Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adobe After Effects problemi i diskusija....

[es] :: Video produkcija :: Adobe After Effects problemi i diskusija....
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31371 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Adobe After Effects problemi i diskusija....14.10.2008. u 13:42 - pre 187 meseci
Ako moze ovako tema... :)

Zanima me kako konkretno radi TRACK MOTION. Znam otprilike koju ulogu ima, ali bih zeleo da mi bolje pojasnite....
................ Na koji princip radi...

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
217.24.24.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....14.10.2008. u 14:05 - pre 187 meseci
Ok je naziv teme skroz.

Pokusacu sto plasticnije da ti objasnim...
Dakle kad skapiras kako track motion radi on postaje jako mocno orzuje tj. sa njim lako mozes da vrsis stablizaciju ili pak da ubacis novi objekat koji ce pratiti postojeci (uglavnom ga ljudi koriste za ovo pod 2)

Primjera radi imas nike reklamu, onaj dize nogu gore-dolje a ti mu posle prikacis loptu koristeci motion tracking :D

Ili nesto jednostavnije, imas covjeka koji sete pravolinijski a onda mu ubacis recimo autic da ide za njim.... simple.
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....14.10.2008. u 15:13 - pre 187 meseci
Hvala. Razumeo sam ;) !

E sad... Objasni mi molim te, od cega zavisi kako treba da se postavlja ona tacka...? Razumes me...
Zasto se cekira rotation... ? Od cega zavisi znaci, gde da stavim koju tacku i slicno...

Nadam se da mozes da mi pomognes... i da me razumes :)

pozdrav !
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.raf.edu.yu.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....15.10.2008. u 11:21 - pre 187 meseci
Iskreno ne razumijem
Lakse je da kazes sta tacno hoces da uradis, a prije toga da pogledas dokumentaciju na adobe sajtu jer tamo ima dovoljno za pocetak!
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....15.10.2008. u 15:11 - pre 187 meseci
Pa... Od cega zavisi gde se postavljaju "tacke" kao na slici...



Ovo sam postavio za primer... "U odnosu na sta se rasporedjuju"..

Pozdrav !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
217.24.24.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....16.10.2008. u 09:10 - pre 187 meseci
Generalno jako mrzim da prevodim US termine al ajde da probamo :D
Kao sto samo ime kaze Track Point je nista drugo do tacka pracenja!

Naravno sada se postavlja pitanje sta je zapravo tacka pracenja!?
Tacka pracenja bi bukvalno gledano bila tacka koja treba da prati nas objekat,
tacnije da nam da ako se to moze tako reci da pozicije frejmova za nas objekat!

Uglavnom tacku treba postaviti tako da bude centrirana na objekat koji prati i risajzovati je ako je to potrebno
a uglavnom jeste. Takodje treba odraditi jos neka podesavanja u zavisnosti od toga sta pratimo...
Vise tacka se koristi da bi bolje "oznacili" objekat i da bi samo pracenje bilo "uspjesnije".

Kad podesis track(s) point(s) onda trebas da izberes layout koji ce da primi motion track.

Mozda dokumentacija jeste malo konfuzna ali generalno implementacija uopste nije komplikovana, samo je bitno skapirati
sta track motion zapravo jeste i sta sa njim moze da se uradi i na koji nacin ga treba koristiti.
Nakon toga sve je prilicno jednostavno mada u domacim reklamama sam cesto imao priliku da vidim katastrofalno losu
realizaciju...

Gledacu da kad nadjem malo vremena napisem tutorijal o ovome pa ce stvari sigurno biti mnogo jasnije...
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....16.10.2008. u 12:16 - pre 187 meseci
Hvala puno !
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
217.24.24.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....16.10.2008. u 12:32 - pre 187 meseci
Nista, i drugi put :)
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....15.01.2009. u 19:13 - pre 184 meseci
Ozivljavam temu... Dosta sam ucio :) i valjda naucio nesto.... medjutim, do sad nisam nikad koristio ovu "tehnologiju" "EXPRESSION". Moze li mi neko detaljnije objasniti za sta se otprilike koristi, kakve funkcije ima i slicno... Na koji princip radi. Gledao sam VideoCopilot tutorijal, ali....... ..

