Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide

[es] :: Storage :: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide

[ Pregleda: 4278 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Xeltex
student
Tuzla

Član broj: 198256
Poruke: 10
*.sa-hs-hkb.ba.



Profil

icon Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide21.10.2008. u 01:01 - pre 188 meseci
kupio sam novi WD HDD 1600 BEVE 160 GB, zamjenio stari Segate 80 GB.
Formatiranje, instaliranje novog Win OS je teklo OK.
Problem: Lampica tacnije LED indikacija HDD se ne gasi upaljena je od pocetka pritiskanja Power ON dugmeta.
Ni u jednom trenutku ne blinka ni sekundu, cak i prilikom formatiranja diska.
Windows uredno cita HDD kao 149 GB i svi programi rade OK, normalo i prilicno brzo.

Kad vratim svoj stari HDD problem nestaje i sve radi uredno.
Da li je se ko susretao sa slicnim problemom? Ima li kakvo rjesenje?
 
Odgovor na temu

Xeltex
student
Tuzla

Član broj: 198256
Poruke: 10
*.sa-hs-hkb.ba.



Profil

icon Re: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide21.10.2008. u 01:02 - pre 188 meseci
Zaboravih reci HDD je instaliran na laptopu HP NX 6125
 
Odgovor na temu

rajan21

Član broj: 19238
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide23.11.2008. u 23:01 - pre 187 meseci
evo, i ja da se pridruzim ovde, da ne otvaram novu temu. iako, vidim da i kolegi jos niko nije pomogao...

hdd samsung 320GB KJ, sata. radi ok, nema bs-a (istina, malo bucniji :))

led lampica na kucistu (crvena) koja, kao sto znamo, reaguje prilikom rada hdd-a, gori neprekidno, uvek istim intenzitetom. to se desava povremeno, tako da nekad, nakon podizanja win-a sve bude ok, nekad ne.

napominjem da je dioda 102% ispravno povezana na maticnu, da ne gubimo vreme oko toga. ploca je p5ql-e. inace, imao sam pre ovog hdd-a wd 250GB aaks i cini mi se da je sve bilo ok, a rekao bih da se i kod ovog diska ovaj problem pojavio nedavno, jer mislim da je do pre nekih 10-tak dana sve bilo u redu.

eto, ako neko zna uzrok...

hvala unapred
 
Odgovor na temu

Xeltex
student
Tuzla

Član broj: 198256
Poruke: 10
*.PPPoE-3571.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide11.12.2008. u 00:36 - pre 187 meseci
Bogami prijatelju ja mislim da nama nema pomoci :)
Nasao sam na jednom,misilim Fujitsuovom sajtu da bi to mogao biti problem sa napajanjem
tj. da sadasnji diskovi koriste 3 V; a ne kao raniji 5V, te menadzment napajanja brka stvari
te LED dioda ne moze da registruje rad diska; ali da je to bez ikakvih posljedica, medjutim gle cuda kod mene
disk radi na 5V jer sam ranije provjerio. cak sam kontakriao HP-ovu podrsku online u Britaniji ali
ni oni nemaju pojma tj. ogradjuju se od problema jer kao oni nisu deklarirali doticni disk.
Istini za volju nije da ne smesta pogotovo ako je neko ko ja naucio da prati rad racunara....


Ima li jos ko kakvih pametnih ideja, ja sam svoje prilicno iscrpio
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide11.12.2008. u 11:45 - pre 187 meseci
Znam za slucaj coveka iz branshe (jako dobar PC serviser) koji je imao neki Asusov laptop kome je HDD LED stalno bio ukljucen a sve ostalo radilo kako treba. Na kraju posle mnogo smaranja su mu zamenili hard disk istim modelom i problem je nestao. Naravoucenije: "Ne mora da znaci da hard disk nije falican ako naizgled dobro radi i prolazi softversku dijagnostiku."

PS:Znam da ga je ovaj testirao do iznemoglosti Radio je restore opertivnog sistema, brisao je ceo hard i ponovo instalirao Windows sa CD-a. Radio je dijagnosticke testove, ali na kraju nista Sve je prolazilo a njega je to izludjivalo. Zamena harda je resila problem. Ne kazem da je to kod vas dvojice problem ali navodim slican slucaj. Mislite o tome

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 11.12.2008. u 14:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide11.12.2008. u 19:47 - pre 187 meseci
Citat:
Xeltex: ....da sadasnji diskovi koriste 3 V; a ne kao raniji 5V, ......



nije tacno...koriste i dalje 5v....
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

Xeltex
student
Tuzla

Član broj: 198256
Poruke: 10
*.PPPoE-2260.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide12.12.2008. u 21:06 - pre 187 meseci
Hvala na info u vezi tog prijatelja (takodje sam istestirao sve milion puta, od biosa...ploce, mogucnosti diska, podrske i tako dalje) ali to nije slucaj kod mene. Jer imam externi disk box, pa kad u njega ugradim isti sve radi OK lampica propisno blinka. Ma ovo je jako interesantno sve radi, ali sitnica ne.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide13.12.2008. u 12:09 - pre 187 meseci
a ako stavis drugi disk? da li i onda stalno svetli?
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Led indikator hdd-a se ne gasi wd 160 gb ide

[ Pregleda: 4278 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.