Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75984 | Odgovora: 374 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blasko15
Srednja skola
Zagreb

Član broj: 197019
Poruke: 34
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)11.10.2008. u 04:16 - pre 189 meseci
Prije svega pozdrav svima.
Novi sam ovdje pa da se predstavim.
Ja sam Ivan Blazevic iz Zagreba imam 18 godina i pocinjem raditi maturalni rad i trebacu vase savjete i bicu jako zahvalan svima ako uspijem u izradi.
Prvo sam se dvoumio izmedu Blastera i SubZera koji bi sluzili kao pojacala za Sub u autu ali sam vidio kolko ima dodatnog posla za napravit napajanje takvih pojacala s auto akumulatora pa sam odustao.

Odlucio sam ipak ic na Hi-Fi stereo pojacalo (jednokanalno pojacalo ali puta dva uglavnom zna se na kaj mislim).
Dvoumim se dali raditi Dogc, Techno ili mozda neko trece pojacalo.
Od pojacala trazim:
-dostupnost sheme, rasporeda elemenata, te sliku vodova (za fotopostupak)
-isprobanost par komada da budem siguran da neradim đabe
-nebi htio da me elementi za samo pojacalo ispadnu preko 1000kn=140E (samo za 2 kanala bez napajanja i kucista itd itd)

Karakteristike pojacala:
-sto vise snage (preko 200W po kanalu nepotrebno)
nekih 180W bi mi bilo sasvim ok makar moze i manje ako ce to znaciti vecu kvalitetu
-prije snage mi je ipak kvaliteta, znaci zelim kvalitetno pojacalo prije svega
za Techno sam se zapalio bas iz razloga sto se navodi da je u rangu pojacala koja kostaju po 2000E


E sada par mojih konkretnih pitanja:
Koje pojacalo mi je najbolje radit s obzirom na gore navedene uvjete?
Dali ima netko ko iz prve ruke moze reci kakva je kvaliteta Dogc-a? Dali je kvalitetnije od Techna (pod ovo kvaliteta mislim na kvaliteta reprodukcije zvuka)?
Kolka je okvirno razlika u cijeni elemenata za jedan i za drugi (samo ugrubo znaci samo radi usporedbe)?

U planu mi je raditi predpojacalo Standard? Dal je to dobar izbor?
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)11.10.2008. u 15:04 - pre 189 meseci
Ne mogu da ti pricam nista detaljno,posto nisam radio ni jedno ni drugo pojacalo,ali mogu da ti kazem par stvari.
Kao prvo DOGC nema ni blizu 180W koliko ja znam. Kao drugo vidim da se ovde javljaju sve cesce sa problemima oko tog pojacala,tako da ako nemas iskustva ne znam da li bi trebao da se upustas u to... Ali da je kvalitetno,jeste! Techno je naravno veoma kvalitetno pojacalo,ali opet,ako nemas iskustva puno u samogradnji.. Moze da se desi da ostanes bez maturskog rada,tj.da ne uspes da ga osposobis. S druge strane DOGC je dosta jednostavnije... Za budzet ne brini,nijedno ti nece ispasti ni blizu 140E,ma ni blizu pola od toga! Toliko od mene..
 
Odgovor na temu

blasko15
Srednja skola
Zagreb

Član broj: 197019
Poruke: 34
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)11.10.2008. u 17:12 - pre 189 meseci
Nisi me dobro shvatio. Ja znam da su techno i DOGC puno slabiji od tih 180W ali posto sam cuo da imaju najkvalitetniji zvuk pitam bas konkretno za njih koji od njih ima bolju kvalitetu reprodukcije zvuka.

Drugi dio mog pitanja je dali ima od Bore pojacalo vece snage i iste ili bolje kvalitete reprodukcije (Legends Stage master ili tako neko pojacalo).