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
94.189.231.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....21.01.2009. u 09:26 - pre 184 meseci
Poz,

Kao sto sam ti rekao nisam bio na ES-u neko vrijeme, a preko Gtalk-a ti nisam objasnio pa vjerujem da ce ti ovaj post koristiti...

Da bi skapirao izraze(expression) moras znati ponesto o relacijama izmedju elemenata u AE-u.
Izrazi su jednostavno programiranje i veoma su mocna stvar kada ih znas koristiti na pravi nacin. U sustini sve se moze odraditi i bez njih a neko zagovara da nema previse smisla koristiti ih (mada ih ja koristim uvijek :) )

Prost primjer koriscenja je kada trebas da kopiras key frejmove sa jednog layer-a na drugi, izvrsis jednostavne animacije (tipa zoom in, out...)
Uspostavis "djelimicne veze" das neke random karakteristike i tako dalje...

Primjena istih kao sto vidis je neogranicena samo kao sto sam rekao nekada nema smisla koristiti izraze.
Da bi ih lakse naucio i primjenio u praksi potrebno je da imas neka osnovna "programerska znanja".
Da znas sta su nizovi, vektori, varijable...

A onda ce ti na kraju biti u potpunosti jasno sta radi recimo ovo parcence koda

Code:

scroll_y=this_comp.layer("Scroll").position[1];
scrolled_amount=linear(scroll_y, 20, 220, 0, height);
 
Odgovor na temu

donaldduckkiller
podgorica

Član broj: 92552
Poruke: 21
*.ip.fastwebnet.it.



Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....25.01.2009. u 16:59 - pre 184 meseci
Ja se ne razumijem u programerske izraze,ali jednu mogucnost expression-a veoma chesto koristim.Rijec je o expression "wiggle" i pokusacu da ti objasnim onako kako ja to kapiram.
To je opcija koja se najcesce koristi za efekat kamera shake(makar je ja najcesce koristim u tu svrhu),a sustina je da preko skripte koju zapises nakon sto si dodao expression na position objekta dodajes vrijednosti koliko ce puta u sekundi taj objekat da promijeni poziciju i za koliku vrijednost.Npr.

Imas neki snimak,chekiras POSITION opciju tog objekta,ides na prozor animation koji se nalazi na vrhu workspace-a,i odaberes opciju ADD EXPRESSION.
Program automatski otvara prozor ispod lejera chiji position si chekirao,i ti tu kucas skriptu(valjda se tako zove) gdje dajes zadatak:
npr. wiggle (20,5). Ovo znaci da ce taj lejer svake sekunde da uradi 20 promjena pozicije za vrijednost 5(chega 5,to nisam siguran).

Time si skratio sebi posao da umjesto da zadajes pozicije za 20 keyframe-ova,ti to odradis u par poteza.

Ovu opciju mozes koristiti i za rotation,i scale itd.itd.,a lijepo izgleda i kada sa njom animiras text layer.
Nadam se da ce ti ovo moje "laicko" objasnjenje pomoci.

Pozdrav


P.s: Mister_Rap, jel mozes malo detaljnije prosiriti vidike po pitanju ove opcije???

jodza
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....25.01.2009. u 23:07 - pre 184 meseci
Hvala Mr.Rap i DDKiller, ok, pokusacu da ih shvatim sto bolje :).

@Donald, da i ja sam ih shvatio tako kao laik da se izrazim :) znaci, znam one gotove, mislim pomocne, ali hteo bih, kao sto me je Mr. Rap razumeo, da skontam kad hocu da ga upotrebim :) Razumete me ? Znaci radim nesto, i kazem, aha... ovde cu koristiti expression :D
Da, bilo bi lepo kad bi napisali nesto vise o ovom polju, ukoliko vi iskusniji imate vremena...

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....26.01.2009. u 18:48 - pre 184 meseci
A sad, radim neki test, pa me interesuje, kako mogu dodati motion blur na predmet u pokretu. Mislim da me razumete. Uspeo sam da to uradim sa obicnom animiranom kockicom (shape layer) pomocu opcije SIMULATES SHUTTER DESTINATION, ali bi hteo da uradim sad kad snimim "coveka" na platnu (greenscreen), pa da on ostavlja trag... Dal se radi pomocu iste opcije, nesto nisam uspeo....

