Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CIRKULAR !-Vise nije opasan !

[es] :: Elektronika :: CIRKULAR !-Vise nije opasan !

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 19741 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !08.12.2008. u 16:05 - pre 187 meseci
Citat:
ptak 13.: P.S. Voleo bi da izmisle ovako nesto za brusilice jer sam ja jednom umalo ostao bez palca leve ruke... UMALO sva sreca pa imam dobre reflekse i srecu :))))))
Ima to na busilicama. Naravno, nema kocnice, ali imas 2 stvari:

- smanjenje obrtnog momenta; to sam probao, rukom mozes da zaustavis busilicu ako si podesio na mali moment, to ti je sigurnost za prst(e), nije idealno, ali ipak

- momentalan prekid rada, ako se burgija negde zaglavi; to nisam probao, ali im verujem. Ovo je vise sigurnost za ruku, da se ne cimne unazad kad je sprecena da se vrti unapred (to je upotrebljeno i kod cirkulara o kome je tema - deo energije ide u pokretanje cele testere nadole) pa bi mogla da te povredi ili da ti ispadne i slicno.

Ovo sa prekidanjem ako se rotacioni deo zaglavi / zakoci postoji cak i kod one "metle" za pod, sa rotacionim cetkama, na akumulatore - kad se neki konac navije oko cetke i zakoci je, motor prestaje sa radom odmah.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !08.12.2008. u 16:38 - pre 187 meseci
tdjokic:

Uz duzno postovanje!!!-- ( posto jos nisam naisao,niti citao da nesto lupetaras!)
Hteo bih da Te pitam,,,zasto i Ti kao i svi MI,,,,,ne bi EDITOVAO svoj Profil,,pa da znamo sa kim caskamo ??!!!

Mali detalj iz Arhive:

Broj poruka: 5998 - [ Pretraga ]
Kontakt: [ Slanje Email-a / Privatna Poruka ]
Datum rođenja: 1.1.2006.
Poslednja poseta: 08.12.2008.
Vremenska Zona: 1 GMT

Zar neko tako koristan obstaje sa tako malo podataka ???

Pa sta ako pozelim da se cujemo telefonom,,da potrazim savet da das,da cujem za tvoju praxu,da mi das ideju,
-Jel to nesto lose???

Ili hoces da ostanes "tamo-daleko" tajanstven ???

Pozdrav,,,,,robert
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
212.200.205.*



+321 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !09.12.2008. u 23:23 - pre 187 meseci
Citat:
kudlik:Svaka mu cast!!!
Ali princip rada jos uvek nije skroz razciscen. Kao sto vidite, tamo sece i komad mesa, koji bez problema prodje.

Princip rada je potpuno jasan, konstruktor ga je objasnio, a to što seče meso znači da je zaštita isključena jer ima i tu mogućnost.


Citat:
ptak 13.:Koliko ja vidim ovo je samo kocnica

Ne, ovo je kompletan proizvod, ne postoji kočnica za ugradnju na druge cirkulare.


Citat:
ptak 13.E sad da bi ljudi imali ovaj vid zastite moraju da kupe ceo cirkular, zbog onog spustanja testere a isti ce biti papreno skup, a dok dodje kod nas.....jos mnogo mnogo isecenih prstiju ima da bude kao i posla ortopedima....

Pa, bolje ikad nego nikad.


Citat:
ptak 13.koliko ce jedan nespretan majstor morati da kupi listova na lageru. jer koliko vidim ovo jednom kocnica zakoci i list pravac korpa....po meni efikasniji vid bi bio da je zakocenje vrseno sa leve i desne strane lista, ali jbg onda ima jos malo trenja....znaci ovo trajno unistava list.

Ovo trajno uništava i zahteva zamenu lista (testere) i same kočnice, tj. onog ALU komada, a ja bih radije da kupim te delove nego da ostanem bez prsta. Mada, kako neko reče, ako 5 puta uguraš prst u cirkular, bolje batali rad na njemu. :)

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3877
adsl-46-73.teol.net.



+335 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !10.12.2008. u 14:37 - pre 187 meseci
Ode ova tema daleko.
Koliko vidim vecina se brine sto ce se morati mijenjati kocnica i mozda list testere. Kljucno pitanje je koliko je vjerovatno da ce stvar zakazati-bas me briga ako bude imala i laznih okidanja ( naravno ne previse ) ali mi je vrlo bitno da okine kad treba. Iy filma se vidi da ima eksplozivno paljenje ( slicno airbagu) sto je dobro rjesenje. Kad smo kod airbagova i oni se moraju promijeniti kad se ispucaju, pa nikome ne pada na pamet da ih kritikuje.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !10.12.2008. u 15:07 - pre 187 meseci
Citat:
veselinovic:  ali mi je vrlo bitno da okine kad treba.
Tacno tako. To je uredjaj za "ne daj Boze" a ne za svaki dan. I zaista, ako neko promeni 5 listova mesecno, onda bolje da se mane stolarstva, jer moze da se isece i obicnim dletom ako bas hoce
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !10.12.2008. u 15:27 - pre 187 meseci
Uzgred, kome je promaklo. Modul koji se smrska kad se kočnica aktivira košta $60. Po meni prsto košta više... :-)
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !10.12.2008. u 17:04 - pre 187 meseci
Citat:
markom: Uzgred, kome je promaklo. Modul koji se smrska kad se kočnica aktivira košta $60. Po meni prsto košta više... :-)


To su oni i rekli u snimku, taj deo primi svu energiju na sebe zato je i napravljen kao "one time" amortizer.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !24.12.2008. u 00:25 - pre 186 meseci
Citat:
ptak 13.

P.S. Voleo bi da izmisle ovako nesto za brusilice jer sam ja jednom umalo ostao bez palca leve ruke...


Imas sada kick back stop na brusilicama to ti je kada se kamen negde ustine da ti ne izbaci unazad brusilicu sto moze da bude jedna od najgore stvari sto moze da se desi i i ima da kad pukne kamen da delovi odlete suprutno od coveka i ima da kad iskljucis iz struje a prekidac ostane u ukljucen i pri ponovnom ukljucenju u struju da se brusilica ne upali
to imas sada na novijim markama kao sto su BOSCH,HILTI,i cinimi se FLEX
ali naravno uvek treba otvoriti cetvoro ociju kada se radi tako sa nekim masinama

Ovo sa kocnicom na kruznoj testeri nije lose, ja se bavim obradom drveta zasada hvala bogu nisam se povredio na masinama, jednom doduse malo na brusilici ali nije bilo toliko strasno


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: CIRKULAR !-Vise nije opasan !29.12.2008. u 00:07 - pre 186 meseci
I kada bi samo jos ovu stvarcicu ugodili na abrihter i frezer bilo bi dobro


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: CIRKULAR !-Vise nije opasan !

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 19741 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.