Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a

[ Pregleda: 2141 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon63974

Član broj: 63974
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a02.10.2008. u 13:21 - pre 189 meseci
Posto mi se Windows XP poprilicno usporio, rešio sam da ga ponovo instaliram.
Posle instalacije winxp sp2 javilo se nekakvo čudno krčanje i šum tokom reprodukcije muzike. Instalacija je obavljena apsolutno po p.s.-u, sa najobičnijim winxp sp2 (ne nekim extravagantnim repackom) i instalirani su drajveri koji su dosli uz računar, a koji su savršeno dobro radili u prethodnom windows xp sp2 (instaliran sa istog diska kao i sada).
Po meni, prilično je nemoguće da se pojavio neki kvar u hardveru u toku instalacije novog OS-a. Dakle greška bi morala da bude u BIOS-u (koga nisam dirao pre nove instalacije) ili u drajveru ili u microsoftovom HD kodeku (mislim da je to patch kb888111).
Pokušao sam da poisključujem sve od hardvera što mi ne treba da bih oslobodio irq-ove, pošto sam mislio da se možda zvučna sudara sa nečim, međutim nije upalilo. Reinstalirao sam drajvere. Ni to nije upalilo. Ponovo instalirao kompletan winxp i ni to nije upalilo. Vraćao BIOS na setup defaults... nije upalilo.
Ploča je Gigabyte ga-p31-ds3l, a zvučna je, dakle, integruša.
Posle toga sam pozajmio muzičku karticu od ortaka. Opet isto! Krčanje!
Stavim slušalice, da bih eliminisao mogućnost da su zvučnici i opet krčanje!
Sledeće je da probam sa drugim napajanjem. Možda ovo iz nekog razloga više ne daje korektan napon.
Da li neko ima nekakvu ideju?
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
89.216.20.*



Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a03.10.2008. u 14:32 - pre 189 meseci
Kako krci, pucketa ili kao da ima eho ili bas krci u p.m.?

A sa cega pustas muziku i sta pustas?
Znaci hard/cd, mp3 ili audio disk.

Jesi li probao iz drugih plejera?

Probaj u control panelu one zvuke od windowsa, da li i oni krce?
Probaj neki MIDI, imas nekiog Baha u My Music.

Ako imas audio kablic od CD drajva do maticne probaj neki obican audio CD samo proveri u control panelu pod sound da li koristi digital copy (ili tako nensto) i iskljuci ga. Zvuk ce sa CD-a direktno da ide na zvucnu pa mozes da proveris da li je zvucna delimicno OK, ako na to krci onda je crkla.


Pogledaj da li ti diskovi koriste DMA mod.
Mozda je CD drajv vrisnuo. Mom drugu je vrisnuo CD ali je kao radio normalno, kopira fajlove a kod probas da ih otvoris ono krs (slike su bile polovicne i zelene i ljubicaste). Neki ljudi imaju dva drajva pa jedan koriste za "lepo" a drugi za arcenje.
 
Odgovor na temu

anon63974

Član broj: 63974
Poruke: 28
79.101.187.*



+2 Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a04.10.2008. u 20:02 - pre 189 meseci
Zvuk koji se čuje u pozadini je najsličniji audio kasetama.
Kada mišem prelazim preko aktivnih delova prozora cuje se krckanje.
Koristim iTunes, a i preko Windows Media Playera se isto čuje.
Betovenova 9-ta, koja dolazi sa XP-om se čuje sa šumom u pozadini.
Zanimljivo je mozda da nije isti, odnosno nije iste jačine, šum na svakoj pesmi.
Muzika je MP3, sa hdd-a.

Da. Diskovi rade u DMA modu.

Mašina je:
Gigabyte GA-P31-DS3L rev 1.1
Gigabyte GV-NX85T128P
Intel® Pentium® Dual-Core processor E2180
Kingston 1024 MB DDR2-800 KVR800D2N6/1G
Western Digital Caviar WD800JB
Gigabyte GE-R460-V1 Superb 460

P.S.
Vidim i ti imas Mac. Jel mozes da otvoris www.elitesecurity.org sa Safarijem?
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
79.101.19.*



Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a04.10.2008. u 21:27 - pre 189 meseci
Probaj ubaci cd u drajv pa oslusni dali se cuje zujanje dok se vrti cd.

Otvori Volume Control pa poiskljucuj suvisne stvari, CD, Line In, Mic, TV...
Ostavi samo Wave.

Ali izgleda da imas neki problem sa strujom, uzemljenjem.

