Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto-run - copy u .bat fajlu

[es] :: Windows aplikacije :: Auto-run - copy u .bat fajlu

[ Pregleda: 2592 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vidonk
Slobodan Vidovic
Niksic

Član broj: 192156
Poruke: 355
212.200.246.*



+9 Profil

icon Auto-run - copy u .bat fajlu03.12.2008. u 21:31 - pre 187 meseci
E ovako,
Da li bi mi neko pomogao da napravim auto-run u .bat (ili tako nesto) fajlu koji ce kad se pokrene da kopira nesto - negdje, na pr. da se nalazi na flesci i kad se ona ubaci u racunar da kopira nesto na sebe, i posle ponovo nakon nekog vremena da kopira kad se u tom folderu odakle kopira nadju novi podaci, tj. da radim nekakav recovery na flesku, recimo baze podataka i sl, hvala unaprijed.
Signaure Hamer Dev .inc
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
194.106.165.*

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Auto-run - copy u .bat fajlu04.12.2008. u 01:40 - pre 187 meseci
Nisam radio batch scripting, ali bi problem mogao da se reši na više načina.

1) na flashu napraviš autorun koji će svaki put kada ga ubodeš da pokrene .bat skripticu koja će sve fajlove sa lokacije A da kopira na lokaciju B

hint: komanda xcopy (pogledaj manual)

2) napraviš task job u Windowsu koji će da pokreće .bat skripticu na XX minuta

3) ako znaš da programiraš, onda bi ovo bilo najbolje rešenje. Napraviš batch skriptu koja će da proverava da li je flash mountovan, pa ukoliko nije, da upiše vreme kada je poslednji put proveravala i da stoji u idle modu narednih xx minuta, nakon čega će ponovo pokušati. Ukoliko je flash mountovan, onda da iskopira podatke sa lokacije A na lokaciju B, da upiše vreme poslednjeg kopiranja i da idle-uje narednih XX minuta.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

vidonk
Slobodan Vidovic
Niksic

Član broj: 192156
Poruke: 355
*.opera-mini.net.



+9 Profil

icon Re: Auto-run - copy u .bat fajlu04.12.2008. u 10:22 - pre 187 meseci
Prvo da ti se zahvalim za odgovor, u sustini razumijem o cemu govoris i kako to da se odradi ali nemam nekog iskustva sa programiranjem oko windowsa, dobro poznajem php i html, ucim pomalo i css ali mi oni ovdje nemogu pomoci, na you tube sam nasao nekakve primjere oko programiranja u .bat fajlovima, pa mi se ucinilo da to nebi nebi bilo tesko odraditi, al izgleda da to i nije bas jednostavno, ili se varam, al evo potrazicu nesto po netu oko svega ovoga, pa ako mi se dadne da pocnem s jednog coska, jos jednom hvala za pomoc i da nema nedje kakvih primjera i sl oko svega ovoga na netu da znas?
Signaure Hamer Dev .inc
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
194.106.165.*

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Auto-run - copy u .bat fajlu04.12.2008. u 22:32 - pre 187 meseci
Prvi i drugi gore navedeni način se realizuju tako što otvoriš notepad i ukucaš xcopy (sa parametrima) lokacijaA lokacijaB i to snimiš kao neko_ime.bat. Što se tiče predloga broj 3, za to je već potrebno znanje iz batch scriptinga, a pošto nikada nisam radio sa istim, ne mogu ti pomoći. Probaj malo da google-aš. Ako si već programirao u PHP-u, znači da imaš logiku razmišljanja, pa neće biti problem da se nešto nabudži :)
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

bokigenije
Beograd

Član broj: 202831
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Auto-run - copy u .bat fajlu11.12.2008. u 21:53 - pre 187 meseci
A da probaš neki programčić za sinhronizaciju ili backup, recimo ViceVersa ili sličan?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Auto-run - copy u .bat fajlu

[ Pregleda: 2592 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.