Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje 5.1 zvučnika na PC

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Spajanje 5.1 zvučnika na PC

[ Pregleda: 2874 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skymanrafo
Zagreb

Član broj: 140632
Poruke: 419
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Spajanje 5.1 zvučnika na PC10.10.2008. u 21:56 - pre 189 meseci
Evo prolistao sam dosta tema o spajanju 5.1 zvučnika na pc sa intergriranom zvučnom, ali opet imam neke nejasnoće u vezi spajanja, dobio sam neke quadro 5.1 digital theatar zvučnike koji se spajaju na subwoofer, na wooferu se nalaze neki input i output konektori točnije 6 input i 5 output konektora sa stražnje strane, također se nalazi onaj mali prekidač za prebacivanje na 2.1 ili 5.1, imam gigabyte p35c-ds3 matičnu koja ima neku realtek zvučnu sa 7.1 zvukom, sada pročitao sam na nekim forumima da je potrebno pojačalo za spajanje, mene zanima jel moguće te zvučnike spojiti direktno na matičnu i ako se mogu spojiti, kako?, znači koji konektor na koji? I nemojte mi molim vas počet govoriti da ima neki bolji zvučnici te da ovi nevaljaju itd. meni je kvaliteta zvuka najmanje važna komponenta u korištenju kompa, samo me zanima kako ovo spojiti na moju matičnu ploču...i unaprijed se ispričavam ako je ovo već negdje spomenuto...ali ja nisam našao ništa novijeg datuma...hvala...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Spajanje 5.1 zvučnika na PC11.10.2008. u 08:16 - pre 189 meseci
Pozdrav,

uputstvo za maticnu bi trebalo da sadrzi raspored konektora na njoj u kome postoji shema sta koji izlaz daje pri softverskom selektovanju (to je slucaj kada i in i out portove zvucne kartice koristis kao izlaz za vezivanje na 6 zvucnika). Ipak, problem ce ostati pojacanje jer ga prakticno nemas, odnosno, najpre da ces morati ubosti izlaze sa ploce u subwoofer a on ce pojacati dovoljno izlaz.

Ukoliko imas na tom zvucnickom sistemu ulaz za dva zvucnika (stereo in ili oznaka 2.1), onda je prosto, sa osnovnog izlaza sa interfejsa zvucne karte posaljes standardni signal 3,5mm stereo "banana" na cinceve adapterom ili naprosto takvim bas kablom, a na subwooferu selektujes opciju 2.1 i zatim potrazis mogucnost quazzi surrounda (recimo 6.1 opcija ili tako nesto sto forsira zvuk na svi zvucnicima bez obzira na njegov signal).
 
Odgovor na temu

skymanrafo
Zagreb

Član broj: 140632
Poruke: 419
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Spajanje 5.1 zvučnika na PC11.10.2008. u 16:18 - pre 189 meseci
Evo baš sam gledao koji su konektori na subwooferu, ja sam htio spojiti pomoću ove druge opcije, znači stereo opcija jer sam tako spajao jedan drugi set zvučnika koji sam spajao na komponentu na dvd-u isto na pc, ali na komponenti sam imao označenu opciju aux1 te sam na nju spojio kabal znači onaj crveni i bijeli a drugi činč onaj 3.5 na izlaz na zvučnoj i tako sam dobio stereo zvuk, ali na ovom subwooferu ne vidim opciju na ulazu aux nego pišu FR i FL, SR i SL te center i woofer, znači to su na ulazu, e sada na koji spojiti ovaj crveni i bijeli koji su spojeni 3.5 mm na pc?...ali bih ipak htio rađe spojiti direktno sa matične na subwoofer, samo me zanima hoće li to funkcionirati kako spada i jeli ta opcija bolja od ove stereo opcije? i samo da pitam kako da omogućim da radi svih 6 zvučnika preko stereo opcije jer inače mi rade samo dva frontna i woffer?...hvala na odgovorima......pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Spajanje 5.1 zvučnika na PC

[ Pregleda: 2874 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.