Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# - komunikacija s websiteom

[es] :: .NET :: C# - komunikacija s websiteom

[ Pregleda: 2096 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

--daniel--

Član broj: 82022
Poruke: 48
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon C# - komunikacija s websiteom14.12.2008. u 14:11 - pre 187 meseci
Pozdrav,
nov sam na ovom podrucju pa bi trebao neke direktive i malu pomoc da me uputite koje podrucje trebam prouciti (mozda i neke funkcije koje mogu upotrijebiti). Opcenito zanima me na koji nacin mogu slati aplikacijom iz C# na neku stranicu određene textualne podatke. Sto trebam imati na stranici da prima podatke,a u nekom slucaju mozda i da salje nazad(obostrana komunikacija), i na koji nacin saljem i primam podatke s racunala na stranicu, dali bi morao napraviti nesto poput FTP clienta ili pomocu baza podataka.. Molim vas da me uputite u podrucje koje trebam obraditi za rjesavanje ovakvog problema ako sam bio dovoljno jasan...
Tko radi taj i griješ, a tko ne radi već pravi jednu pogrešku!!
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom14.12.2008. u 17:15 - pre 187 meseci
Za upload i download fajlova pogledaj primere kako radi WebClient

http://www.java2s.com/Tutorial...0__Network/0360__WebClient.htm

Nije ti bas najjasnijie pitanje,najlakse bi bilo da tvoja aplikacije uploud-uje vec obradjen podatak i da download-uje podatke pa da ga obradi za tebe,na taj nacin bi izbegao Web programiranje,ali ni to toliko strasno pa da ne moze da se uradi.Ako sam dobro razumeo,ti zelis da se na serveru obrade i posalju podaci?Gde na mail?Kod tebe direkt na racunar?Zar ne bih onda bilo jednostavnije da tvoja aplikacije sve to radi?Pozzzz



SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

--daniel--

Član broj: 82022
Poruke: 48
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom14.12.2008. u 17:30 - pre 187 meseci
aplikacija na racunalu je reklo bi se glavni program preko kojeg se upisuju razni tekstualni podaci i zatim bi se ti podaci trebali prikazivati na web stranici i povremeno azurirati promjene, ali na web stranici bi postojala mogucnost promjena nekih podataka a ti podaci bi se onda trebali promjeniti i u bazi aplikacije na racunalu kad se uspostavi veza... novi sam na tom podrucju pa mi nije jasno dali je moguce tako ili nekako drugcije napraviti u C# aplikaciju sa bazom podataka ili slicno, tako da se svakom promjenom azuriraraju podaci na web stranici kojoj je cilj prikazivanje tih podataka sa racunala i mogucnost promjene nekih od strane korisnika
Tko radi taj i griješ, a tko ne radi već pravi jednu pogrešku!!
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
77.46.172.*



+26 Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom14.12.2008. u 17:54 - pre 187 meseci
Po svemu tome sto si rekao tebi vise odgovara web aplikacije od obicne desktop aplikacije koja se povezuje na net
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom14.12.2008. u 18:15 - pre 187 meseci
Onda bi ti bilo najlakse da namestis da progam sam povremeno provera da li je doslo do izmena u bazi na netu,ako je doslo,skini izmenu,ako ne nista,...,mada,najbolje da namestis web aplikaciju,kao sto je i rekao Radovan III,i ovako gde god budes hostovao sajt,sigurno ces imati sjajan control panel sa mnostvo opcija,...,i uz dodatno web programiranje mozes da odradis to sto zelis,uz manje muka
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom14.12.2008. u 19:09 - pre 187 meseci
Pa bitno ti je zapravo samo da je baza 24h online a istoj mozes da pristupis i iz web i desktop aplikacije!
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom14.12.2008. u 20:09 - pre 187 meseci
Mister_Rap ti je najbolje odgovorio.Pozzzz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
93.86.5.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom15.12.2008. u 18:28 - pre 187 meseci
Hmmm, pa od prilike ovako kao sto je rekao Mister_Rap s tim sto ces najverovatnije morati da izlozis web servise (koji inace bas za to sluze) jer se ostavljanje remote pristupa bazi smatra izuzetno nebezbednim. Ne znam dal si bash spreman da odradish to, jer za servis treba malo programiranja pa ti preporucujem da ceo poso odradish kao web app mada za neki masovan unos najbolje win form.


Za web development proveri filmove na asp.net/learn pa tu General ASP.NET (prvih 10 minimum) i Data Access .

Za win dev http://windowsclient.net/learn/videos.aspx

Happy coding!!!

To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

--daniel--

Član broj: 82022
Poruke: 48
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom16.12.2008. u 19:50 - pre 187 meseci
hvala na ovim linkovima ima zanimljivih stvari koje ce mi dobro doci..
ugl baza na netu je 24h online ofc, a pristup ce biti preko desktop aplikacije koja ima svoju bazu za offline primjene, ali postojat ce jos manja client aplikacija koja ce sluziti za dodavanja nekih podataka na nekom drugom racunalu nebitnih za rad glavne admin app. tako da se neki podaci koje mijenja admin iz glavne aplikacije salje na glavnu bazu na net, i također se updateira baza client applikacije preko baze na netu, uglavnom ta komunikacija između te 3 baze koje bi zapravo stalno trebale biti identicne kada postoji veza na net za sve strane, a opet tri su baze (web, glavna app i client app) jer moraju raditi aplikacije offline...imate li mozda neki prijedlog ili cisto komentar kako bi to radilo..
namjeravam aplikaciju praviti u C#, a web dio u ASP.NET, jos sam u fazi razrade..
Tko radi taj i griješ, a tko ne radi već pravi jednu pogrešku!!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom16.12.2008. u 20:22 - pre 187 meseci
Pa organizacija ti je losa po mom licnom misljenju!