Sta nema niko da mi moze dati konkretnije odgovore na pitanja iz prvog posta. Odgovori nemoraju biti opisni i dugacki nego samo To i to pojacali ti je najbolje zbog tog i tog okvirna cijena ti je x00kn odabrao si dobro predpojacalo ako nisam koje bi bilo najbolje?
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
79.101.74.*



+20 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)11.10.2008. u 17:51 - pre 189 meseci
A da krenes ti prvo sa ovim projektom?Ovo je Borin rad,izlazni stepen je kao sto se vidi sa TDA7294 a predpojacalo je Vivace i to sve na jednoj plocici.

http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)11.10.2008. u 18:51 - pre 189 meseci
@blasko15
Aj mi reci samo jel imas iskustva u samogradnji? Ne mozemo nista da ti pricamo ako to ne znamo.. Standard predpojacalo je sasvim solidno,i vise od toga.
Ali ne razumem te,zar ti treba nesto ovako komlikovano za maturski rad? Ko zna koliko ti treba para,ali nece biti puno,ne brini!
Inace,niko ti nece reci koji od tih pojacavaca ima kvalitetniji zvuk.. Oba imaju veoma kvalitetan zvuk,ali verovatno razlicit (ne znam,kazem ti,nisam pravio),sve zavisi od ukusa,sta se tebi svidja! Ne brini sto se tice kvaliteta,neces pogresiti sta god da napravis od ta dva.
Mozda ti je bolje da pravis DOGC,jednostavniji je,samo mu daj dobar hladnjak zato sto mu drajveri rade u klasi A... Pogledaj temu o njemu malo nize,pa mozda procitas nesto zanimljivo...
 
Odgovor na temu

blasko15
Srednja skola
Zagreb

Član broj: 197019
Poruke: 34
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)11.10.2008. u 19:38 - pre 189 meseci
U elektroniku se dosta razumijem i mislim da mi nebi bio nikakav problem napraviti Techna ili Dogc-a.
Sto vise imam puno iskustva s konstruiranjem plocica te sklapanja elemenata na nju, popravljanja plocica itd itd.
Elektroniku kao teoriju isto dosta razumijem ali ne toliko da bi mogao npr objasniti svaki element na plocici koja mu je uloga ali zasigurno dovoljno da znam poslagat elemente na izjetkanu plocicu.

Jedina stvar koja mi nije jasna je postupak ugadanja pojacala prilikom prvog paljenja ali ako cu se upustat u izradu pojacala zasigurno da cu procitat Borin Tutorial i pitati ovdje za sve nejasnoce al tek kad dode vrijeme za to.

Sam profesor iz elektronike mi je rekao, kada sam mu pokazao sto bi radio, da misli da je to izvedivo i da je to pravi rad a ne sranja koja ostali rade tipa pojacalo s jednim integrircem i par kondenzatora i da mi je bolje imat neki takav rad makar neradio nego neko smece.
Uglavnom od prijasnjih generacija sam cuo da ako se radi rad koji je malo kompliciraniji i nije neka glupost da ako i neproradi to nesmanjuje ocjenu. Tako da se nemojte bojati za moj maturalni rad i predlagati jednostavnije sheme.


Sto se tice odabira pojacala fakat ne znam za sto se odluciti.
Volim da pojacalo daje ljepi bass (direktan, brz, bez muljanja) i da ide dosta nisko bez distorzija i gubitka snage. Ljepa reprodukcija visokih frekvencija (nema mi goreg nego cut nesi sistem s oštrim i metalnim visokim frekvencijama pa na malo vecim glasnocama od toga doslovno bole usi koda vas neko reze).

Pojacalo ce najvise svirati Trance, Vocal Trance i House melodije, cajke za tulume i tako.
Znaci vokaci moraju biti izrazajni i cisti. Uglavnom evo poceo sam gluposti pisat ne znam kako bi vam to objasnio.
Uglavnom da pojacalo ima dinamican zvuk ugodan svakom uhu.


Citao sam po raznim forumima o ova dva pojacala ali nigdje nema direktana usporedba.
Evo ja sam opisao kakav zvuk volim pa eto koje bi pojacalo bilo najbolje za to plus da zadovoljava i one uvjete iz prethodnih postova.
 
Odgovor na temu

Vasko
munZe

Član broj: 49386
Poruke: 10
93.86.17.*



Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)11.10.2008. u 22:31 - pre 189 meseci
@Blasko15
Pravio sam Borin DOGC u kombinaciji sa Standard pretpojacalom.Necu ti mozda pomoci, Techno niti sam pravio niti cuo,ali za DOGC znam da je fenomenalno pojacalo.Kod DOGC pojacala nemas podesavanje simetrije, za to se brine LF411, samo se drzi sheme i iznenadices se lakocom izrade i kvalitetom zvuka.Nemam nekih muzickih opredeljenja, sve sto slusam (blues,reggae,rock,pop) jako kvalitetno zvuci.Za sta se god odlucis da radis, mislim da neces pogresiti, imaces pomoc od ovih ljudi sa foruma i samog autora.
Pozdrav i srecno !
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)11.10.2008. u 23:34 - pre 189 meseci
@Blasko15
Ti opisa savrsen pojacavac koji je vrhunski na svim frekvencijama!
Znas,ne mozes tako da poredis pojacala... Oba su veoma kvalitetna,ali zavisi kakav se tebi zvuk svidja! Sto se tice prvog paljenja ne moras da brines,ako ces da pravis DOGC,njemu je sve to podeseno semom... Odluka je na tebi,pa javi sta pravis...
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
79.101.226.*



