Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zywall 5, 2 wan konekcije.

[es] :: Enterprise Networking :: Zywall 5, 2 wan konekcije.

[ Pregleda: 3103 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.teol.net.



+1 Profil

icon Zywall 5, 2 wan konekcije.30.11.2008. u 09:09 - pre 187 meseci
U dosadasnjem setup-u ruter ima jedan bridge wan link od prvog ISP-a od 2mb/s, i on je natovan na lan preko jedne wan IP adrese (od prvog ISP-a dobio sam
6 javnih IP adresa od kojih se koristi jedna, opseg xxx.xxx.33.23-29), firma koja to sve koristi ima potrebu za jos jednim wan linkom i drugi ISP je isporucio point-to-point link sa opsegom od 6 javnih adresa koje su u opsegu xxx.xxx.76.25-31, i te iste adrese rutirao na prvu javnu IP adresu od prvog ISP-a koja se koristi. Meni treba da iskoristim jednu javnu IP adresu iz opsega drugog provajdera za PC unutar lan-a, sad na lokaciji sam primetio da iz ISP-ovog uredjaja ppp linka utp kabl je ustekan u lan port Zywall-a, jer je wan port zauzet sa interfejsom od provg provajdera. Citajuci manual rutera primetio sam da postoji opcija nat address mapping koja omogucava translaciju vise javnih ip u lan.

Svaka sugestija je dobrodosla!
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Zywall 5, 2 wan konekcije.30.11.2008. u 12:36 - pre 187 meseci
Sta ti znaci "i te iste adrese rutirao na prvu javnu IP adresu od prvog ISP-a koja se koristi" ?

Posto je link drugog provajdera povezan na LAN Zyxel-a, zar ne mozes jednostavno da dodelis neku od tih raspolozivih adresa direktno PC-u?
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Zywall 5, 2 wan konekcije.30.11.2008. u 14:12 - pre 187 meseci
Da to sam i ja odmah pomislio da uradim, sada nisam na toj lokaciji, ali recimo da to taj ruter onda ne odvaja nista vise od klasicnog switcha, to je ustvari samo bridge sa isp-ovim link ppp terminalom, tako da taj klijent nece biti zasticen firewall-om i necu mocu da mu setujem VPN ako bude bilo potrebe za tim?
Nisam jos se naterao da procitam detaljno upustvo, ali mislim mozda da postoji mogucnost konfiguracije portova, da se kofigurise lan kao dodatni wan port.

"te iste adrese rutirao na prvu javnu IP adresu od prvog ISP-a koja se koristi" tu mi je poruku ostavio isp-ov tehnicar nakon sto je spojio uredjaj.

hvala na angazovanju.
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Zywall 5, 2 wan konekcije.

[ Pregleda: 3103 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.