Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)

[es] :: Advocacy :: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9147 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 09:59 - pre 189 meseci
Citat:
Ivane, ako bi mogao da objasniš šta ti znači "Pokemon" Linux... nisam nigde mogao da nađem tu distribuciju. Googlao sam malo, ali opet bezuspešno. Molim te za objašnjenje ako nije teško. Nalazim po forumima razne samoizmišljene reči (ili kombinacije) koje su jasne samo njihovim autorima, pa se pitam da li nije i ovde taj slučaj?


Izvini sto ja odgovaram umesto Ivana, ali po Ivanovoj nomenklaturi Pokemon je Ubuntu, ne znam samo da li tu pripada i Kubuntu?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 11:18 - pre 189 meseci
Citat:
ventura: Bilo kako bilo, ako hoćeš da instaliraš linux moraš razmišljati da li će ti isti uništiti/oštetiti nešto od hardvera... Lepa reklama za linux.. Prosto da ljudi požele da ga isprobaju i koriste...


Pre bi se moglo formulisati ovako:

Bilo kako bilo, ako hoćeš da koristiš LG proizvode moraš razmišljati da li će se uništiti/oštetiti... Lepa reklama za LG... Prosto da ljudi požele da ga isprobaju i koriste...

Razloga ima više:

1. Mandrake-ov instalacioni program je bio ispravan po ATAPI standardima. LG je rikljavao pri pozivu rgularne flush() ATAPI funkcije.

2. Mandrake je sam prijavio problem, dok se nije znalo u kom čuču zeci grm, dok je LG jednostavno odgovorio "Mi ne podržavamo Linux.". OK, oni ne podržavaju Linux. A podržavaju li ATAPI standard? Šta ćemo sa deklaracijom na LG uređajima na kojoj piše da je ATAPI standard podržan? Dakle, ako koristiš Mandrivu i neki problem nije prijavljen, možeš biti siguran da problem ne postoji ili da ni vendor ne zna za njega. Ako koristiš LG i neki problem nije prijavljen, postoje dve mogućnost:

a) Problem ne postoji ili ni vendor ne zna za njega.
b) Problem postoji i vendor zna za njega, ali ćuti ko čipka.

Da je kojim slučajem došlo do nesreće zbog ovog problema, neko iz LG-ja bi išao u tvorza.

Citat:
Ivan Dimkovic: Zao mi je za tvog drugara, ali to tesko da moze da se nazove kredibilnom potvrdom problema - posto bi za to bilo potrebno bar vise od jednog bug-reporta i potvrda od strane vendora...


Jel to isti onaj vendor (LG) o kome sam malopre pisao? Šta ako nije baš raspoložen da prizna da problem postoji? Prošlost LG-ja nas uči da je takva pretpostavka vrlo osnovana.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 11:25 - pre 189 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Izvini sto ja odgovaram umesto Ivana, ali po Ivanovoj nomenklaturi Pokemon je Ubuntu, ne znam samo da li tu pripada i Kubuntu?


