Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pojacavanje signala - moguce ili ne ?

[es] :: Mreže i novosti :: Pojacavanje signala - moguce ili ne ?

[ Pregleda: 6000 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ledjoo

Član broj: 190790
Poruke: 1
*.neobee.net.



Profil

icon Pojacavanje signala - moguce ili ne ?13.12.2008. u 11:56 - pre 187 meseci
Ovako, procitao sam u par tema problem sa prijemom signala u prostorima koji su prekriveni limenim krovom.
Moj lokal se nalazi u trznom centru u Cacku, pa me interesuje kako je izvodljivo pojacati prijem signala, jer dok sam u lokalu Mts i Vip imaju izuzetno losh signal (vise ga nemaju nego sto ga imaju), dok recimo kada se izadje 15-tak metara od objekta, prijem signala je ili pun ili jednu crtu manje od punog. Pa me interesuje da li postoji neka varijanta da se uradi neka shema, tj povezivanje nekakvog uredjaja na taj limeni krov kako bi se pojacao signal ili kako vec.. Pretpostavljam da postoji nekakav uredjaj koji bi se povezao spolja (na limeni krov), i da se nekim od provodnika (kablova) dovede mini antena u lokal kako bi prijem signala bio normalan.


Mozda nije pravo mesto za temu, pa bih molio moderatora da je ne obrise, vec prosledi tamo gde je mesto.

Ocekujem odgovor, jer ovo je problem koji ume opasno da igra po zivcima.
Hvala unapred..
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pojacavanje signala - moguce ili ne ?13.12.2008. u 19:08 - pre 187 meseci
Takav uredjaj postoji, ali ga verovatno mozes kupiti samo od mobilnog provajdera, i to moraju oni da ti instaliraju i moras im platiti posebnu pretplatu za koriscenje tako neceg...
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
93.86.42.*



+104 Profil

icon Re: Pojacavanje signala - moguce ili ne ?13.12.2008. u 19:20 - pre 187 meseci
Postoje GSM ripiteri, i upravo to im je namena.
Probaj da nazoveš korisničku službu i pitaj da li mogu da stave ripiter tamo. Gledaj da napomeneš kako je u pitanju tržni centar gde ima dosta ljudi, kako mobilni koristiš za poslovne svrhe i usput možeš da pomeneš da dosta prodavnica tu koriste GPRS za fiskalne kase pa imaju problema zbog slabog signala.
 
Odgovor na temu

BorisAndjelic
Boris Andjelic
Dr Medicine

Član broj: 187837
Poruke: 10
*.smin.itsisp.net.

Sajt: www.zavodjenje.rs


Profil

icon Re: Pojacavanje signala - moguce ili ne ?21.12.2008. u 14:06 - pre 186 meseci
Zavisi koji telefon imas, ali svejedno postoje kodovi koji kad se ukucaju mogu da povecaju jacinu signala na mobilnom telefonu. To ti je najednostavnije resenje.
 
Odgovor na temu

cileanac
beograd

Član broj: 27870
Poruke: 106
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pojacavanje signala - moguce ili ne ?11.01.2009. u 00:22 - pre 186 meseci
Citat:
BorisAndjelic: Zavisi koji telefon imas, ali svejedno postoje kodovi koji kad se ukucaju mogu da povecaju jacinu signala na mobilnom telefonu. To ti je najednostavnije resenje.



Odakle ti ovo??
 
Odgovor na temu

Gaboon

Član broj: 72591
Poruke: 91
212.200.195.*



+5 Profil

icon Re: Pojacavanje signala - moguce ili ne ?09.02.2009. u 21:09 - pre 185 meseci
Stvarno vala ?
Koji sad pa kodovi ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Pojacavanje signala - moguce ili ne ?

[ Pregleda: 6000 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.