Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS fuseraj (listing)

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS fuseraj (listing)

[ Pregleda: 5618 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon MTS fuseraj (listing)23.09.2008. u 15:45 - pre 189 meseci
Dakle, ne verujem ... Ha ha...

Proverite sliku ...

Gprs mi nije obracunavam stanje 0 osim samo jedne sesije od 1624 KB koja je obracunata sa 50,24 din (12.8.08 u 22.34h)

Sve posle toga i pre toga je stanje 0 (zato sto sam imao aktiviran tarifni dodatak data xx) ...

Sad me interesuje kako to mts odluci koju ce sesiju da naplati a koju ne?

Na izvodu se ne vidi da sam aktivirao jos neki tarifni dodatak pa da kazem da su ovih 50 din "zapali" u medjuinterval kada sam potrosio sve iz prethodno aktiviranog tarifnog dodatka a nisam aktivirao novi?

Neko dovoljno pametan da ovo objasni???

lol



[Ovu poruku je menjao DR83 dana 23.09.2008. u 17:31 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)23.09.2008. u 19:47 - pre 189 meseci
Citat:
1624 KB koja je obracunata sa 50,24 din

Sve što mogu da kažem da je ovo konkretan obračun za navedenu sesiju.

Predlažem da se registruješ na Mondo Forum i da pošalješ PP korisničkom servisu sa pitanjem. Pametni su i ažurni su. Ne odrađuju.
 
Odgovor na temu

behemot78
Beograd

Član broj: 116076
Poruke: 99
212.200.65.*

Sajt: www.tvojsajt.com


+4 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)23.09.2008. u 22:03 - pre 189 meseci
Citao sam o necem slicnom, cini mi se bas na ovom forumu. Evo o cemu se u sustini radi(ovaj odgovor je dobio neko na slicnu reklamaciju): mts ima softver koji nema mogucnost da odmah nakon potrosenog dodatka aktivira naredni, vec u trenutku kad potrosis prvi, naplacuje se ostatak zapocete sesije(po ceni za tvoju tarifu), a tek od narednog konektovanja vazi drugi dodatak. Sustina je da reklamacije tog sadrzaja ne prihvataju "jer je softver takav"... 'ebi ga

 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)24.09.2008. u 00:08 - pre 189 meseci
Citat:
mts ima softver koji nema mogucnost da odmah nakon potrosenog dodatka aktivira naredni, vec u trenutku kad potrosis prvi, naplacuje se ostatak zapocete sesije

Isti je slučaj sa minutima, bistar odgovor, moguće da je tako i sa data saobraćajem. Naime, kad imaš besplatne minute u okviru paketa, i aktiviraš tarifni dodatak za još minuta (npr. MIN120) pre nego potrošiš bespl. minute, razgovor u kojem potrošiš poslednji minut iz paketa nastaviće da se tarifira po cenovniku, a tek sledeći poziv će aktivirati (trošiti) tarifni dodatak (zaključio po svom listingu)!

Da li je moguće da je to bilo između dva DATA dodatka, sudeći po vremenu na listingu?
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)24.09.2008. u 15:23 - pre 189 meseci
Omg.

Mada, vasi argumenti ne stoje jer se ni u narednih nekoliko dana ne vidi kroz listing aktivacija novog data tarifnog dodatka.
19.8. sam aktivirao data120 ali do tad mi je tarifirano sa 0 din sav saobracaj sem one sesije od ~1600kb.

Takodje, ne vidim zasto bi tu sesiju posebno obracunavali jer se ni po cemu ne razlikuje od ovih drugih ...

Da se cimam sa mondo-ovim forumom mi ne pada na pamet jer mi lice na telenor forum (po bezosnovanom brisanju poruka koje im ne idu u prilog bez ikakvog obavestenja i objasnjenja) ...

Ne, ovim sam samo hteo da pokazem da se sa mtsom ne moze obracunati niti objasniti i da ce uvek na kraju biti onako kako su oni zaracunali cak i kad zdrav razum to ne moze da svari , kao u ovom slucaju ...

Pogledati donje 2 slike ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)24.09.2008. u 18:04 - pre 189 meseci
Citat:
vasi argumenti ne stoje jer se ni u narednih nekoliko dana ne vidi kroz listing aktivacija novog data tarifnog dodatka

Kroz listing se i NE VIDI aktivacija TD, samo potrošnja.

@Dr83: Koji paket imaš?
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)24.09.2008. u 20:44 - pre 189 meseci
Kako se ne vidi bre?
Vidi se kad si poslao sms na broj 7888!
ccc
lol


bel50.

A u svakom slucaju imam potvrdnu poruku od mtsa da sam 19.8. aktivirao taj III td za gprs ...
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)24.09.2008. u 21:39 - pre 189 meseci
Uh, ovde ima svašta da se pročita, ali malo šta je tačno :) Ovako:
Citat:
DR83: Kako se ne vidi bre?
Vidi se kad si poslao sms na broj 7888!

Ne, nije poslao poruku na 7888 nego na 773 što je poruka za zahtev lozinke potrebne za pregled listinga.

