Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bridge connections winxp veliki ping?

[es] :: SOHO Networking :: bridge connections winxp veliki ping?

[ Pregleda: 3104 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki78ns
Austria

Član broj: 161690
Poruke: 143
*.mynsn.net.



Profil

icon bridge connections winxp veliki ping?04.10.2008. u 14:13 - pre 188 meseci
Imam win Xp sp2 kada nekoristim bridge konekciju ping izmedju dva racunara udaljena 150m preko wireless kartica je 1ms kada napravim bridge konekciju ping je 3000ms da li sam pogresno konfigurisao bridge? Spajam wireless i LAN konekciju u bridge, i na wireless i na LAN konekciji je ukljuceno: 1. client for microsoft networks 2. file and print sharing for microsoft networks, 3. QoS packet sheduler, wireless=192.168.100.97 LAN 192.168.100.98 i posle u bridge je ip 192.168.100.100 i isto su ukljuceni ovi protokoli 1. 2. 3.
racunar je 300mhz 64mb ram, svugde je na WINS podesen default netbios i na wireless, LAN i bridge

ja sumljam da nije dobro da na dve konekcije wireless i LAN bude netbios na default, vec da stavim samo u bridge posle. Mozda da izbacim na wireless i lan te protokole 1. 2. 3. a da budu samo na bridge? probacu pa javljam rezultate.

Mala izmena, ping je isti i sa bridge i bez njega ali je problem sto neki programi kao sto su Radmin administrator, ili xp-ov Remote desktop connections prave ping 1ms bez bridge a 3000ms kad je napravljena bridge konekcija

[Ovu poruku je menjao miki78ns dana 04.10.2008. u 22:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miki78ns dana 04.10.2008. u 22:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: bridge connections winxp veliki ping?01.06.2009. u 00:14 - pre 180 meseci
kod mene se isti problem javlja sa pingom u bridge konekciji,2 racunara su povezana wireless karticom i jos jedan preko kabla,i kad uradim ping sa wireless umrezenim kompovima javlja se veliki ping od 3000ms,automatski je i net jako spor,ima li ko predlog sta ciniti?
 
Odgovor na temu

miki78ns
Austria

Član broj: 161690
Poruke: 143
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: bridge connections winxp veliki ping?01.06.2009. u 09:02 - pre 180 meseci
Koliki je ping prema wireless racunarim kada nema bridge, ako je to uredu onda problem sigurno pravi bridge. Ja mislim da to xp ne moze da odradi kvalitetno kao naprimer neki wireless ruter, ja to nisam mogao resiti pa sam na kraju uzeo wireless ruter i njega povezes sa tim kablovskim modemom.
Ako sam razumeo ti imas jednu wireless karticu na koju se kace 2 racunara i imas kablovski modem sa kojim si povezan utp kabelom? I to si spojio u bridge, bolje je da si serovao lan konekciju od kablovskog i tamo odaberes da prosledjujes net na wireless konekciju.
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: bridge connections winxp veliki ping?01.06.2009. u 15:58 - pre 180 meseci
kada nema bridge-a ping varira dosta od 3-4ms do 60-70ms
danas sam otisao kod lika od kog sam kupio 3 wireles mrezne kartice i rekao mu da odustajem od bezicnog umrezavanja i da hocu da u zamenu dobijem switch i jos jednu pci mreznu karticu+kablove na sta je decko bez problema pristao.i on mi je predlozio wireless ruter,kosta oko 4000 din,ta varijanta mi je dosta skuplja pa sam se ipak odlucio za kabel varijantu,iscimacu se malo dok ne povezem ali ce zato sljakati kao sat i net i sharing files...da dobro si skontao imam jednu wireless karticu,na koju se kace 2 kompa (deli ih 2 zida ) i sbb kablovski net (modem je ustekan preko usb-a jer sam jednu slobodnu lan karticu iskoristio da umrezim burazovu masinu)
kontam sta si hteo da kazes,to sam i uradio (sherovao konekciju od kablovskog na wireless konekciju) ali se onda javlja problem da buraz nema net koji je povezan sa mojim kompom preko kabla pa sam morao da napravim bridge konekciju koja eto u mom sl ne radi
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: bridge connections winxp veliki ping?

[ Pregleda: 3104 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.