Sta ako taj da kazemo admin danas napravi 5.000 unosa na svom kompu i ne azurira bazu na netu!?
Klijent naravno nema pojma o tome...

Sa druge strane ako je admin azuran, a klijent uopste nije o5 slicna stvar..

Net ti u tom slucaju neigra neku ulogu...
Nemam pojma kakvu aplikaciju pravis ali razmisli o pristupu jos jednom!

Sama realizacija je najmanji problem...

Jedno resenje je da je "glavna" baza kod admina i kad se on odluci da odradi update, ta aplikacija izvrsi update baze koja je online. Klijent aplikacija prilikom pokretanja ili preko nekog drugog dogadjaja proverava kada su poslednji put azurirani podaci i ako klijent zeli moze da izvrsi update...
 
Odgovor na temu

--daniel--

Član broj: 82022
Poruke: 48
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom16.12.2008. u 20:46 - pre 187 meseci
Citat:
Sta ako taj da kazemo admin danas napravi 5.000 unosa na svom kompu i ne azurira bazu na netu!?
Klijent naravno nema pojma o tome...

recimo da ce admin uglavnom azurirati bazu jer mu je to i posao da azurira tu bazu na net nakon sto unese podatke, opet client ce uglavnom imati vezu s netom i biti ce mu ponudjeno na svakom startu da napravi update.

Citat:
Sa druge strane ako je admin azuran, a klijent uopste nije o5 slicna stvar..

nevidim drugi nacin da povezem admina i clienta nego preko te online baze

Citat:
Jedno resenje je da je "glavna" baza kod admina i kad se on odluci da odradi update, ta aplikacija izvrsi update baze koja je online. Klijent aplikacija prilikom pokretanja ili preko nekog drugog dogadjaja proverava kada su poslednji put azurirani podaci i ako klijent zeli moze da izvrsi update...

to i je moja ideja mozda je samo nespretno izlozena

znaci relaizacija nije neki problem? ae malo nade uljevas hehe..
slobodno neki savjet koji ce mi dobro doci pri razvoju... sto koristiti, sto izbjegavati..

Tko radi taj i griješ, a tko ne radi već pravi jednu pogrešku!!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom17.12.2008. u 16:17 - pre 187 meseci
Napisao sam odgovor jos sinoc al ocito da nije otisao zbog down-a ili tako nesto
Enivej:

Citat:

recimo da ce admin uglavnom azurirati bazu jer mu je to i posao da azurira tu bazu


Onda neka je azurira direktno, stedis resurse i pises manje koda...

Sto se literature tice:
http://en.wikipedia.org/wiki/Software_architecture

A za sam C# tona knjiga i sajtova na netu...
U krajnjem ako imas neki konkretan problem pitaj i sigurno da ces dobiti brdo odgovora
 
Odgovor na temu

--daniel--

Član broj: 82022
Poruke: 48
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom17.12.2008. u 19:41 - pre 187 meseci
ok pocinjem raditi pa kad zapnem viknem ja za pomoc ..
Tko radi taj i griješ, a tko ne radi već pravi jednu pogrešku!!
 
Odgovor na temu

--daniel--

Član broj: 82022
Poruke: 48
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: C# - komunikacija s websiteom05.02.2009. u 18:55 - pre 185 meseci
evo ovako, napravio sam dinamički website u ASP.NET s MS SQL bazom. Problem je što nisam pronašao besplatni web hosting da bi hostao taj web za iduci korak koji mi je potreban u razvoju, a to je razvoj C# aplikacije koja če se spajati s bazom na web stranici.
Pokusao sam sa IIS ali posto imam win Xp ograničen sam na IIS v5.1 koja nepodržava neke stvari korištene u mojoj aplikaciji.
Znaci preostaje mi da instaliram Virtual PC i na njega Win Server 2008 koji ima IIS 7 ili imate neki bolji prijedlog kako rijesiti da imam stalno pokrenutu asp.net stranicu kojoj ču moći pristupati (tj bazi podataka) iz aplikacije unosom IP adrese servera na kojoj je web stranica (znaci u ovom slucaju localhost).

---------------------------------------
ovo sam riješio tako što sam okačio bazu samo na sql server na desktopu i promijenio malo connection stringove tako da sam rjesio taj dio makar za razvoj a onda cemo vidjeti kad nađem hosting.
ali sam pronasao ipak jedan besplatni hosting za ASP.NET, www.aspspider.net i pokusao se spojiti na svoju bazu hostanu na tom sajtu međutim nije išlo, mozda je taj server tako podesen da mu nije moguce pristupiti?


[Ovu poruku je menjao --daniel-- dana 06.02.2009. u 02:45 GMT+1]
Tko radi taj i griješ, a tko ne radi već pravi jednu pogrešku!!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: C# - komunikacija s websiteom

[ Pregleda: 2096 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.