Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nece da reze princo diskove

[es] :: Storage :: Nece da reze princo diskove

[ Pregleda: 2119 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

theemp
ucenik
Cacak

Član broj: 204408
Poruke: 2
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Nece da reze princo diskove10.12.2008. u 15:19 - pre 187 meseci
Imam neki praistoriski Nec dvd rezac i u poslednje vreme nece da reze po dvd princo diskovima. Da li to znaci da je poceo da otkazuje?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nece da reze princo diskove10.12.2008. u 18:21 - pre 187 meseci
Kad neki rezač odbije da reže Princo diskove, to je znak da se opametio. ;)

DVD rezači su potrošna roba a naročito oni praistorijski. Bolje na vreme nabavi novi nego da (kasno) saznaš da neće da reže ni neke druge diskove.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nece da reze princo diskove10.12.2008. u 21:47 - pre 187 meseci
Citat:
calexx: Kad neki rezač odbije da reže Princo diskove, to je znak da se opametio. ;)

Što, šta fali Princo? :) Kupio sam nekoliko Princo DVDR-DL, jer je drastična razlika u ceni (Princo 55din, Verbatim 120din), i Princo super radi. Spržili su se korektno i eno ih leže u kutiji i čuvaju dragocene podatke (igrice:).
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nece da reze princo diskove10.12.2008. u 22:03 - pre 187 meseci
Javi se kada budeš pokušao da to koristiš, možda ne baš sada, možda kroz nekoliko nedelja, meseci. Ili kad odneseš kod nekoga a tamo ne može da se kopira.
Uzmi jedan od njih pa ga pusti kroz neki test čitanja, ja koristim Kprobe2 (samo za LiteOn) i DVDInfoPro mada i Nero ima takav program pa da vidimo rezultate. Na nekim forumima koji se time bave je Princo primer koliko loše može da bude napravljen disk.
Više volim da dam 100 dinara za DL Verbatim nego da bacim 55 za Princa.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nece da reze princo diskove10.12.2008. u 22:14 - pre 187 meseci
Citat:
calexx: Više volim da dam 100 dinara za DL Verbatim nego da bacim 55 za Princa.

Naravno, da je nešto važno u pitanju ne bi se štedelo na kvalitetu medija. No, s obzirom na to da su u pitanju omiljene igrice, koje ipak nisu toliko omiljene a i može ih se skinuti s neta ako baš zatreba, Princo se nametnuo kao logičan izbor :)

Probao sam, rade kod mene na ovom uređaju na kom su i sprženi. Probaću ih baš i negde drugde. Imam neke stare Princo CD-R ovde, spržene pre 5 godina, i još uvek su živi.
Citat:
Ili kad odneseš kod nekoga a tamo ne može da se kopira.

Za ovo si u pravu, desilo mi se jednom odavno sa Princo CD-R da nije hteo da se kopira kod drugara, ali je instalacija sama po sebi radila. To mu dođe kao neki copy protection :) Mada, šta znam, možda on nije umeo da iskopira, tj. da se snađe, a možda i njegov CD uređaj nije bio baš najsjajniji.

Ne kažem da je Princo sjajan, niti ga preporučujem, ali meni završava posao za ovo što mi treba. Za važnije stvari koristim Maxelle ili Verbatime, i druge kvalitetne brendove. Čisto da ne budu svi diskovi isti, da ih se lakše vizuelno razlikuje.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Konstantin2
Konstantin Bosnjakovic
Valjevo

Član broj: 203525
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nece da reze princo diskove12.12.2008. u 12:39 - pre 187 meseci
Potrazi na sajtu proizvodjaca dali postoji novi firmware za tvoj rezac, moze da se desi da je ta princo verzija napravljena posle tvog rezaca pa se novim firmware-om updatuje i moze da radi i sa novijim diskovima.
Prilikom firmware-ovanja prati uputstva priozvodjaca ili prepusti nekom da ti to odradi ako smatras da nemozs sam.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.181.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Nece da reze princo diskove15.12.2008. u 13:56 - pre 187 meseci
Moguce je da otkazuje, a jos je vise moguce da su PRINCO sve nekvalitetniji mediji....koliko ja vidim za sada samo verbatim drzi dobru poziciju i na dobrom je glasu, ovo sve mala privreda....lose bre.... A kad je toliko star moguce je da se sprema za penziju :)))))) Pogledaj firmware da nadjes.....
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Nece da reze princo diskove

[ Pregleda: 2119 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.