Valjda spada. Koliko znam, Ivan je popljuvao Ubuntu kada nije uspeo da instalira Kubuntu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
212.200.206.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 11:56 - pre 189 meseci
Pa bilo kako bilo ja recimo nisam beta tester ali prvo sto sam saznao o Mandrivi 2009 RC2 je ovaj bug (na distrowatch-u video pre nego sto sam otisao na es i nabasao na ovaj thread), sto znaci da onaj koji uopste razume i zna sta je to release candidate do te informacije je mogao da dodje vrlo lako. E sad ako nam windows lameri sluze kao zrtvene ovce onda oni i treba da se zale na takve stvari !
Problem je u kernelu i dakle nije bitno koja je distribucija u pitanju, sve koje su bazirane na 2.6.27rc imaju ovaj bug koji ce se vrlo brzo kroz neki update ispraviti. Dakle ja kad instaliram alpha, beta ili rc verziju linux-a ja automatski prihvatam da svasta moze poci naopako, pocev od gubljenja podataka pa u neku ruku do najmanje verovatnog scenaria da mi se po**be hw.
A Ivane ti ga brate naostri ovih dana na Linux, prvo ono sa lenovom pa sad i ovo, nisi ni ti blesav i znas da ono sto je Microsoft prolazio sa Vistom u samom pocetku sad Linux zajednica prolazi sa svojim distroima, podrska wireless-u i laptop specific hw-u su sada primarni za Linux kernel a i graficki podsistem prolazi kroz velike promene, ja racunam da do proleca necemo imati "odlican desktop distro" mada bi stvari trebalo da krenu na bolje vec od novembra.
Malo me plasi ovo bojazljivo pojavljivanje xorg-a 7.4 ciji source je dostupan na serverima ali na glavnoj stranici nista ne mozemo pronaci pa ni vest da je final vec izasao.
Ako je smisao ovog thread-a da pokaze koliko je Linux "nezreo" OS onda si se gadno zeznuo u proceni jer sve dok se ne naznaci "final release" specifican distro se i smatra nezrelim. Kao da si izmislio toplu vodu. A i seti se BG-jeve face kad su po prvi put demonstrirali Plug and Pray - samo jednostavno utaknete uredjaj u USB port i WoooooooooW BSOD. A to bese Windows release candidate ili verzija koja se vec nalazila u prodavnicama?
make love - !war
 
Odgovor na temu

PassingBy
PassingBy

Član broj: 52571
Poruke: 9
93.86.96.*



+2 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 12:52 - pre 189 meseci
Da je u pitanju finalno izdanje kernela pa da razumem celu halabuku.....
Inače
Citat:

Anyway. After this excitement, my em0 is still busted. I boot, start reading the code for the em driver and apparently the DUMB FUCKS who wrote it, namely Intel, map the EEPROM writable all the time. So one stray pointer in the kernel and your hardware is useless. Well, I was lucky enough that only some minor parts of the EEPROM were overwritten and after hacking the driver to forcibly update the checksum on next reboot it actually managed to come up and still work.


Kao i u slučaju sa LG, najveća krivica je na proizvođaču tj. Intelu zbog traljavo odrađenog posla oko drajvera.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 13:50 - pre 189 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Izvini sto ja odgovaram umesto Ivana, ali po Ivanovoj nomenklaturi Pokemon je Ubuntu, ne znam samo da li tu pripada i Kubuntu?


Aha... Ipak je "lokalni" naziv Može li onda Vista da bude Digimon (da li Windows 7 da pripadne tu... ne znam).
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.226.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 14:20 - pre 189 meseci
Digimon is fine.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-173.BVCOM.NET.



+1064 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 14:22 - pre 189 meseci
Citat:
PassingBy: Da je u pitanju finalno izdanje kernela pa da razumem celu halabuku.....
Inače


Kao i u slučaju sa LG, najveća krivica je na proizvođaču tj. Intelu zbog traljavo odrađenog posla oko drajvera.


Pa ne bih bas rekao, scenario gde neki od pointera random upisuje po memoriji u kernelu ce pre da se ispoljava
kao spurious crash sto bi bilo vrlo brzo ispravljeno.
recimo sa kernel liste reprezentativni primer:

Citat:

Seems like it quite often triggers during the very first probing of
graphics card during the initial X startup. Karsten is currently writing a
tool that will safely restore the EEPROM contents to the card. When this
gets done, testing will get much easier and hopefully we'll be able to
isolate whether it is e1000e driver (I currently don't think so), DRM
kernel code, or xorg 7.4 causing this.

Thanks,

--
Jiri Kosina
SUSE Labs
--


Koliko pratim jos nisu sigurni sta je. Kako god nesto flashuje rom sto ne bi trebalo,
sta god jos ne znaju. Najvise se sumnja da drajver za grafiku pregazi vise nego sto bi trebalo
prilikom inicijalizacije. No nista potvrdjeno.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.226.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 14:50 - pre 189 meseci
U svakom slucaju lepo stoji upozorenje:

http://cdimage.ubuntu.com/releases/intrepid/alpha-6/
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 15:21 - pre 189 meseci