+20 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 10:11 - pre 189 meseci
Citat:
blasko15: Prije svega pozdrav svima.
Novi sam ovdje pa da se predstavim.
Ja sam Ivan Blazevic iz Zagreba imam 18 godina i pocinjem raditi maturalni rad i trebacu vase savjete i bicu jako zahvalan svima ako uspijem u izradi.
Prvo sam se dvoumio izmedu Blastera i SubZera koji bi sluzili kao pojacala za Sub u autu ali sam vidio kolko ima dodatnog posla za napravit napajanje takvih pojacala s auto akumulatora pa sam odustao.

Odlucio sam ipak ic na Hi-Fi stereo pojacalo (jednokanalno pojacalo ali puta dva uglavnom zna se na kaj mislim).
Dvoumim se dali raditi Dogc, Techno ili mozda neko trece pojacalo.
Od pojacala trazim:
-dostupnost sheme, rasporeda elemenata, te sliku vodova (za fotopostupak)
-isprobanost par komada da budem siguran da neradim đabe
-nebi htio da me elementi za samo pojacalo ispadnu preko 1000kn=140E (samo za 2 kanala bez napajanja i kucista itd itd)

Karakteristike pojacala:
-sto vise snage (preko 200W po kanalu nepotrebno)
nekih 180W bi mi bilo sasvim ok makar moze i manje ako ce to znaciti vecu kvalitetu
-prije snage mi je ipak kvaliteta, znaci zelim kvalitetno pojacalo prije svega
za Techno sam se zapalio bas iz razloga sto se navodi da je u rangu pojacala koja kostaju po 2000E


E sada par mojih konkretnih pitanja:
Koje pojacalo mi je najbolje radit s obzirom na gore navedene uvjete?
Dali ima netko ko iz prve ruke moze reci kakva je kvaliteta Dogc-a? Dali je kvalitetnije od Techna (pod ovo kvaliteta mislim na kvaliteta reprodukcije zvuka)?
Kolka je okvirno razlika u cijeni elemenata za jedan i za drugi (samo ugrubo znaci samo radi usporedbe)?

U planu mi je raditi predpojacalo Standard? Dal je to dobar izbor?


Citam ponovo ovaj post...

Jel si siguran da zelis raditi diskretno pojacalo a ne sa IC kolima tipa TDA7294,LM3886...ili mozda TDA7250 sa tranzistorima na izlazu?


Sto se predpojacala tice...Sta znam...JA bih radio Allegro.


http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
79.101.226.*



+20 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 10:59 - pre 189 meseci
Citat:
blasko15

Drugi dio mog pitanja je dali ima od Bore pojacalo vece snage i iste ili bolje kvalitete reprodukcije (Legends Stage master ili tako neko pojacalo).



Ja sam sebi radio Borinu Sigmu,pojacalo je iste topologije kao i Techno sa time sto Sigma nema drajerski par(MJE15030 i MJE15031) i nema bipolarne tranzistore u izlazu vec su to 2SK1058 i 2SJ162.Ja sam muku mucio dok sam nasao te izlazne tranzistore!Ako si mozda kojim slucajem pomislio da radis plocice Sigmu moram ti reci da je zahtevnije za izradu od Techno-a ili DOGC-a.Elektroliti na 100V su dosta skuplji od ovim na 50V ili 63V...Dosta,dosta skuplje izadje nego izrada Techno-a ili DOGC-a.Licno mislim da je to dobar izbor pojacala koje bora ima dato na sajtu a pored ta dva bi tu mogao da upadne i Studio.

