Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FL Studio ili ... ???

[es] :: Muzička produkcija :: FL Studio ili ... ???

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Victor86
Silbas

Član broj: 196601
Poruke: 48
79.101.14.*



Profil

icon FL Studio ili ... ???19.11.2008. u 00:18 - pre 188 meseci
Koji je softver ima slicne funkcije kao FL Studio a da je "profesionalniji" ??? Mislim FL koristim vec skoro 5 godina ali hteo bi da predjem na neki drugi sotver koji je jos mocniji od FL-a. Bitno mi je da moze da se svira i snima kao u fl-u. Ostalo sto se tice produkcije ima svaki softver. Necu Reason (nesvidja mi se nikako), dali da probam sa Nuendom ili Cubase, mozda Pro Tools ili neki sasvim drugi ??? Bitno mi je samo da ima opciju da mogu lepo da slazem note kao FL, i onda naravno da slazem paterne.
Ili da jednostavno ostanem na FL koji je po meni skroz ok. Sta god zamislim napravim u njemu. Treba mi samo nesto novo radi eksperimentisanja.

Sta mislite ???

Hvala, Pozz .
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: FL Studio ili ... ???19.11.2008. u 22:33 - pre 188 meseci
Ako u FL mozes da odradis sve sto odgovara tvojim potrebama, zasto bi to menjao?
U svakom slucaju, pre prelaska na drugi softver, treba prvo da se dobro upoznas sa njim i da vidis da li ti lezi za sve sto hoces da radis u njemu, a ne da tvrdoglavo odlucis u fazonu: "moram da menjam soft, pa makar mi i ne odgovarao".
Ono sto je najrasprostranjenije (najpopularnije) su Steinbergovi programi Cubase i Nuendo.
Pro Tools ne mozes da koristis ako nemas DigiDesign ili M-Audio hardver.
 
Odgovor na temu

Victor86
Silbas

Član broj: 196601
Poruke: 48
79.101.14.*



Profil

icon Re: FL Studio ili ... ???20.11.2008. u 07:12 - pre 188 meseci
Pozdrav aco.

Da razumem ... Ja stvarno sve sto mi treba imam u FL-u, i u potpunosti nebi ga menjao nikad. To je softver koji moze sve. Hteo bi samo malo da probam neki novi softver da malo procackam :) ... Kako vidim po netu Cubase je moze se reci najpopularniji pa cu malo pokusati sa njim da vidim sta moze. Mada po njegovim tutorijalima vidim da nije nista drugaciji od FL studija . Interfejs je drugaciji a funkcija ista. Vredi probati sto da ne :) . Vidim da cak FL i Cubase mogu raditi zajedno kao jedan program, sto i nije tako lose. A to da Cubase ima bolji zvuk kako neko kaze to cu proveriti, mislim instrumenti i semplovi zvuce isto bilo gde da ih pustis, mozda u finalnoj obradi zvuka ima razlike, ne znam videcu. Postavicu ovde moje utiske o programu, kad ga malo proucim.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: FL Studio ili ... ???20.11.2008. u 11:00 - pre 188 meseci
Citat:
Victor86: Mada po njegovim tutorijalima vidim da nije nista drugaciji od FL studija

Naravno, osnova je ista jer i jedan i drugi spadaju u sekvencere / multitrack editore, sto ce reci - imaju istu namenu.

Citat:
A to da Cubase ima bolji zvuk kako neko kaze to cu proveriti

Uh, oko toga se dosta raspravlja - da li iz jednog sekvencera izlazi bolji zvuk nego iz drugog...to se posebno odnosi na prepirke oko toga da li je zvuk smiksan u Pro Tools bolji od onoga koji je radjen u Steinbergovim programima. A i jedna i druga platforma se koristi za "velike" projekte.
 
Odgovor na temu

Victor86
Silbas

Član broj: 196601
Poruke: 48
89.216.64.*



Profil

icon Re: FL Studio ili ... ???10.12.2008. u 23:04 - pre 187 meseci
Probao ja da koristim Cubase i ukratko: Sve je to isto !!! Iskreno, vise mi se svidja FL Studio ... Mozda zato jer sam se navikao na njega, ali ipak mi je i interfejs lepsi u FL-u. To sto moze Cubase moze i FL. Cubase je malo opsirniji, ali za moje potrebe je sasvim dovoljan i FL.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: FL Studio ili ... ???

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.