Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nekako se pojavio win32:cryplon[trj]

[es] :: Zaštita :: Nekako se pojavio win32:cryplon[trj]

[ Pregleda: 1914 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Nekako se pojavio win32:cryplon[trj]15.12.2008. u 18:40 - pre 187 meseci
Posle restarta kompijutera poruka avasta je odprilike ovako glasila a problem nije resen ili jeste ne znam?
Avast javio da imam nesto kao virus u memoriji??? windows\system32\ils.dll sta mu to cemu to sluzi????
pa onda ovako nesto Typerootkit:hidden process A0005154.exe Win32:cryplon
Pa sam ovde negde na forumu nasao Combofix /u sam uradio posle restarta pojavilo mi se da je fireval ukljucen standardno iz windowsa da li je to sad resen problem voleo bi da znam ako ima neko resenje za ovo sto me zanima ?? a kakav to sad virus usao i da li je sad sve 100% sigurno hm hm ?

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 15.12.2008. u 20:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Nekako se pojavio win32:cryplon[trj]15.12.2008. u 19:29 - pre 187 meseci
Pa trebalo bi da jeste, to sto je avast detektovao je rootkit, a inace avast ima rootkit engine zasnovan na gmer tehnologiji (trenutno najbolja) i najverovatnije ga pozistio. Mozes videti u izvestaju avasta. c\program files\Alwil Software\avast\data\log.
Takodje mozes videti i u logu CF sta je obrisao, mada se on ne koristi za tu vrstu infekcije.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Nekako se pojavio win32:cryplon[trj]15.12.2008. u 19:41 - pre 187 meseci
Pa nije mogao odma da ocisti da posle je uradio log da ga je obrisao a nalazio se u sistem restore na d particiji diska .???
De ja se bas nerazumem sa engleskim sta je to rootkit? Cemu sluzi taj virus pokusao sam na netu da guglam ali nisam nasao nesto a i engleski mi skripi ne znam ga bas nesto .
U svakom slucaju hvala za info za sad radi kompjuter dokle to jos ne znam...
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Nekako se pojavio win32:cryplon[trj]15.12.2008. u 20:05 - pre 187 meseci
Uh ne bih sad da ti objasnjavam sta je rootkit, najkrace objasnjenje je da sluzi da sakrije ili lazira foldere ili fajlove i registry kljuceve, ali ne mora da znaci da je on maliciozan vec program kome pomaze rootkit.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Nekako se pojavio win32:cryplon[trj]15.12.2008. u 23:03 - pre 187 meseci
Ok mislim da ne odstupamo od teme .Nema veze moglo bi sto god ti pada napamet jer je ovo usko vezan problem koji se pojavljuje kao poruka Avasta ! jedino sto bi te mozda mrzelo da pises ,meni je i ovo saznanje od koristi vidis to nisam znao za rootkit da ima takvu funkciju .
Rec o ovom win32:cryplon{trj} da je Avast javio vec pomenuto da u memoriji postoji nesto ,pre ulaska u windows-xp pocelo je skeniranje i tada je javio sta je obrisao pre toga sam ga skenirao i nije nasao kad je bio onaj restart on je nasao i upisao sta je nasao to nisam sve upamtio .Onda sam ja normalno kad sam usao u Windows pokrenuo ponovo avast i on je pronasao i napravio log da je obrisan sad se samo plasim jer ne znam za doticni virus da se nepojavi opet jer ima dosadnih virusa zavisi kako napada i koja mu je funkcija pa velim da nije za salu jer spada pod win32[trj] pa sam malo skeptik oko tih stvari.Jedino bi dodao da avast nije za neiskusne korisnike .Ja bas i nisam neki ali pratim dogadjana sta radi mora da se uvek bude kod kompjutera i da se reaguje na vreme kad nesto izbaci jer moze da ode mast u propast.Bar su moja neka takva iskustva.I dosta cesto popunjava bazu sto mi se dopada jer time javlja da se usavrsava baza sto nije lose.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Nekako se pojavio win32:cryplon[trj]

[ Pregleda: 1914 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.