Ja sam malo zbunjen sada tvojim pitanjem.U pocetku si rekao da ti treba kvalitet a sada spominjes Legend Stage MAster!Pa legend stage master je prvenstveno namenjen za neka ozvucenja a ne za kucnu upotrebu(osim kada su u pitanju neke kucne zurke)...


http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
79.101.226.*



+20 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 11:17 - pre 189 meseci
Citat:
blasko15: U elektroniku se dosta razumijem i mislim da mi nebi bio nikakav problem napraviti Techna ili Dogc-a.
Sto vise imam puno iskustva s konstruiranjem plocica te sklapanja elemenata na nju, popravljanja plocica itd itd.
Elektroniku kao teoriju isto dosta razumijem ali ne toliko da bi mogao npr objasniti svaki element na plocici koja mu je uloga ali zasigurno dovoljno da znam poslagat elemente na izjetkanu plocicu.

Jedina stvar koja mi nije jasna je postupak ugadanja pojacala prilikom prvog paljenja ali ako cu se upustat u izradu pojacala zasigurno da cu procitat Borin Tutorial i pitati ovdje za sve nejasnoce al tek kad dode vrijeme za to.

Sam profesor iz elektronike mi je rekao, kada sam mu pokazao sto bi radio, da misli da je to izvedivo i da je to pravi rad a ne sranja koja ostali rade tipa pojacalo s jednim integrircem i par kondenzatora i da mi je bolje imat neki takav rad makar neradio nego neko smece.
Uglavnom od prijasnjih generacija sam cuo da ako se radi rad koji je malo kompliciraniji i nije neka glupost da ako i neproradi to nesmanjuje ocjenu. Tako da se nemojte bojati za moj maturalni rad i predlagati jednostavnije sheme.


Sto se tice odabira pojacala fakat ne znam za sto se odluciti.
Volim da pojacalo daje ljepi bass (direktan, brz, bez muljanja) i da ide dosta nisko bez distorzija i gubitka snage. Ljepa reprodukcija visokih frekvencija (nema mi goreg nego cut nesi sistem s oštrim i metalnim visokim frekvencijama pa na malo vecim glasnocama od toga doslovno bole usi koda vas neko reze).

Pojacalo ce najvise svirati Trance, Vocal Trance i House melodije, cajke za tulume i tako.
Znaci vokaci moraju biti izrazajni i cisti. Uglavnom evo poceo sam gluposti pisat ne znam kako bi vam to objasnio.
Uglavnom da pojacalo ima dinamican zvuk ugodan svakom uhu.


Citao sam po raznim forumima o ova dva pojacala ali nigdje nema direktana usporedba.
Evo ja sam opisao kakav zvuk volim pa eto koje bi pojacalo bilo najbolje za to plus da zadovoljava i one uvjete iz prethodnih postova.


kada se samo setim moje srednje skole...Eh,dosao je na red i taj maturski rad a ja sam imao vec sklopljen jedan kanal Universal pojacala s'tim sto je malo modifikovano bilo i samo sa jednim parom izlaznih IRFP i napajanjem od +/-48V dC...Sve je to bilo sklopljeno i stavljeno u fabricku kutiju pojacala.Takodje je drugar i kolega Dusan Ponjavic tada zavrsio Studio pojacalo od Bore a i Visaton Starlet kutije.Odnesemo mi to lepo u skolu a profesorka nije ni bila zainteresovana za neko slusanje muzike i neko uporedjivanje!Totalno nezainteresovano a ona mi je inace drzala casove iz predmeta "Elektronski pojacavaci"!Strasno!

Ok,sada si objasnio da ne zelis sa IC kolima pojacalo.S'obzirom na to da si iz Zagreba,mislim da ti nece biti tesko da nadjes originalne delove za bilo koje pojacalo.Uostalom imas i jedan forum gde ima dosta sveta iz Hrvatske pa te oni mogu takodje uputiti gde da kupis potrebne delove a da su sigurno originali.

mislim da niko do sada nije uporedivao techno i dogc mada i mene bas zanima kakvi ce biti rezultati jednog takvog testa.

Ja ne znam sta da ti kazem,tj. da li da uzmes Techno da radis ili Dogc ili mozda Studio.

Ono sto ti mogu reci je da sigurno neces pogresiti ako radis bilo koje od ova tri.


http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
79.101.226.*



+20 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 11:35 - pre 189 meseci
Citat:
dule6491:
Kao drugo vidim da se ovde javljaju sve cesce sa problemima oko tog pojacala,tako da ako nemas iskustva ne znam da li bi trebao da se upustas u to... Ali da je kvalitetno,jeste! Techno je naravno veoma kvalitetno pojacalo,ali opet,ako nemas iskustva puno u samogradnji.. Moze da se desi da ostanes bez maturskog rada,tj.da ne uspes da ga osposobis. S druge strane DOGC je dosta jednostavnije...


