Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zaobici /SAFEBOOT

[es] :: Windows desktop :: Kako zaobici /SAFEBOOT

[ Pregleda: 2850 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brankogolubovic
Branko Golubovic

Član broj: 91180
Poruke: 24
91.148.85.*



Profil

icon Kako zaobici /SAFEBOOT15.12.2008. u 09:53 - pre 187 meseci
Najlepse je kada sam sebi napravis problem...

Racunar je na drugom kraju sveta i ne mogu da mu fizicki pristupim, a korisnici su non-IT. Bio je neki problem sa trojancem i da bih izbegao da neiskusni korisnici jure boot meni sa F8, podesio sam u Boot.ini (sa msconfig) da ide u safe mode (cekirano /SAFEMODE). U brzini ne primetim da nije cekirano "with networking". Sada se, naravno, kompjuter startuje u safe modu, korisnik ne moze da se uloguje na svoj domen, a iz nekog razloga ne radi ni jedna administratorska sifra za logovanje na radnu stanicu (da li oni nesto ne rade dobro ili ja, sad nije toliko bitno...).

Kada se pre butovanja udje u boot meni (ipak su morali da se snadju sa F8) i odabere Normal, sistem se ipak podigne u safe modu.

Pitanje - ako se odabere Safe with networking, da li ce bar podici drajvere za mreznu, ili ce ipak pokupiti podesavanje iz Boot.ini? Ako ne moze ovako, kako da nekako zaobidjem prokletinju?

Nista lepse nego kad sam sebi uradis ovako nesto u ponedeljak ujutro :)

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Kako zaobici /SAFEBOOT15.12.2008. u 09:59 - pre 187 meseci
Ako si cekirao Safe boot samo iz safe mode rascekiraj, ne znam sta si podesavao, ali mozes da vratis podesavanja na difolt.
 
Odgovor na temu

brankogolubovic
Branko Golubovic

Član broj: 91180
Poruke: 24
91.148.85.*



Profil

icon Re: Kako zaobici /SAFEBOOT15.12.2008. u 10:23 - pre 187 meseci
Verovatno nisam bio dovoljno jasan - kada se sistem podize u safe modu, ne mogu da se ulogujem na racunar. Posto nema mrezne podrske, naravno da ne moze da se uloguje na domen sa korisnickim podacima. A, iz nekog razloga ne uspevaju da se uloguju na kompjuter koristeci administratorske podatke (niti bilo sta drugo - celo jutro isprobavamo sve moguce kombinacije i opcije).

Da mogu da se ulogujem bilo kako, ne bi bilo nikakvih problema (to je ono sto, u stvari i zelim), ali ne mogu da se ulogujem u safe modu bez podrske za mrezu, u boot meniju kada se odabere Normal-no podizanje sistema, jednostavno ga ignorise. Zato je pitanje da li ce ako odaberem u boot meniju "Safe with networking", sistem ipak da ucita mrezne drajvere (ovo nisam jos pokusao, a zbog problema u vezama, verovatno necu moci do veceras - ovo bi mi pomoglo, jer bi korisnik mogao da se uloguje sa svojim podacima, odradi skeniranje kompjutera, odcekira /Safeboot opciju i sve je u redu), odnosno, ak onece, kako da podignem sistem u Normalnom rezimu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako zaobici /SAFEBOOT

[ Pregleda: 2850 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.