Citat:
component: Aha... Ipak je "lokalni" naziv :) Može li onda Vista da bude Digimon (da li Windows 7 da pripadne tu... ne znam). :D
Citat:
Kernel-1: Digimon is fine.


lol valjda bi trebao/la da opravda ime/naziv, moze biti moze biti ;O)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
212.200.206.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 16:25 - pre 189 meseci
Ja se sve bojim da nije nesto do onog ludog i kukavnog network manager-a, po meni je ifup i ifdown bilo mnogo srecnije resenje, mada bi se ovaj bug javljao onda samo na gnome-u a ne i u KDE-u. Xorg jeste pretrpeo teske promene ali ne verujem da bi on nesto brljao po eeprom-u od mrezne kartice, mozda se kod openSUSE-a to javlja kada yast po prvi put prepoznaje hardware a ne samo kod inicijalizacije X-a po prvi put.
Evo dok sam pisao ovo proverio sam par thread-ova i koliko vidim sumnjaju na novi drajver za intelove graficke kartice zbog GEM-a mada se sada delom koriste i GEM i TTM, kako ove dve tehnike vladaju memory management-om moguce je da u toku adresiranja memorijskog prostora dolazi do adresiranja eeprom-a mrezne kartice i upisivanja 0xff, jasno mi je da drajver moze da adresira pogresni memorijski prostor ali kako upisuje u njega i zasto bas sve keceve... (mora biti prethodno izdata komanda EWEN). Evo sta sam jos nasao:

Citat:
understand the driver reads the EEPROM using EERD register (which,
according to the manual, requires no additional locking) or drives the
EEPROM directly, with a lock/unlock protocol (using EECD register).


Uf ima da peglaju jos xorg 7.4...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 16:28 - pre 189 meseci
U svakom slučaju, proizvođač bi trebao da stoji iza onoga što napiše na deklaraciji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
66.230.230.*

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 16:41 - pre 189 meseci
Ja sam dosad dugo godina zvao MS$ Windoze, ali Digimon je mnogo bolje.

Ma neka pišu šta god hoće, ja ostajem u mom Linux-u, koji je čist od MS$ nečistoća.

Pomagaću i dalje koliko znam svakom ko ima problema sa Linux-om da u njemu i ostane ili da pokuša ga instališe i koristi.

Normalno ako neko koristi Digimon, ja i njemu pomognem. Mada mi je to mrsko, neću da razumem Digimon, suviše sam mnogo vremena izgubio sa njim. Ali to većinom lično u krugu prijatelja kojima to ne odbijam. U mojoj okolini svima pričam koliko je Linux bolji od Digimon-a.

Sve se može rešiti i ne treba se hvatati za svaku slamku kako je nešto drugo totalno pogrešno. Imam i ja Digimon instalisan i to licenciran na mojim mašinama. Ali bezveze sam dao pare za to kad Digimon koristim samo 0.001% od mog kompjuterskog vremena.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 17:55 - pre 189 meseci
OK, OK... We get it... Koristiš Linux, M$ (MS$!?) je scheiss, a tvoje uber skillz reinstaliranja Windaza su over 9000. O'š medalju?

Samo da napomenem:
Kernel developeri nisu krivi ovde, kriv je proizvođač - tačno? Onda kada popijete BSOD na Windowsu (i, srećom, ne rikne vam oprema), razmislite dobro kome treba da plačete.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.acn.waw.pl.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 20:20 - pre 189 meseci
Citat:
OK, OK... We get it... Koristiš Linux, M$ (MS$!?) je scheiss, a tvoje uber skillz reinstaliranja Windaza su. O'š medalju?


Hvala ne treba mi medalja, dosta mi je kad vidim da je neko zadovoljan kad mu pomognem. Open Source roulez!
Danke ich brauche die Auszeichnung nicht, mir ist es genug, wenn jemand, wem ich geholfen habe, zufrieden ist. Open Source rulez!

Tačno proizvođač je kriv. A Digimon je i onako suviše loše trimovan, pa preskače rupe.

Ja kažem uvek on je kao Mercedes koji se vozi na normalni bezin, dok Linux, ali pravi (ne Ubuntu, Kubuntu, Mandriva, SuSE i slični) već Gentoo, Arch, Rock Linux... su mercedesi koji voze na kerozin.

