Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hi-end konfiguracija potrebna

[es] :: PC Konfiguracije :: Hi-end konfiguracija potrebna

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5691 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Hi-end konfiguracija potrebna14.11.2008. u 21:58 - pre 188 meseci
Ja vise preferiram Windows XP. Trenutno imam i XP i Vistu u dual bootu na svojoj masini. Ako hoces da iskoristis svih 4GB RAM-a naravno da treba da instaliras 64-bitni OS (Vista 64 bit).
 
Odgovor na temu

Pura.

Član broj: 199225
Poruke: 10
*.liwest.at.



Profil

icon Re: Hi-end konfiguracija potrebna14.11.2008. u 23:09 - pre 188 meseci
sobzirom da imam jos jedan pc..... ovu masinu sto kupujem cu iskljucivo samo za igre koristiti
... tako da je onda vista ultimate 64 verovatno najbolje?

mada i ja vise volim xp :D
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Hi-end konfiguracija potrebna15.11.2008. u 10:11 - pre 188 meseci
Neke jako dobre igrice ne funkcionisu u 64-bitnim sistemima pa jedobro imati i 32-bitni i 64-bitni na igrackoj masini.
 
Odgovor na temu

Pura.

Član broj: 199225
Poruke: 10
*.liwest.at.



Profil

icon Re: Hi-end konfiguracija potrebna27.11.2008. u 21:56 - pre 187 meseci
Monitor : Samsung T220 22'' +++ 230
CPU : Intel C2Q q9550
CPU COOLER : OCZ Vendetta 2 CPU Cooler
Scythe Slip Stream - 120 mm (case fan)
OCZ Freeze (pasta)
Ram : Corsair DIMM 4 GB DDR2-1066 Dominator EPP Kit
Mainboard : ASUS Maximus II Formula
GPU : MSI OC HD 4870 X2
Napajanje : Corsair CMPSU-750w
Kuciste : Thermaltake SopranoRS 100 VG6000BNS
HDD : 750GB Samsung HD753LJ SpinPoint F1 32MB SATA2
SoundCard : Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series


Ovo je final :) to sam uzeo cekam jos da mi posalju Maticnu i Processor :)

:D moje predpostavljam zadnje pitanje na ovu temu je :)

Koje Drivere da koristim za ATI... official ili neke tweakovane..... takodje sam citao dosta da se ati nesto barata oko profila za igre ... pa na nekim igrama nece da radi "Crossfire" imali tu neko resenje?
Drugo pitanje ..... da li smatrate da je pametno clockovati odma ovu konfiguraciju .. ili ostaviti za pocetak na default
Trece pitanje :) Graficka karta poseduje HDMI ulaz.... e sad .... imam u sobi LCD tv ... takodje sa HDMI & (HDready) posto apsolutno nikad nisam nissta slicno radio sto se tice pc i tv.... u kom smislu mogu da iskoristim graficku i tv sto imam u sobi ?.... (mislim ok:D znam da cu ih prikljuciti na hdmi) ali ... :D u cemu je sva ta fora... kakvu korist imam od toga ( sem sto cu imati big screen&quality) ? tj da li cu ja imati realno dosta vidljivu razliku u quality kad gledam blu ray na T220 ili Na LCD sto imam u sobi :D ?

eto to je to od mene necu vise smarati :)


 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Hi-end konfiguracija potrebna29.11.2008. u 18:57 - pre 187 meseci
Citat:
Koje Drivere da koristim za ATI... official ili neke tweakovane..... takodje sam citao dosta da se ati nesto barata oko profila za igre ... pa na nekim igrama nece da radi "Crossfire" imali tu neko resenje?
Drugo pitanje ..... da li smatrate da je pametno clockovati odma ovu konfiguraciju .. ili ostaviti za pocetak na default


Slobodno instaliraj drivere koje si dobio uz graficku pa ih onda po potrebi update-uj. Za probleme sa igricama nisam cuo da postoje, a vec sam ugradjivao ATI Radeon HD 4870 X2 kartice. Ako planiras CF sa 2 ovakve ATI kartice trebace ti jace napajanje.

Citat:
...sem sto cu imati big screen&quality...


Ovde si sam sebi odgovorio na pitanje :)
 
Odgovor na temu

Pura.

Član broj: 199225
Poruke: 10
*.liwest.at.



Profil

icon Re: Hi-end konfiguracija potrebna02.12.2008. u 22:11 - pre 187 meseci
opet ja :)

Stigli su mi svi delovi.... masina radi extra stvarno....moze se reci :) previse stabilno da se nebi iskoristilo :))))

i opet pitanje :) koliko je pametno Overclockovati masinu ?? gledao sam po netu.... na q9550 su svi postigli daleko vece freq nego default....
graficka je fabricki malo clockovana ali neverujem da bi trebao vise sobzirom da HD 4870 x2 imaju probleme sa stock coolerom :)
a za ostale komponente ne znam jel se isplati clockovati ?

(e sad stvarno ovo je bilo zadnje pitanje :))))
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Hi-end konfiguracija potrebna02.12.2008. u 23:33 - pre 187 meseci
To je tvoj izbor a koliko je pametno i to je subjektivno. Overklokeri ce reci da jeste a konzervativci da nije. Realno ako ti cilj nije da se hvalis po forumima sa OC rezultatima i testovima stabilnosti pri overkloku nemas razloga za overklokovanje. Nema igrice koju neces moci da poteras sa tom masinom. Overklok je u zadnje vreme postao citava nauka koliko sitnih podesavanja u BIOS-u ima tako da je savet, ako bas bas zelis da overklokujes, da malo provrsljas po netu i vidis kakva su podesavanja u BIOS-u, kao i verziju samog BIOS-a koristili ljudi koji imaju istu plocu kao ti, pri overkloku sa Quad procesorima.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Hi-end konfiguracija potrebna

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5691 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.