Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc!!!

[es] :: Windows desktop :: Potrebna pomoc!!!

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vesalica
Nemanja Ceklic
Beograd

Član broj: 59051
Poruke: 12
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Potrebna pomoc!!!13.10.2008. u 23:09 - pre 189 meseci
Imam, za mene, neresiv problem. Evo ocemu se radi:
Posle formatiranja HD i instalacije Win XP-a pokusao sam da pokrenem avi fajl i Windows Media Player je prikazivao samo svuk bez slike. Instalirao sam codec-e i probao ponovo da pokrenem avi ali se sve sem misa totalno blokiralo. Probao sam da instaliram i razne druge player-e ali se nista nije promenilo. Kada sam uninstall-irao i codec-e i player-e uspeo sam da pokrenem avi ali opet bez slike, samo zvuk. Probao sam i sa instalacijom novih driver-a za grafiku i novog directx-a ali se nista nije promenilo.

Ako neko ima ideju kako da resim ovaj problem, molim vas neka mi odgovori.

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Potrebna pomoc!!!14.10.2008. u 08:35 - pre 189 meseci
Ja sam povremeno imao probleme ili bar usporenja posle instalacije gomile kodeka pa sam izabrao drugi način za to. Instaliram KMPlayer koji ima kodeke ali ih ne zavlači u Windows, do sada je prepoznao sve što sam probao ... mada ja prilično retko gledam spakovane avije. Probaj sa njim, možda i kod tebe upali.
 
Odgovor na temu

vesalica
Nemanja Ceklic
Beograd

Član broj: 59051
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc!!!16.10.2008. u 07:59 - pre 189 meseci
Instalirao sam KMPlayer ali mi se i dalje desava isto kada probam da pustim bilo koji movie fajl (avi, mpeg, wmv.....)

Hvala na pokusaju.
 
Odgovor na temu

milankrunic

Član broj: 193626
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc!!!16.10.2008. u 11:22 - pre 189 meseci
Ja bi ti preporucio da instaliras VLC media player,po meni to je jedan od najboljih playera
 
Odgovor na temu

vesalica
Nemanja Ceklic
Beograd

Član broj: 59051
Poruke: 12
80.93.225.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc!!!18.10.2008. u 09:36 - pre 189 meseci
I to sam probao ali se nista nije promenilo.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Potrebna pomoc!!!18.10.2008. u 10:08 - pre 189 meseci
A jesi probao sa kombinacijom K-Lite codec pack-a i Gom Player-a, kod mene to funkcionise odlicno.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.95.*



+10 Profil

icon Re: Potrebna pomoc!!!18.10.2008. u 11:20 - pre 189 meseci
Prva stvar... Kada se već daju kombinacije kodeka i plejera, evo vam i moje, da se malo smejete. Ja mojim korisnicima već godinama na Windows XP instaliram FFDShow iz 2004 godine (!!!) i BSPlayer 1.22 iz 2005. godine (!!!). Nešto se ne sećam da mi se neko žalio da nešto nije mogao da pogleda. Naravno, postoji mogućnost da su korisnici sami doinstalirali novije kodeke, ali i moji ukućani i ja takođe gledamo raznorazne filmove bez potrebe za novim kodecima. Zašto? Ne ulazim u to dokle god funkcioniše.

Druga stvar... Po čemu cenimo kvalitet plejera? Po tome da li će reprodukovati što veći broj ekstenzija ili je slika lepša nego u drugom plejeru? Da li će plejer reprodukovati AVI zapis valjda zavisi od dekodera, a ne od plejera. Ima li, uopšte, neki plejer koji ne reprodukuje AVI (pod pretpostavkom da ima odgovarajući dekoder)?

Treća stvar... Pokretač teme nam nije rekao da li je te iste AVI zapise gledao u prošlom operativnom sistemu i sa koliko različitih AVI zapisa je probao. Da li ih pušta sa CD-a ili sa HDD-a? Može li se neki od tih AVI-ja pokrenuti na drugom računaru? Da li je sadašnja verzija operativnog sistema neka iz zloglasne serije "black edition" sa kojom je možda došla neka katastrofalna verzija kodeka? Verovatno je u pitanju neodgovarajući kodek, odnosno pre će biti sukob kodeka, ali volim detaljno da prilazim problemu. Možda mu ne gine nova instalacija sistema sa nekom od navedenih kombinacija kodeka i plejera (lično ću probati calexxov predlog, zanimljivo mi je).
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.227.*



+21 Profil

icon Re: Potrebna pomoc!!!18.10.2008. u 11:50 - pre 189 meseci
^ Zadnjih meseci sam BSPlayer potpuno izostavio iz svih instalacija (XP / Vista), instaliram samo GOM Player i MediaPlayerClassic, VistaCodecs 4.73 (ili noviji ako izađe), QuickTime 7.5 i tu je kraj priče... i sve uvek radi!

 
Odgovor na temu

vesalica
Nemanja Ceklic
Beograd

Član broj: 59051
Poruke: 12
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc!!!20.10.2008. u 21:06 - pre 188 meseci
Prvo, zelim da se zahvalim svima koji su pokusali da mi pomognu u resavanju problema.

Problem sam resio danas, tako sto sam instalirao novi drajver za graficku kartu nVidia koji se pojavio na njihovom sajtu 19.10.2008.

Posle instalacije drajvera sve radi normalno.

Jos jednom hvala i pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Potrebna pomoc!!!

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.