Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je ploca crkla?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je ploca crkla?

[ Pregleda: 2244 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

poncho
Beograd
Beograd

Član broj: 28355
Poruke: 148
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Da li je ploca crkla?23.09.2008. u 02:31 - pre 189 meseci
Citao sam dosta tema al ne nadjoh odgovor pa rekoh da postavim novu temu.

Naime racunar mi je radio okej i sve je bilo uredu dok nisam izvadio moju memoriju da ubacim bratovu da testiram posto je njega nesto zezala i od tad ne mogu da upalim racunar. Vratio sam moju memoriju al isto. Kada se stisne na dugme za paljenje cuje se hdd i kad bi trebao da se cuje onaj bip i da krene iscitavanje biosa toga nema. Ekran je crn i lapmica se pali gasi kao da je u stend baju.

Probao sam sledece:
Sve sam izvadio ocistio i vratio al isti problem ostaje
Clear CMOS al nije pomoglo kao i vadjenje baterije po upustvu od ploce
Kada izvadim memoriju cuje se prepoznatljivo pistanje
Kada drzim dugme za gasenje 6-8sec on se ugasi
Kada izvadim graficku ne cuje se pistanje (ali koliko sam upoznat trebalo bi da se cuje, PCI je)
Gori kontrolna lampica u kucistu
Procesor se ponasa normalno

Ploca Asus A7V266-C
AMD XP 2000+
Graficka Asus Ati Radeon 9550GE
1Gb Memorije Kingston
HDD Maxtor 160Gb
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je ploca crkla?23.09.2008. u 13:09 - pre 189 meseci
Ja sam tako probao drugovu memoriju i posle sa mojom nije hteo da se pokrene.
Stavio sam modul u drugi slot i sve je radilo godinu dok ga nisam usisavao, opet nije hteo da se pokrene, sada sam vratio modul u prvi slot i radi.

Cudo nevidjeno.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li je ploca crkla?23.09.2008. u 17:53 - pre 189 meseci
Citat:
iMiki: Cudo nevidjeno.
Nije. Memorije i slotovi su mehanicki delovi. Prilikom izrade dolazi do gresaka, kako u dimenzijama, tako i u rasporedu kontakata*.

Nedavno sam kupio novu osnovnu plocu i memoriju (i CPU, ali to trenutno nije vazno) i kad sam montirao memoriju cinilo mi se da nije bas legla kako treba. Nije se culo ono karakteristicno "Klik!" kad uskoce one kukice sa strane. Ukljucim - ne radi. Pritisnem malo meomoriju - radi.

Slicna stvar mi se desila jos jednom, pre godinu, dve. Posto mi se ovaj problem ponovo javio, nakon vadjenja i ponovnog stavljanja memorije u slot, odlucio sam da pribegnem radikalnim metodama . Izvadim memoriju i finom turpijom obradim prednju stranu, onu koja ulazi u slot, jer mi se cinilo da je malo visoka.

Znam da je zahvat sulud i rizican, ali sta da se radi kad je fabrika napravila lose. Kad sada ubacim memoriju u slot, ipak se lepse cuje "Klik" i racunar radi OK.

Ne kazem da je ovo univerzalna lek, ali tek da znate da nas, mucenika, ima jos, niste sami u toj muci.

*) Moja prva AGP graficka je imala kontakte pomerene toliko da ako si poravnao prvi, onaj zadnji je bio izvan kontakta, tako je trebalo karticu "centrirati" nekako na sredinu da bi radila. Za dva susedna kontakta je greska bila mala, ali kad se sve te male greske saberu izadje ceo milimetar, mozda i vise i kontakt se izgubi. Sa ovim se nisam vise sreo kod drugog hardvera.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

poncho
Beograd
Beograd

Član broj: 28355
Poruke: 148
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Da li je ploca crkla?24.09.2008. u 19:59 - pre 189 meseci
Ne verujem da je do visine memorije jer dve koje sam imao od ranije super su radile i lepo se i sad cuje ono klik kada ih ubacim. Ima li jos neko resenje?
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je ploca crkla?25.09.2008. u 10:18 - pre 189 meseci
Stavi jedan modul pra probaj, onda ga izvadi pa stavi drugi pa probaj.

Ako nisi ispraznio staticki elektricitet sa sebe kada si vadio memoriju ili je naponski kabal bio utaknut u komp ili si memoriju odlozio na nesto sinteticko (sto je moglo biti naelektrisano), moguce je da si ostetio memoriju. Za profesionalno vadjenje memorije cak postoji traka koja se stavi oko ruke (na kozu) a drugi kraj prilepi za napjanje da bi se ispraznio staticki elektricitet, eto koliko je to "naivan" posao.


"Neverujem" je najcesca greska.
 
Odgovor na temu

ajowic

Član broj: 137871
Poruke: 15
79.101.196.*



Profil

icon Re: Da li je ploca crkla?28.09.2008. u 11:39 - pre 189 meseci
Mislim da plochi nije nishta-bez brige. Vishe puta sam u svoj rachunar ubacivao totalno neispravne module (da bi proverio da li rade...) i plocha idalje zhivi!
A i ja mislim da je najverovatnije losh kontakt izmedju pinova.
Prvo ochisti memorijske kontakte alkoholom i vatom, probaj isto to da uradish i sa slotovima na plochi (samo nemoj da ti vata ostane u njima bicje josh gore...)
Kad stavish memoriju iako se chuje lepo >klik< ne mora da znachi da je lepo legla. Pomeri malo lagano memoriju u neku stranu kao da ocjesh da je savijesh. Malo samo koliko ona dozvoljava bez naprezanja.

Citat:
iMiki:

Za profesionalno vadjenje memorije cak postoji traka koja se stavi oko ruke (na kozu) a drugi kraj prilepi za napjanje da bi se ispraznio staticki elektricitet, eto koliko je to "naivan" posao.



A ako nisi toliki prfesionalac jednom rukom se OBAVESZNO prvo uhvatish za lim kucjishta a onda drugom za komponentu (bilo koju) i nemash problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je ploca crkla?

[ Pregleda: 2244 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.