Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara

[es] :: SOHO Networking :: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara

[ Pregleda: 4494 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosta69

Član broj: 158578
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 16:25 - pre 189 meseci
Pokušavam da podelim ADSL signal na dva računara. Na desktop računaru je instaliran ADSL modem Huawei MT882 http://www.huawei.com/products/terminal/products/view.do?id=121 i D-Link ADSL ruter http://www.dlink.biz/?go=jN7uA...2onGQTo48EAd/kzKLnKUYTte/daIY=

Pokušao sam da ih povežem tako da ADSL imam na oba računara (desktop je na Win XP a laptop na Vista) i Internet malo radi a malo ne radi. Jedno vreme radi na desktop računaru a posle onda radi na laptopu. Da napomenem da ništa nisam podešavao na modemu i ruteru (osim podešavanja na Telekomov ADSL na modemu). Pokušao sam da nadjem odgovor na forumu, ali se nisam snašao. Da li trebam da podesim te IP adrese ili se to radi samo ako se pravi network. Meni to za sada nije potrebno i bitno je samo da imam ADSL na oba računara.

Ima li neko strpljenja da mi objasni tačno, korak po korak, kako se to radi? Ako treba, napraviću shematski prikaz kako sam spojio modem i ruter.
 
Odgovor na temu

kosta69

Član broj: 158578
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 19:18 - pre 189 meseci
Da dodam da D-link ADSL ruter ima 4 LAN porta i da uopšte nema WAN port. Znam svoje korisnicke podatke od Internet provajdera, ali ne znam DNS.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 19:23 - pre 189 meseci
Taj ruter ima Wan port samo što je to kod njega RJ11. Šta će ti dva rutera? Poveži telefonski kabl na D-link i oba kompa u Lan i to će da bude dovoljno. Drugi ruter samo komplikuje povezivanje.
Ako je oznaka tačna, liči da je D-link Annex B tj namenjen je za ISDN.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 19:24 - pre 189 meseci
povezi oba racunara na D-Link router.
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

kosta69

Član broj: 158578
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 19:26 - pre 189 meseci
Ako hocu oba racunara da povezem na D-Link, trazice mi DNS od provajdera, zar ne? Na zalost, te podatke ne znam. Znam samo svoje korisnicko ime i sifru.
 
Odgovor na temu

kosta69

Član broj: 158578
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 19:43 - pre 189 meseci
Evo foto D-link rutera.

http://img380.imageshack.us/my.php?image=dlinkbf6.jpg
 
Odgovor na temu

kosta69

Član broj: 158578
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 19:47 - pre 189 meseci
· Built-in ADSL/ADSL2/ADSL2+ modem (Annex B)
· G.994.1 G.hs Auto-negociation of different ADSL flavours
· 4 built-in 10/100Base-TX switch ports with auto MDI/MDIX support
· Firewall features include NAT and MAC & IP address filtering
· Denial of Service (DoS) prevention
· Dynamic DNS support
· Traffic prioritization with 4 priority queues
· Web-based GUI
· D-Link Click’n Connect wizard

Router for the home and small office. With integrated ADSL2/2+ supporting up to 24Mbps download speed, firewall protection, Quality of Service (QoS) and 4 Ethernet switch ports, this router provides all the functions that a home or small office needs to establish a secure and high-speed link to the Internet.


High-Speed ADSL Connection

The DSL-584T supports the latest ADSL2/ADSL2+ standards, providing speeds of up to 24Mbps downstream and 1Mbps upstream (ADSL2+), or 12Mbps downstream and 1Mbps upstream (ADSL2). This router auto-senses the connection type and auto-negotiates the best modulation scheme, using the G.hs (handshake) protocol.


Shared Internet Access for Workgroup

The DSL-584T provides DHCP server for a group of home or office users to simultaneously access the Internet. It integrates 4 10/100Mbps Ethernet switch ports for ready connection to 4 computers, saving you the cost and trouble of installing a separate Ethernet switch.


