu) ubaci najbolje pesme i filmove i one koje tesko mozes da nabavis ;)

A sto se mene tice ja to sve odmah rezem, ne drzim po kompu (osim par pesama sto svakodnevno slusam), sto bih i tebi preporucio od kad udaris reinstall, vidis da to moze da pravi probleme!
 
Odgovor na temu

Johny85
student

Član broj: 204114
Poruke: 6
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Pomesane particije26.12.2008. u 00:57 - pre 186 meseci
Ma i nije mi problem da nabavim ponovo vecinu stvari nego poso je to. Al dobro sta je tu je, hvala na pomoci.
Jbt de su ovde smajliji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pomesane particije

[ Pregleda: 2073 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.