Ovo pišem iz Gentoo-a, mog ljubimca.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 21:03 - pre 189 meseci
Znači, sad već delimo Linuxe na prave i "ostale"? Ich... Očajan Linux advocacy...
Srećno sa trpanjem kerozina u tvoju merdžu. Cheerio...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.226.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 21:37 - pre 189 meseci
I mene cudi od nemysis-a da izjavi da Ubuntu nije "pravi" Linux (zapravo je mislio distro),
moglo bi bar neko obrazlozenje za ovo u kom smislu "pravi".
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-173.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)27.09.2008. u 23:06 - pre 189 meseci
Sto se tice distribucija mislim da je najbolji kriterijum po tome ko najvise doprinosi razvoju linuxa:

http://news.cnet.com/8301-13505_3-10046449-16.html

"
No surprise, but Red Hat remains the top corporate Linux kernel contributor, as reported by SDTimes. As I've reported before, Red Hat is the top Linux contributor by a wide margin, with IBM, the next biggest corporate contributor, coming in nearly seven percentage points behind Red Hat.
"

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
77.46.195.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)28.09.2008. u 00:12 - pre 189 meseci
Pa dobro, covek je mislio na distroe koji ti omogucavaju visok nivo adaptacije na specific platformu na kojoj teras linux a to jesu gentoo i derivati ali deliti ih na prave i fake i super i dizel jeste infantilno. Pa i vidi se da Red Hat najvise doprinosi zajednici, fedora im je nista drugo do jedan veliki beta os, ljudi su stavili xorg 7.4 jos pre 5 meseci i ocekivali final anyday pa sta je bilo, i dan danas ga nisu ispeglali.
Stvari su sto se tice Intela komplikovanije nego sto izgledaju, DRI2 je konstruisan tako da se oslanja delom na TTM koji je intel na pola razvoja zamenio sa GEM-om pa smo sad u stvari dobili jednu veliku salatu i bez DRI2 koji je zakazan za xserver 1.6. Mada ne mogu da kazem da ne pozdravljam to sto su intelovi drajveri open source, upravo to je i napravilo jednu veliku zbrku i u kernelu i u xorg-u i otuda nama ove papazjanije. I kako imam lap sa iX3100 nadao sam se da cu do izlaska mandrive 2009 i intrepid-a da vidim neko jace poboljsanje performansi graficke kartice koje je za sad pod Linux-om ocajno (i na Digimonu sad sux sa novim drajverima a sa verzijom pre njih koja je matora mesec dana dobijao sam i do 30% bolje rezultate) tako da mogu reci da se intel negde gadno za**bao sto se tice ICH8, ne mogu da napisu ljudske drajvere vec godinu i po dana a i ovi za wireless 3945 im nisu mnogo bolji... "Back to the old drawing board..."
make love - !war
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.dotplex.de.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)28.09.2008. u 01:12 - pre 189 meseci
Tačno tako mislio sam da se podesi da Linux radi optimalno na tvojoj platformi. A to rade Gentoo i slični. Portage je izvanredna stvar.

Redhat (Fedora je stvarno Beta) stvarno dosta pomažu čitavoj Linux zajednici. IBM takođe dosta pomaže.

SuSE sad Novel je isto dosta pomagao a sad ima neki dogovor sa MS$. Pa ćemo videti šta će se tu izroditi.

Ubuntu ide nekim svojim putem, pomaže zajednici, ali je dosta nekompatibilan sa ostalim Linux-ima, sem svojim derivatima. Dosta se udaljio od Debian-a.

Izvinite nisam se pre tačno izrazio. Mislio sam na Distribucije koji ne koriste konfiguraciju optimalno. Pošto ne podešavaju programe po konfiguraciji i ne prevode iz Source-a. A i to su Linux-i.

Pozdrav nemysis

[Ovu poruku je menjao nemysis dana 28.09.2008. u 02:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Advocacy Hit reloaded - Pokemon Linux sada unistava i vasu mreznu karticu :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9147 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.