Dule, ja nisam primetio da se sve cesce javljaju ljudi sa problemima u vezi dogc pojacala.Uvek ce na svakom projektu biti individualnih slucajeva u kome ljudima ne proradi iz prve.Razlog za to su sigurno delovi a ne sema...DOGC je radjeno u vise primeraka(10-20-30) tako da sema nije problem vec delovi...Sta sam sve video na stranim forumima sa tranzistorima,kondenzatorima...Evo jednog primera,u jedan snap in kondenzator koji treba da bude recimo 10000uF 100V oni su stavili unutra jedan mali radialni 3300uF 50V,pa ti onda lupas glavom kuci o sto sto ti pojacalo ne svira kako treba!To je samo jedan otkriveni primer a ko zna jos koliko ih ima!Ako kupis lepo originalne delove nece biti problema sa pojacalom.Mada i laznjaci su u danasnje vreme dosta napredovali sa tehnologijom pa te ne izlgled mozda zavara i ucini ti se da je originalni tranzistor a kada ga razbijes imas i sta da vidis,tj. nemas sta da vidis!Najsigurnije resenje je kupovati iz digikey-a,farnella i jos nekim vecim stranim prodavnicama jer tamo imas napisano tacno ko je napravio taj deo,da li je toshiba ili tamo neki turci!

http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

blasko15
Srednja skola
Zagreb

Član broj: 197019
Poruke: 34
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 13:35 - pre 189 meseci
Eto odluka ce vjerovatno pasti na DOGC, ali cu pricekat jos mozda neko ima neku bolju soluciju.

Molim vas da prestanete spominjat integrirane krugove i neka pojacala koja bi vjerovatno bacio u smece poslje mature.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 13:49 - pre 189 meseci
[quote]blasko15: Eto odluka ce vjerovatno pasti na DOGC, ali cu pricekat jos mozda neko ima neku bolju soluciju.

Molim vas da prestanete spominjat integrirane krugove i neka pojacala koja bi vjerovatno bacio u smece poslje mature.[/quote

Grešiš sinko, grešiš!!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

blasko15
Srednja skola
Zagreb

Član broj: 197019
Poruke: 34
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 13:58 - pre 189 meseci
A gledaj meni ako neproradi nece utjecat na ocjenu za maturalni, a ak napravim neko od tih pojacala koje vi spominjete sta cu s njim poslje iovako ionako imam doma kvalitetnije kupovno tak da mi to nece trebat mogu ga bacit.
Idem riskirat sta bude bude makar nevidim razloga da neproradi.

Uostalom u svakom trenu imam pomoc profesora koji se bavi elektronikom vec 30 godina.
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 15:56 - pre 189 meseci
Ne vidis razloga da ne proradi?!?!? Jao,dobro si me nasmejao... Nisi svestan sta sve moze da podje naopako!! Sto se tice hibridnih pojacavaca,kao sto kaze zeoN,gresis puno... Nisi svestan koliko! U jednom kolu imas zastite kakve samo mozes da sanjas u diskretnoj tehnici!
@viktor1986
Znas zasto sam to rekao? Zbog teme na forumu.. Javljaju se neki ljudi sa neresivim problemima! Slazem se da ne bi trebalo imati problema ako se postuje sema i sve se radi pedantno,ali sta moze sve da se desi u praksi...da ne verujes!
 
Odgovor na temu

kan042
Nebojša
Mostar

Član broj: 175364
Poruke: 352
77.221.0.*



+2 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 16:32 - pre 189 meseci
@Dule6491, o tome ti Viktor i govori. Uglavnom je problem izrada a ne sam projekt. Sve što se desilo s tim pojačalima moglo je da im se desi sa bilo kojim. Najčešće su izgleda propusti i greške na pcb ili montaži elemenata. Neispravne komponente su isto dobrim dijelom zastupljene a često prouzrokuju kvar neke druge komponente pa ni nakon zamjene nema rezultata.
O ovim projektima se dosta pisalo na forumima i to je mislim jako bitno da imaš podršku ljudi koji su već sagradili ta pojačala i susreli se sa problemima u gradnji. Ja isto mislim kao Viktor da nećeš pogriješiti ako izabereš bilo koje od ova 2 pojačala.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
93.86.42.*



+20 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 16:43 - pre 189 meseci
Citat:
kan042: @Dule6491, o tome ti Viktor i govori. Uglavnom je problem izrada a ne sam projekt. Sve što se desilo s tim pojačalima moglo je da im se desi sa bilo kojim. Najčešće su izgleda propusti i greške na pcb ili montaži elemenata. Neispravne komponente su isto dobrim dijelom zastupljene a često prouzrokuju kvar neke druge komponente pa ni nakon zamjene nema rezultata.
O ovim projektima se dosta pisalo na forumima i to je mislim jako bitno da imaš podršku ljudi koji su već sagradili ta pojačala i susreli se sa problemima u gradnji. Ja isto mislim kao Viktor da nećeš pogriješiti ako izabereš bilo koje od ova 2 pojačala.