Mac-a imam na poslu i Safari otvara ES bez problema.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a06.10.2008. u 02:16 - pre 189 meseci
znaci nisi jedini koji ima problema sa zvucnom .Taj problem sa krckanjem dok se prelazi misem nastaje zbog generalno gledano od svih kondezatora.

Problem kod mene su recimo kodeci na GA-P35-S3G sto je slicno . Svako ima razlicit problem sa zvucnom a intel je? Ja nemam problem sa krcanjem .

ako imas problem sa zvucnom i ako si menjao drajvere i isto to onda su kondezatori.Menjaj ako je pod garancijom racunar .

A ako nije nov onda nadji majstora za SMD tehnologiju i menjajte one kondezatore koji su golishavi bez plasticne obloge (aluminijumski procureli losi kondezatori)

Ja se bavim generalno elektronikom poznate mi neke stvari a za ovo garantujem da ima veze .Da bi potvrdio ovo moje sto pisem uradi sledeci test.

Kompijuter kad je hladan i radi u hladnoj prostoriji oko 17stepeni treba to da ispoljava te smetnje vise. A kad je veca temperatura u kucistu manje krcanja!

Ukoliko te promene nema sa temperaturom onda su skroz osuseni kondezatori.
Pozdrav peca26000
 
Odgovor na temu

anon63974

Član broj: 63974
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a06.10.2008. u 10:07 - pre 189 meseci
Najviše me zbunjuje to što se problem pojavio (ili došao do punog izražaja) tek posle reinstalacije windowsa.
U svakom slučaju u garanciji je i nosim da zamene.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a06.10.2008. u 23:42 - pre 189 meseci
ja nisam elektronicar, ali ne znam kako to moze da bude do kondenzatora.
koliko se ja razumem u problem radi se o indukciji po lose uradjenim vodovima, a uzrok je lose uradjena prigusnica.

nema potrebe da nosis na reklamaciju, problem je kazes nastao nakon reinstalacije, dakle nije hw nwgo sw problem. i to se desilo jer su pobrisana podesavanja za zvucnu i kad ih vratis i problem ce nestati. u audio kontrol panelu treba po output pogasiti sve nepotrebne izlaze (phono out, cd out itd).

ovo bi inace trebalo da bude dostupno pretragom, 100x je bilo reci o tome.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a10.10.2008. u 01:01 - pre 189 meseci
Jedno malo objasnjene ! Nemora ovo da bude bas sve kako sam opisao ali sumnja postoji jer kazes ,da su vodovi i prigusnica?

Ja sam bas neprijatno iznenadjen sa ovim mojim novim intelom .

Pokusacu na sve nacine i ja da rklamiram ovu moju plocu,koja je nova ?

Zeleo bi neki link da ako je vec tema 100x ponavljana da i drugi vide

Mene bas interesuje sta ce biti kad neko naidje na nesto slicno kao smcBuki jer i ja nisam dosad nasao odgovor

Pozdrav Peca Pancevo
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a13.10.2008. u 22:09 - pre 189 meseci
evo 3 koje sam nasao iz cuga, a ima jos gomila.
nadam se da ce ovo biti dovoljno:

http://www.elitesecurity.org/p1676398
http://www.elitesecurity.org/t229032-0#1367929
http://www.elitesecurity.org/p1616383


Citat:
peca26000
Mene bas interesuje sta ce biti kad neko naidje na nesto slicno kao smcBuki jer i ja nisam dosad nasao odgovor

eto, ako pazljivo procitas one teme gore, tu ces naci resenje koje je dosad skoro svima pomoglo.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a14.10.2008. u 14:42 - pre 189 meseci
Pa ja sad nebi da izvoljevam ali imam problem i dalje ne kao ovi sto su opisani sa ovim vasim likovima,procitao sam to i video da ima i gorih stvari sto govori da mi je dobra ova moja maticana ploca GA-P35-S3G

Medjutim ja imam graficku WinFast PX7100GS koja je sad po difoltu 512Mb ako je to problem ,nemam drugu graficku da to probam.

Ali imam problem sa renderovanjem zvuka sto nisam imao pre na starijim plocama mislim na P1 P2 P3 i P4 jedino sad ovaj intel ?

Evo prikaceni fajl koji moze da pokaze sta je problem ja sam to opisao na tom prikacenom fajlu.

Nisam hteo da postavljam temu za razmatranje jer sam vec to uradio na forum (ostali hardver) pa bi h vas ipak zamolio ako neko nesto zna

ili bar neku sugestiju sta da probam da bi taj problem otklonio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Krčanje i šum posle ponovnog instaliranja OS-a

[ Pregleda: 2141 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.