Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?

[es] :: Laptopovi :: toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?

[ Pregleda: 2438 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mariob
bg

Član broj: 62264
Poruke: 35
77.46.165.*



Profil

icon toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?10.11.2008. u 11:30 - pre 187 meseci

Cao drugari,


Potreban mi je laptop, prvenstveno za posao - rad sa office i sl. programima, pomalo programiranja, internet itd.

Medjutim, voleo bih da mi ispuni ocekivanja i u pogledu entertejnment momenata, kao sto su filmovi, muzika itd.


Da li je ovo pravi izbor u tom smislu?
Znate li za neki model koji moze da parira ovome, a da je u tom rangu cene/kvaliteta?

I posebno pitanje, da li ovaj model trpi bezbolan downgrade na XP u pogledu drajvera, posto mi se cini da Vista laptopovi "slabo sljakaju" na XP-u.




Veoma zahvaljujem na svakoj pomoci!
cdmA
 
Odgovor na temu

Izudar[MTS]
blagh izudarani
Novi Sad

Član broj: 74024
Poruke: 41
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?13.11.2008. u 11:23 - pre 187 meseci
Imam pomenuti Laptop oko nedelju dana i mogu ti reci da je odlican, barem sto se tice performansi. Malo mozda smeta dizajn sto je sav glossy pa cak i po tasterima tako da ostaju otisci prstiju prilikom duzeg rada na njemu. Displej je dobar, mada naravno kao i svaki "ogledalo" displej ne trpi direktno svetlo zbog refleksije. Graficka je solidna, DirectX 10 tako da za zabavu i mozes da pokrenes i veliki broj novijih igara sa zavidnim detaljima, npr Assasins Creed u directx 10 rezimu rada (graficka je nVidia 9700 GTS, neki kazu da je u rangu desktop 9600 GT verzije). Zvuk je odlican za tako mali laptop, harman/kardon (ako sam pogodio naziv) sa ugradjenim subwooferom ispod zna ponekad da mi udari u nogu kada ga drzim u krilu :P

Sto se tice downgrade-a na XP mislim da to sa ovim laptopom nece ici glatko, nisam doduse probao, niti cu probati (imam starog Acer laptopa sa XP-om vec), ali mislim da sam negde procitao da fale drajveri za XP posto ih Toshiba nije izdala za ovaj model laptopa (mada se uvek mogu potraziti genericki, barem sto se tice osnovnih komponenti).

Sto se tice ostalih stvari, jos nisam instalirao Visual Studio na njega tako da ne znam kakav je za programiranje (to jos uvek radim na desktopu i velikom monitoru), ali verujem da ne bi imao nekih velikih problema, kao i sa Office aplikacijama. Filmovi, muzika, to sam vec rekao entertaiment je zadovoljavajuci na ovom modelu (ima izlaz za HDMI i za firewire ukoliko se bavis video editovanjem i gledanjem na visokom nivou).

Toliko od mene za sada, pozdrav :P
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.31.*



+12 Profil

icon Re: toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?13.11.2008. u 12:52 - pre 187 meseci
Citat:
mariob: da li ovaj model trpi bezbolan downgrade na XP u pogledu drajvera, posto mi se cini da Vista laptopovi "slabo sljakaju" na XP-u.

Ovo se inace jos zove i slepa navijacka zamena teza!
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

klichko

Član broj: 84010
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?13.11.2008. u 15:05 - pre 187 meseci
Citat:
mariob
Potreban mi je laptop, prvenstveno za posao - rad sa office i sl. programima, pomalo programiranja, internet itd.

Medjutim, voleo bih da mi ispuni ocekivanja i u pogledu entertejnment momenata, kao sto su filmovi, muzika itd.


Da li je ovo pravi izbor u tom smislu?


Ovo je apsolutno pravi izbor za tvoje potrebe, sa nekim jeftinijim modelom nemoj racunati da ces uspeti da pokrenes winamp ili firefox

 
Odgovor na temu

mariob
bg

Član broj: 62264
Poruke: 35
91.150.107.*



Profil

icon Re: toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?16.11.2008. u 16:22 - pre 187 meseci
Citat:
klichko: Ovo je apsolutno pravi izbor za tvoje potrebe, sa nekim jeftinijim modelom nemoj racunati da ces uspeti da pokrenes winamp ili firefox



Oprosti, nisam napomenuo da bih pokretao i softvere poput Reason 4, Cubase i druge koji se ticu rada sa zvukom.


Samo me taj daungrejd zbunjuje. Ne bih da dodjem u situaciju da kupim nesto po toj ceni, pa da oko drajvera izgubim pola zivota....
cdmA
 
Odgovor na temu

Izudar[MTS]
blagh izudarani
Novi Sad

Član broj: 74024
Poruke: 41
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?17.11.2008. u 08:24 - pre 187 meseci
Sto se tice Viste imas svu mogucu podrsku, kao i gomilu Toshibinih servisa sto rade u pozadini i obavestavaju te o stanju tvog racunara i o mogucim updateovima drajvera/softwarea/firmware, dok za XP nema ama bas nista vezano za taj mocni laptop koji tera dobro nastelovanu (da ne kazem tweakovanu) Vistu sasvim dobro (za sada) :P
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: toshiba f50-108 da li je vredan kupovine?

[ Pregleda: 2438 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.