To,na tu sliku sam mislio kada sam pisao ono u vezi kondenzatora.Eto vidite sta sve ima.

Joj da dodam da je moguce nepaznjom staviti drugu vrednost otpornika od naznacene,pogresno okrenut kondenzator ili tranzistor ili dioda...

S'obzirom da je DOGC radjen i testiran,jedino sto samograditelj treba da uradi je da kupi originalne delove i da ispostuje specifikaciju potrebnog materijala i uspeh nece izostati...I ranije sam pisao da se konsultujes sa ljudima na drugom forumu u vezi nabavke originalnih delova,forum je www.audiofil.net/forum

Jel si 100% odlucio da radis DOGC?

http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

blasko15
Srednja skola
Zagreb

Član broj: 197019
Poruke: 34
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 22:26 - pre 189 meseci
@dule
Ti meni stvarno nisi jasan. Sta me pokusavas odgovoriti od izrade pojacala ili sta.
Pricas mi bajke sta se sve moze desit ovo ono. Sve ja to znam milion puta mi neki sklop nije radio ali uvjek se greska moze otkloniti pa makar radenjem nove plocice ili kupovanjem novih elemenata. Montaznu shemu imam, izgled vodova imam i radicu foto postupkom, oko kupovine elemenata cete mi vi rec di i sta da kupujem, lemit znam, u labosu imamo dosta kvalitetnu opremu i instrumente tako da do pogrese moze doci samo nepažnjom i brzopletošču isto kao da radim bilo koje drugo pojacalo. Tako da te molim da se suzdrzis ako nemas neku korisnu informaciju ili komentar.

Kao sto sam rekao imam iskustva s elektronikom pogotovo s izradom plocica na gotovu shemu i molio bih one koji zele nastaviti s pricom o tome kako je ovo prakticki ''neizvedivo'' i tako tome otvore novu temu i prestanu moju voditi u potpuno krivom smjeru. Nemojte ovo shvatiti kao uvrijedu ili napad na bilo koga jednostavno ne zelim da se tema pretvori u nesto za sto ju ja prvotno nisam namjenio tipa prepirka oko kvalitete elektronickih komponenata ili nesto treće. Puno hvala

Odlucio sam da cu raditi DOGC i Standard.

Pod uparivanje tranzistora mislite na to da ako pojacalo ima 2 ili vise ista izlazna tranzistora da moraju svi biti slicnih karakteristika pa im treba mjeriti h parametre ili pod time mislite na nesto drugo?
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)12.10.2008. u 23:33 - pre 189 meseci
U redu,ja sam se ovako postavio zato sto na forum cesto dolaze sveznalice,pa ne mogu da naprave pojacalo sa jednim kolom i jos par delica..
Pojacalo mora da ima minimum 2 izlazna tranzistora! A,i drajvera takodje... Pod uparivanjem se misli da se pronadju tr.sa sto slicnijim karakteristikama,ali ne mozes to da dobijes samo merenjem pojacanja njihovog. Karakteristike tr.kada ne radi i kada krene da radi su kao nebo i zemlja! Znaci i da pronadjes par tr,sa istim hFe,mogu da budu totalno razliciti u radu. Uparivanje se vrsi merenjem struja tranzistora...
Inace jedan savet za kraj. Nemoj da budes sveznalica kao neki,pa da zavrsis razocaran! Ipak kazes da nikad nisi pravio pojacala,nego neke druge stvari.. Sta god ti nije jasno,pitaj,tako ces smanjiti mogucnost da ostanes bez maturskog.
@viktor i kan
Ne mogu da verujem ovo za kond! Au...pa ubio bi coveka koji mi je to prodao!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: DOGC vs TECHNO (vaša mišljenja, moja pitanja, izrada uskoro pocinje)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75984 | Odgovora: 374 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.