Firewall Protection

The DSL-584T provides firewall security using Stateful Packet Inspection (SPI) and hacker attack logging for Denial of Service (DoS) attack protection. SPI inspects the contents of all incoming packet headers before deciding what packets are allowed to pass through. Access control is provided with packet filtering based on port and source/destination MAC/IP addresses. With Virtual Server Mapping, only specific services on a local server, like web, FTP or games may be made accessible from the Internet, ensuring the rest of the machine remains protected from hackers. If necessary, any of the built-in LAN ports of the router can function as a DMZ port. VPN pass-through is provided to let mobile users securely access office files and mail from home.


Quality of Service Features

The DSL-584T supports 4 priority queues to enable a group of home or office users to experience smooth connectivity without suffering the effects of network congestion. This support for Quality of Service (QoS) allows you to enjoy lag-free transmission for applications such as VoIP, multimedia and on-line games over the Internet.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 20:09 - pre 189 meseci
Ako je provajder postavio automatsko podešavanje, neće a ako se upisuje, onda će morati i kada je samo jedan komp. To se lako sazna, sigurno provajder ima te informacije na sajtu.

Da li imaš ISDN ili običnu liniju? Slike ne moraš ovoliko da šalješ, ADSL ruter k'o svaki drugi.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 20:17 - pre 189 meseci
MT822 istovremeno je i ruter i mozes ga koristiti na dva nacina
da umrezis dva ili vise racunara.

Najprostije (dva racunara)
- jedan vezes na lan
- drugi vezes na usb
i oba racunara ce imati ADSL

Drugi nacin je da iza MT822 stavis neki najobicniji switch i u tom
slucaju mozes da umrezis nekoliko racunara

Adrese racunara u lokalu
IP 192.168.1.3...xxx
SUBNET 255.255.255
GATEWAY (ruter) 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1

Od ISP-a bi trebao da saznas password za podesavanje rutera.
 
Odgovor na temu

kosta69

Član broj: 158578
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 20:40 - pre 189 meseci
Citat:
kana: MT822 istovremeno je i ruter i mozes ga koristiti na dva nacina
da umrezis dva ili vise racunara.

Najprostije (dva racunara)
- jedan vezes na lan
- drugi vezes na usb
i oba racunara ce imati ADSL


Kana, ovaj nacin je zaista najjednostavniji i nije mi jasno kako o tom nisam ranije razmisljao. Da li nesto treba da se podesava na oba racunara ili ce internet raditi automatski? Da li treba podesiti Internet connection sharing ili tako nesto?
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara23.09.2008. u 21:18 - pre 189 meseci
Ako nisi nista podesavao u modemu/ruteru (po default-u,
barem ih tako Telekom isporucuje) je moguce da na oba
racunara odmah imas izlaz na internet.
IP adrese postavi na automatically, odnosno bez
IP adresa i bez subnet-a, i sve ce proraditi odmah.
Ako zelis vise racunara onda treba malo petljati po ruteru,
treba ti pasword koji se uzima od ISP-a a u uputstvu za
ruter imas kako se podesava (Telekomovo uputstvo je
prevedeno).
Ako zapne negde postiraj, pokusacemo da ti pomognemo.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

kosta69

Član broj: 158578
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara25.09.2008. u 21:27 - pre 189 meseci
Hvala Kana i ostali drugari, bili ste u pravu. MT822 modem sam jednim USB kablom povezao sa laptopom a network kablom sa desktop računarom i ADSL je automatski bio podešen na oba računara.

Pozdrav i hvala još jednom!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara25.09.2008. u 22:06 - pre 189 meseci
Koja je sada brzina između desktopa i laptopa?
 
Odgovor na temu

kosta69

Član broj: 158578
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara03.10.2008. u 18:26 - pre 189 meseci
Ako mislis na data transfer brzinu, network nisam ni podesavao jer mi je trebalo samo da ADSL mogu koristiti na oba racunara.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pomoć u vezi podele ADSL signala na dva računara

[ Pregleda: 4494 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.