Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vsftpd backup - sta je sve potrebno ?

[es] :: Linux :: vsftpd backup - sta je sve potrebno ?

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urkozamanje
Milosavljevic Marko

Član broj: 36977
Poruke: 138
78.101.87.*



Profil

icon vsftpd backup - sta je sve potrebno ?26.10.2008. u 11:06 - pre 187 meseci
Pozdrav,

Ovako.. Pravim kompletan backup jednog od servera (OpenSuse). Naime, pokusavam da napravim backup server sa identicnim prostorom, mreznom konfiguracijom, servisima .. itd. kako bih u momentu ispada sadasnjeg servera mogao samo da prikljucim drugi i aktiviram servise. Izmedju ostalih servisa (samba, interni ruter.. itd.) imam podignut vsftpd sa odredjenim brojem usera..

Sambu cu "preslikati" tako sto cu iskopirati /etc/samba folder, takodje usere i grupe : /etc/shadow i /etc/passwd

Sto se vsftpd-a tice, iskopiracu /etc/vsftpd.conf i obzirom da su mi svi ftp prostori definisani unutar /home direktorijuma, iskopiracu citav /home na novi server. Da li je ovo (sto se tice vsftpd-a) dovoljno? Postoji li jos nesto na sta bi trebalo da obratim paznju ? Nadam se da nisam bio previse konfuzan u opisu problema : )

Unapred hvala.
---- nasa online podrska je trenutno offline ----

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
91.150.117.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: vsftpd backup - sta je sve potrebno ?26.10.2008. u 11:11 - pre 187 meseci
Nije mi jasno zasto ne uradis preslikavanje particije sa clonezilla-om?
make love - !war
 
Odgovor na temu

urkozamanje
Milosavljevic Marko

Član broj: 36977
Poruke: 138
78.101.87.*



Profil

icon Re: vsftpd backup - sta je sve potrebno ?26.10.2008. u 12:31 - pre 187 meseci
hm.. pa ne znam ni sam sada : ) u sustini imam nekoliko slicnih servera koijma bekapujem navedene konfiguracije. nekako mi se cinilo lakse da bekapujem samo te fajlove ili dirove nego citave imidze. mada, mozda i gresim..


---- nasa online podrska je trenutno offline ----

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
91.150.117.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: vsftpd backup - sta je sve potrebno ?26.10.2008. u 14:11 - pre 187 meseci
Pa nije problem da eventualno sinhronizujes samo korisnicke podatke i konfiguracione fajlove prostim kopiranjem, nego ako jos uvek nemas podignute backup servere, inicijalno podizanje tih servera bi ti bilo lakse sa clonezillom (ne moras da instaliras suse from scratch i da podizes sve servere i njihove servise) a kasnije s vremena na vreme da radis backup podataka relevantnih za date servise (konfiguracioni fajlovi iz /etc-a i sl). Mozes i napraviti skriptu koja ti to radi automatski jednom dnevno ili ako ti je server non stop on-line da ti sam zadas timeframe za backup.
make love - !war
 
Odgovor na temu

urkozamanje
Milosavljevic Marko

Član broj: 36977
Poruke: 138
78.101.87.*



Profil

icon Re: vsftpd backup - sta je sve potrebno ?27.10.2008. u 05:11 - pre 187 meseci
izmedju ostalog, skoro svi serveri mi se razlikuju u smislu hardverske konfiguracije pa nisam siguran da li bi bio problem sa image-ima zbog raznoraznih drajvera itd - tu mozda i gresim

a sto se tice bekapa konf i korisnickih fajlova, upravo zbog cron-a sam se i odlucio na tu varijantu i svakodnevni bekap na vise lokaciija.
nego.. dovoljno li je ono sto sam naveo u prvom postu za bekap vsftpd-a ?
---- nasa online podrska je trenutno offline ----

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
77.46.255.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: vsftpd backup - sta je sve potrebno ?27.10.2008. u 12:04 - pre 187 meseci
Pa ako nisi na serveru podigao "custom" kernel vec generic onda ne bi trebalo da bude nikakvih problema sto se tice hardware-a, kernel ce ti podici module za tvoj hardware automatski, problem jedino moze da bude oko konfiguracije x-a zbog drajvera za graficku karticu ali ti je najmanji problem da upadnes u konzolu preko nekog system rescue ili live distro-a, promenis runlevel na 3, pokrenes sax2 i rekonfigurises x.
Sto se ftp servera tice ne znam gde sta cuva ali googlaj pa ces naci nesto sigurno ili procitaj dokumentaciju...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: vsftpd backup - sta je sve potrebno ?

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.