Citat:
behemot78:...mts ima softver koji nema mogucnost da odmah nakon potrosenog dodatka aktivira naredni, vec u trenutku kad potrosis prvi, naplacuje se ostatak zapocete sesije...

Ovo je priča o prepaid dodatku "omiljeni broj", možda i još nekim dodacima, ali ne i o postpaid dodacima. Kada aktiviraš neki TD na postpaidu i potrošiš ga on se automatski aktivira tek na početku novog meseca.

Dakle, to u tvome listingu je čista greška mts-a.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)24.09.2008. u 21:48 - pre 189 meseci
Pa znam ja da je greska al sta da radim s tim?

Ocigledno nista.

Castim mts i ovaj put sa 50 din, eto im pa neka se zadovolje.

lol

Ono gore je samo DEO listinga, logicno, te se tu vidi samo taj sms poslat na 773.

Ranije mi se desavalo da npr nakon aktiviranja sms td-a na listingu vidim da su mi odmah , dakle nakon aktivacije tog dodatka, obracunavali regularnu cenu sms-a, 2-3 dana a onda odjednom nisu tj bilo je stanje 0 din, kao sa ovim gore ...

Pisao ja njima tad dopis odnosno reklamaciju na mail sa taksativno navedenim tacnim vremenom (u sekundu) kad je td aktiviran a kad su mi obracunavali te sms poruke a nisu trebali i naravno odgovorili su da je sve ok i da tako treba da bude ...



Ma, suza!


 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)24.09.2008. u 21:53 - pre 189 meseci
E da, još nešto sam zabrovio, što se tiče te naplate započete sesije na postpaidu. Ako imate besplatne minute plus tarifni dodatak za još recimo 120 minuta, e to mts takodje ne vezuje u toku jednog razgovora! Recimo pričate u tim besplatnim minutima i oni se potroše u toku razgovora, e onda će ostatak razgovora biti naplačen po predvidjenoj ceni za vaš paket. Tek sledeći razgovor se odbija od tarifnog dodatka.
P.S. mts: "Jer to tako treba"
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)25.09.2008. u 00:16 - pre 189 meseci
Citat:
Vidi se kad si poslao sms na broj 7888!

Ali se ne vidi kada ti je TD aktiviran, što sam napisao u svom postu iznad! (up to 24h)
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)25.09.2008. u 00:18 - pre 189 meseci
Citat:
Ovo je priča o prepaid dodatku "omiljeni broj", možda i još nekim dodacima, ali ne i o postpaid dodacima. Kada aktiviraš neki TD na postpaidu i potrošiš ga on se automatski aktivira tek na početku novog meseca.

Ne, ne, Behemot78 je u pravu, otvorio si sasvim drugu priču. Da, nedeaktivirani TD aktivira se sled.meseca, ali mi govorimo o ponašanju tarifnih dodataka u _toku meseca_ na post-pejdu.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)25.09.2008. u 00:31 - pre 189 meseci
Citat:
E da, još nešto sam zabrovio, što se tiče te naplate započete sesije na postpaidu. Ako imate besplatne minute plus tarifni dodatak za još recimo 120 minuta, e to mts takodje ne vezuje u toku jednog razgovora! Recimo pričate u tim besplatnim minutima i oni se potroše u toku razgovora, e onda će ostatak razgovora biti naplačen po predvidjenoj ceni za vaš paket. Tek sledeći razgovor se odbija od tarifnog dodatka.

Upravo istu stvar napisao sam 3 posta iznad tvog, neverovatno da nisi video!

http://www.elitesecurity.org/t337946-0#2060800
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)25.09.2008. u 12:45 - pre 189 meseci
Citat:
owim: Ali se ne vidi kada ti je TD aktiviran, što sam napisao u svom postu iznad! (up to 24h)


I, sta s tim?

TD se aktivira u toku 24h , dobija se potvrdna poruka od mtsa ali ja kazem a i to se vidi da u tom periodu NIJE aktiviran nikakav dodatni td , kapis?



Lm, ono sto ja mislim da se ovde desilo je sledece-mts na kraju meseca zbroji sve aktivirane tarifne dodatke, vidi koliko ste vi potrosili i od aktiviranih oduzmu potrosene, pa ako ste potrosili vise, oni vam zaracunaju taj broj KB-a , konkretno meni u ovom slucaju ~1600KB ...



lol
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)25.09.2008. u 15:49 - pre 189 meseci
Citat:
ono sto ja mislim da se ovde desilo je sledece-mts na kraju meseca zbroji sve aktivirane tarifne dodatke, vidi koliko ste vi potrosili i od aktiviranih oduzmu potrosene, pa ako ste potrosili vise, oni vam zaracunaju taj broj KB-a , konkretno meni u ovom slucaju ~1600KB ...

Nije tako, tačno u listingu vidim tarifiran GPRS imđeu aktivacije 2 dodatka.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)25.09.2008. u 20:21 - pre 189 meseci
Pa i ja vidim ali ajd ti objasni ovih 1600KB ...


 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS fuseraj (listing)26.09.2008. u 01:26 - pre 189 meseci
Billing glitch? Free bonus? I don't have a clue! :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS fuseraj (listing)

[ Pregleda: 5618 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.