Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Virtualna masina i particije na xp

[es] :: Windows aplikacije :: Virtualna masina i particije na xp

[ Pregleda: 3462 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kincer

Član broj: 83682
Poruke: 30
*.teol.net.



Profil

icon Virtualna masina i particije na xp19.11.2008. u 17:32 - pre 187 meseci
Imam Virtualnu PC koja je sasvim ok. Zanimama me sledece:
Na virualnoj masini instaliran je neki operativni sistem npr. XP. E sada taj virtualni xp je nezavisan od "glavnog sistema" mislim na onaj sistem na kome radi racunar.Da li je moguce da ja napravim neku virtualnu particiju ili nesto slicno pa da mi se podaci koje ja odaberem sa virtualnog sistema kopiraju u tu particiju koja se nalazi na glavnom xp. U sustini ovo sto sam pitao je nesto slicno kada na racunaru rade dva sistema pa se medjusobno vrsi sporazumjevanje medju njima. U mom slucaju izmedju virtualnog sistama i onoga glavnog....
 
Odgovor na temu

milan1233
Bor

Član broj: 186154
Poruke: 281
79.101.191.*



+1 Profil

icon Re: Virtualna masina i particije na xp21.11.2008. u 10:17 - pre 187 meseci
Mislim, da je to nemoguće, ali možes da to uradis pomoću virtuelnog cd roma (mislim na daemon tools), znači kopiras te fajlove u Virtualnoj masini na virtualni cd, i taj cd ce (ako imas na glavnom xp daemon tools) da se otvori na glavnom xp, ja mislim :S
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Virtualna masina i particije na xp21.11.2008. u 19:32 - pre 187 meseci
Nisam koristio Virtual PC ali sam skoro siguran da Vmware i Parallels Workstation, koje sam isprobavao, imaju tu opciju, neki folder koji se šeruje sa glavnim OS.
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Virtualna masina i particije na xp24.11.2008. u 23:32 - pre 187 meseci
Ako nije kasno. Može sasvim uspešno i bez problema da se realizuje Tvoj zatev.
Preduslovi su:
1. Da su definisani i postavljeni 'Shared Folders' u Virtual PC
2. Da je izvršena direkcija ka željenoj lokaciji
3. Da za zahtevije poslove imaš bolju mašinu, pre svega RAM dodeljen Virtual PC-iu
Potvrda:
Dva minuta pre pisanja posta učitao sam MajorGeeks-a VirtualBox ( oko 33 Mb, najnoviju verziju, odličnu virtuelnu mašinu ) sa Virtual PC ( sa WinXP ) na osnovni PC sa WinXP SP3.
Pozdrav, Mikoni
 
Odgovor na temu

kincer

Član broj: 83682
Poruke: 30
*.teol.net.



Profil

icon Re: Virtualna masina i particije na xp28.11.2008. u 16:20 - pre 187 meseci
Ljudi svima puno hvala.Sva resenja su dobra ali sam nasao resenje koje mi je trebalo I mislim da je veoma efikasno.naime nakon pokretanja virtualne izaberemo zeljei sistem I tada na jezicku ACTION izaberemo opciju INSTALL OR UPTADE VIRTUAL MASCHINE ADITIONS I ta instalacija pojavi se u MY COMPUTERU u jednom od CD-A.Izvrsimo postupak I tada na SEETINGS na virtualnoj izaberemo SHARED FOLDRES I tada dobijamo neki od fajlova sa glavnog XP-a I tada nam se u virtualnoj masini pojavimo ono sto smo serovali. Eto tako sam rijesio roblem samo sam zaboravio reci da kada radimo serovanje na virtualnoj potvdimo opciju SVAKODNEVNO POJAVLJIVANJe jer se Iu protivnom nece poajvljivati na virtualnom sistemu. Jos jednom punoo hvala.
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Virtualna masina i particije na xp29.11.2008. u 14:17 - pre 187 meseci
Bravo majstore na uspešno obavljenom poslu. Da si bio malo pažljiviji u čitanju priloženih postova brže bi i sa manje muka došao do rešenja. I Tvoj put nije loš, jer se tako najdelotvornije uči i utvrđuje gradivo (znanje).
Inače, iz Tvog posta nisam mogao da zaključim stepen upučenosti u rad virtuelnih mašina i zbog toga jedna dopuna.
Ne mora se svakog dana ( čitaj: puta ) potvrđivati izbor deljenih foldera: po izdoru fodera ( paritcije, i sl. ), pre potvrde sa OK staviti 'kvačicu' na Share every time.
Pozdrav, Mikoni
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Virtualna masina i particije na xp

[ Pregleda: 3462 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.