Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje obicnog racunara i laptopa

[es] :: Windows desktop :: Umrezavanje obicnog racunara i laptopa

[ Pregleda: 4398 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ajdinn
Ajdin Mmusic
----

Član broj: 203349
Poruke: 1
92.241.158.*



Profil

icon Umrezavanje obicnog racunara i laptopa01.12.2008. u 17:01 - pre 187 meseci
raja imam problem s umrezavanjem.Imam obicni pc i imam laptop.Na obicnom pc-u imam bezicni internet(internet koji se sadrzi od antene na kojoj se nalazi kabel koji vodi do mrezne kartice koja se nalazi u samom pc-u i na koju se navrce kabel od antene.Kupio sam ruter i dva komada crossover-a(mreznog kabla).Jedan dio crossover-a sam ustekao u pc,a drugi kraj u ruter.Drugi kabel sam uzeo i ustekao ga u slot 2 od rutera,a drugi kraj u laptop.Otisao sam na wireless network controler i nariktao na obicnom pc-u opciju shere.Mislim da bi to trebao da ukljucim zbog seranja konekcije i dr.Nariktao sam ip adresses na sl.nacin:ukucao sam iste ip adresses na laptop osim zadnjeg broja (npr.ako je bio 123.105.0.1 na laptop sam stavio 123.105.0.2.Ne znam u cemu je problem?Nemam net-a.A laptop mi ne reagina na crossover bio ukljucen ili ne ne prepoznaje ga.Dali moram nekako installirati lan ili????.Ponavljam net mi nije dsl vec Bezicni net koji se dobija preko signala /antene.Napomena!!!!Na ruteru se ne nalazi nikakva antenica niti bilo koje mjesto na koje bi se mogao navrnuti seraf od antene .Unaprijed vam se zahvaljujem



HVALA


Ajdinn
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Umrezavanje obicnog racunara i laptopa01.12.2008. u 22:21 - pre 187 meseci
Sto 2 krosovera i sto ruter kad si to mogao da resis preko obicnog switcha i para strejt kablova :) Hajde da pretpostvim da si sve hardverski odradio kako treba i da si podesio ICS. Da li si kod laptopa podesio da default gateway bude IP adresa desktop racunara. Inace ova tema je za Windows mreze.
 
Odgovor na temu

JohnDou
John Doe
Engineer , Security Service
BiH

Član broj: 106600
Poruke: 165



+1 Profil

icon Re: Umrezavanje obicnog racunara i laptopa01.12.2008. u 22:55 - pre 187 meseci
Kad podesis ICS mrezna kartica tog komp se automatski podesava na 192.168.0.1 i ponasa se kao DHCP u tom opsegu.... Sto znaci ...POdesi ICS provjeri jel' IP ok a Lap top probaj na automatska podesavanja.. Ako nece podesi Lap rucno na .2 i Gateway 192.168.0.1 ako je hardver OK mora da radi..
POZ!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Umrezavanje obicnog racunara i laptopa

[ Pregleda: 4398 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.