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

manijak iz kaknja

Član broj: 149624
Poruke: 8
91.191.59.*



Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....07.03.2009. u 14:53 - pre 183 meseci
mozda probaj sa echo efektom ili reapetorom...
kako da ucinim brzinu konstantnom
recimo zarotiram shape layer preko twist i zelim da nakon odredjenog ubrzanja se shape okrece constantno...
ja mislim da se radi preko roving key frame-ova ali opet ne kontam kako?
 
Odgovor na temu

pxotographer
mom mirkovic
Padova

Član broj: 145293
Poruke: 75
*.poen.net.



Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....11.03.2009. u 16:59 - pre 182 meseci
Pozdrav ljudi,gdje si Djordje majstore :)
Mozda mi i to mozes pomoci oko ovoga.
Radio sam neki trailer u afteru,znaci samo text...kad sam nakon toga htio nakaciti video materijal,jedno 15ak sekundi,nije mi render mogao odraditi.Odradio je do videa,video nista.Izbacilo mi je poruku da pregledam Media and disk cache i Memory & Multiprocessing podesavanja.Fazon je sto ja ne znam kako ona trebaju biti postavljena da bi komp radio kako treba,i od cega zavise...moze mi neko pomoci?Hvala unaprijed.

P.S. Danas kada sam upalio racunar i odmah pokusao izrendati taj materijal,proslo je bez problema.
PXOTOGRAPXER
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....11.03.2009. u 18:42 - pre 182 meseci
Ma tu sam... :)
To je najcesce zbog "preopterecenja" memorije... (ispravite me ako gresim). Koliko RAM Memorije imas...? Meni ponekad prijavi istu gresku, kada rendam previse zahtevan projekt ili kada su mi pokrenuta vise "jakih" programa...
Inace, problem resavas, kao sto si sam reko, sto "odmoris" memoriju (preterao sam sa navodnicima :D ) tako sto iskljucis AfterFX ili kompjuter, pa nastavis.....

Sto se tice @Manijaka, mislim da to mozes da odradis tako sto pocetni keyframe obelezis i jednostavno pritisnes F9 (mislim da si to vec odradio.....) e sada, mislim da bi trebao da napravis novi keyframe koji ce raditi istu funkciju, s tim sto ce prekinuti ubrzavanje...
Nadam se da me razumete sta sam hteo da kazem...

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....13.03.2009. u 21:49 - pre 182 meseci
edit>preferances>memory & cache... povecaj sve na 100% stikliraj Enable Disk Cache stavi kolko oces ja sam stavio oko 5000.. izaberi folder koji hoces.... trebalo bi brze malo da renduje...kad tako izbaci gresku prilikom randovanja samo memorisi dokle si stigo restartuj komp i cepaj ponovo.....pozzz

 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....13.03.2009. u 21:57 - pre 182 meseci
Citat:
Djordjevlasotince: A sad, radim neki test, pa me interesuje, kako mogu dodati motion blur na predmet u pokretu. Mislim da me razumete. Uspeo sam da to uradim sa obicnom animiranom kockicom (shape layer) pomocu opcije SIMULATES SHUTTER DESTINATION, ali bi hteo da uradim sad kad snimim "coveka" na platnu (greenscreen), pa da on ostavlja trag... Dal se radi pomocu iste opcije, nesto nisam uspeo....

Pozdrav !


evo pogledaj ovo..... kolko sam ja razumeo ovo je ono sto ti trazis

http://www.youtube.com/watch?v=6CZLD485R0I

 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....02.05.2009. u 23:45 - pre 181 meseci
koji expresion da koristim kada hocu da mi se vrednost neke velicine menja onako nasumicno ali da ima limit... na primer hocu da mi max horisontal displace menja vrednost nasumicno ali da bude u ogranicenjima od 0 do 10..

 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Adobe After Effects problemi i diskusija....03.05.2009. u 00:09 - pre 181 meseci
Pa koristi random(min,max);
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Adobe After Effects problemi i diskusija....
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31371 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.