Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Format-iranje izveštaja ??!

[es] :: Access :: Format-iranje izveštaja ??!

[ Pregleda: 2383 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gorancho
Srbija

Član broj: 149371
Poruke: 89
93.86.181.*



Profil

icon Format-iranje izveštaja ??!16.12.2008. u 20:18 - pre 187 meseci
Imam klasičan izveštaj na kome u Report footeru imam četrdesetak redova teksta. Kada u odeljku Details ima do desetak slogova izveštaj je OK. Kada u detaljima ima više od desetak slogova izveštaj se prelomi posle Details odeljka (i tako mi ostavi 39, 38, .... praznih redova na dnu prve strane) i na novoj strani mi odštampa Report footer. Problem je u tome što zbir visina zaglavlja, detalja i zaključka izveštaja prelomi posle odeljka detalja a ne tamo gde bi bilo prirodno. Za svojstvo CanGrow detail-sa sam probao sa Yes ali to ne donosi rešenje.
Kako da napravim izveštaj koji bi se prelamao po stranicama onako kako bi ga inače pravili u Wordu ???!!

 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Format-iranje izveštaja ??!17.12.2008. u 14:14 - pre 187 meseci
Report koji u footeru ima 40 redova teksat nije klasican :-)
Ako su tih 40 redova gomila kontrola rasporedjenih u 40 redova. To se ne moze prelomiti u sredini automatski.
 
Odgovor na temu

gorancho
Srbija

Član broj: 149371
Poruke: 89
212.200.207.*



Profil

icon Re: Format-iranje izveštaja ??!17.12.2008. u 20:06 - pre 187 meseci
To je dokument oblika pisma-dopisa gde u zaglavlju ima podataka o klijentu i još desetak rečenica o namerama. U odeljku detalja ima promenljiv broj slogova, u zavisnosti od .... i na kraju u footer-u ima glomazno tekstualno obrazloženje koje je pomešano sa svega par kontrola ( ime korisnika, delatnost korisnika, ...)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Format-iranje izveštaja ??!17.12.2008. u 22:00 - pre 187 meseci
Problem je 'glomazno tekstualno obrazlozenje'. Najverovatnije ces morati da napravis Word dokument, koji ces onda iz Accesa da modifikujes. Mail Merge ne moze, jer imas promenljiv broj rekorda u detail sekciji.

Mozda moze onaj promenljivi broj redova u sredini da se smanji, kao manji font i da ide u vise kolona, tako da ti uglavnom ostane dovoljno prostora na listu za zavrsni deo. A mozda sve da bude u Excelu, apa opet iz Accesa da insertujes redove i da prenossi podatke?

Da je lako nije, da li je moguce, verovatno jeste. Da je neprijatno - jeste. MIslim da Trtko ili Izonic mogu d ati pomognu sa programskim kontrolisanjem Excela i/ili Worda.


:-(
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.126.*



+12 Profil

icon Re: Format-iranje izveštaja ??!18.12.2008. u 02:26 - pre 187 meseci
Jedino da probas da eksperimentises sa Keep Together svojstvom (property) i opcijama Whole Group / With First Detail



"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Format-iranje izveštaja ??!18.12.2008. u 07:14 - pre 187 meseci
Problem je malo kompleksniji.
Jel i ako prebacimo u word ili excel pitanje je da li ce i tamo stati na A4 format papira,
morat ces rucno opet formatirat tekst (smanjivat font da ti stane na papir)

ili da u accessu napravis dva reporta , jedan s manjim fontom i jedan s normalnim
Onda prvo prebrojis koliko ti stane redova u detalj i ako prelazi odredjenu kolicinu redova, pozoves onaj
report s manjim slovima... ne znam kako bi drugacije napravio da ti sve stane na jedan list papira, a tebi bas to treba
koliko sam shvatio.

 
Odgovor na temu

gorancho
Srbija

Član broj: 149371
Poruke: 89
*.isp.krstarica.net.



Profil

icon Re: Format-iranje izveštaja ??!19.12.2008. u 10:51 - pre 187 meseci
Za sada izveštaj izvozim u word i onda ga malo ručno malo pomoću makroa preformatiram i dobijam zadovoljavavajući oblik ali relativno sporo. I još nešto, iako u izveštaju nemam grafike - (tabelarni prokaz) nakon izvoza u word dokument se različito isprelama i po redovima iako je format papira i margina identičan i u access-izveštaju i u wordu
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Format-iranje izveštaja ??!

[ Pregleda: 2383 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.