Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Totalna nelogicnost u mrezi

[es] :: SOHO Networking :: Totalna nelogicnost u mrezi

[ Pregleda: 1612 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.86.112.*



+141 Profil

icon Totalna nelogicnost u mrezi04.11.2008. u 20:10 - pre 188 meseci
Ae da pokusam na najprostiji nacin da objasnim. U mrezi, jedan server, posle njega 3 gigabitna switcha. Na trecem postavljen ADSL modem koji daje internet odredjenim korisnicima u mrezi.
E sad, mreza radi sasvim OK. Sa bilo koje lokacije kad pingujem bilo koji racunar, odaziva se kako treba. Medjutim, kad pingujem ADSL modem (onaj huawejblabla od telekoma) onda mi izbacuje svaki 5-6 paket. Pa se desi da i po 3-4 paketa zaredom ne prodju i sve tako u krug.
Taj treci switch je menjan sa jos druga dva. Kada modem stavim direktno na racunar, ping je OK.
Primetio sam da, kad izvaim kabal koji ide iz drugog u treci switch, u okviru treceg switcha ping prema modemu radi kako treba.

To bi bilo ukratko, ne znam dal' sam dobro objasnio, a ako zatreba nesto pitajte. Jos jednom da napomenem da sa bilo kog dela mreze pingujem bilo koji racunar (cak i onaj sto je i u ofsegu treceg switcha), sve radi normalno.

Pozdrav.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
79.101.147.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Totalna nelogicnost u mrezi05.11.2008. u 13:14 - pre 188 meseci
A jesi probao i zamenu tih switch-eva?U smislu da prvi zamenis sa trecim i tada da probas ili neki drugi?
Jesi probao kabel da zamenis sa nekim drugim u okviru veze drugi na treci switch?
Ako ti to sve ne podje za rukom zasto ne napravis umesto kaskadne veze zvezda topologiju? (prvi i treci switch u drugi kao i adsl modem,pa bi po toj logici sve radilo kako treba)
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
79.101.77.*



+141 Profil

icon Re: Totalna nelogicnost u mrezi05.11.2008. u 21:24 - pre 188 meseci
1. Nisam probao zamenu switcha na principu umesto treceg da stavim prvi, ali sam menjao umesto treceg stavljao novi (i to cak dva druga).
2. Kabal izmedju drugog i treceg je fizicki nemoguce zameniti, a mislim da i nema nekog smisla jer, ping prema nekom od racunara koji se nalazi na trecem switchu sa bilo koje lokacije u mrezi radi sasvim OK.
3. Eh, da sam ja projektovao mrezu sigurno bih napravio zvezda topologiju, ali ovako... E a sad nesto razmisljam, mozda bih i moglo to da se odradi uz malo vise truda i napora, ali postoji o5 ono ali...

Za divno cudo, danas je sve radilo kako treba, znaci i internet i mreza. Palo mi na pamet da slucajno neki pojedinacni racunar ne pravi problem, pa pri njegovom radu ili neke odredjene operacije on zaglavi ADSL modem (virus ili something else), ili mozda brljavi neka od mreznih kartica... Uostalom, videcemo...

Ako nesto saznam javicu.
Pozdrav.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Tinto
Sebastian Ingrosso

Član broj: 142414
Poruke: 43
93.86.110.*



Profil

icon Re: Totalna nelogicnost u mrezi05.11.2008. u 21:35 - pre 188 meseci
Ako su ti swichevi vezani mreznim kablom na ruter,bitno je na koji ulaz ih kacis
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.205.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Totalna nelogicnost u mrezi06.11.2008. u 23:44 - pre 188 meseci
Citat:
Urkelele: Palo mi na pamet da slucajno neki pojedinacni racunar ne pravi problem, pa pri njegovom radu ili neke odredjene operacije on zaglavi ADSL modem...
Ako nesto saznam javicu.
Pozdrav.

Probaj ovu temu..mozda ti bas ona pravi probleme!
http://www.elitesecurity.org/t...n-blokira-ADSL-Ruter-Huawei-MT
Pa javi!
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.86.56.*



+141 Profil

icon Re: Totalna nelogicnost u mrezi07.11.2008. u 09:47 - pre 188 meseci
Hmmm, cudno je da vec treci dan radi sve OK. Moguce je da je neki port kocio. Koliko znam, niko nema instaliran ICQ ili neki chat klijent. A mozda je neko pokusavao tih dana da nesto instalira/podesi.
Ae videcu kako ce se ubuduce ponasati pa ako otkrijem, javljam.

Pozdrav.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Totalna nelogicnost u mrezi

[ Pregleda: 1612 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.