Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne

[es] :: Zaštita :: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 49998 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PassingBy
PassingBy

Član broj: 52571
Poruke: 9
77.46.222.*



+2 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne21.09.2008. u 23:38 - pre 188 meseci
To što "napada" linux ne znači apsolutno ništa. Koliko vidim nudi da se skine exe fajl, a on će kao uspeti da napravi neku štetu na linuxu...Ajde da je neka shell skripta pa da se zabrinem, ali ovako najviše štete može samo da napravi unutar .wine dira.

Inače ekipa, koja je napravila ovo smetalo, se dosta oslanja na java scriptu da bi navukli lakoverne kako se njihova mašina skenira, a u stvarnosti vuče se jedna te ista flaš animacija. Za ovakve napasti najbolje rešenje je NoScript ekstenzija za FireFox (blokada svih skripti i flash animacija dok se to eksplicitno ne dozvoli, zaštita od XSS-a), potom Controle de Scripte (bolja kontrola nad java scriptom) i naravno AdBlock Plus, za blokiranje reklama pošto se one mahom koriste kao navlaka.
 
Odgovor na temu

motohed
Subotica

Član broj: 160622
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne22.09.2008. u 09:00 - pre 188 meseci
Taj BSOD koji dobijas je, ustvari, "fake" iliti naski "laznjak"... stisni dva puta Esc i on ce nestati! Ako obratis paznju sta ti napise da ti "nedostaje", onda ces shvatiti... To isto SpyBoot skida. Ne zaboravi pokrenuti i HijackThis program i iskljuciti sve nepotrebno (naravno, ako znas.. )
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne23.09.2008. u 02:08 - pre 188 meseci
i vi ste uspeli ovako da ocistite komp ??

iskljucili dva fjla da se ne startuju prilikom podizanja Windosa i to je to?

ja sam zapatio na jednom racunaru slican (nije isti kao na screenshootu sa prvog linka) virus i to je prva stvar koju sam pokusao:

prvo ubijem proces iz taskmanagera pa ga zatim izbacim iz StartUp-a.

ali posle dve reboota Windowsa ponovo se pojavi!

onda sam gotovo sve sto sam mogao poiskljucivao i opet se pojavi :( kao da je zarazio npr. explorer.exe ili neki drugi "vitalni" deo windowsa... :/

kako bilo, morao sam da formatiram C:
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne24.09.2008. u 17:16 - pre 188 meseci
e napada linux :P to je bas dobra fora,kada nekom normalnom ko koristi linux izbaci onaj spisak virusa,bas se zabrine i pokusava da ga instalira,smesno.
avast je odlican antivirus,ali kome to jos treba,dovoljno je imati firewall u ruteru ili instaliran na kompu,neki malo bolji task menager od windowsa i na primer autoruns.exe ako dodje do nekog propusta,a podrazumeva se da pri tome korisnik zna da koristi racunar,jer ako ne zna nece mu pomoci ni hiljade antivirusa i antispaywera ni ne znam cega.
evo ja sam bas cistio bratov racunar koji je imao ova antivirus xp 2008 + cca 1500 drugih virusa i uspeo sam da ocistim od svega i sad radi(sto i mene cudi) sasvim ok,naravno stavio sam mu avast i dobar firewall,na moju zalost on ne zna da koristi racunar,pa cu ja imati posla ponovo kroz neki period.najbolje od svega sto njegov racunar kada sam ga preuzeo na ciscenje nije mogao nista da radi,znaci podizanje windowsa min 5 min,ali nije bilo sanse nista pokrenuti kada se podigne windows,task menager je bio zabranjen,iz komande run takodje nista nije moglo da se pokrene,a kada sam pokusao da pokrenem instalaciju bilo cega,sa dvoklikom bi mi pokazao opciju open with,pa cak i kada sam pokusavao exe programe koji su vec bili instalirani da pokrenem.kada sam uspeo da pokrenem autoruns.exe nije mi bilo dozvoljeno nista da ugasim. ipak sam uspeo da instaliram avast i da pokrenem boot scan i posle sam antivirus xp 2008 ubio malwarebyte-om i sredio os da sam se i sam cudio kako je bilo moguce posle svega da radi ispravno.


toliko od majla
 
Odgovor na temu

Deyan_80
Kragujevac

Član broj: 117038
Poruke: 31
147.91.208.*



Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne25.09.2008. u 12:14 - pre 188 meseci
Poz svima. Vidim da ste i vi imali problem sa ovim sra.... Mene je nekoliko puta zakacio i formatirao sam disk jer do tada nisam koristio nijedan anti-virus.

Pokusavao sam da instaliram NOD 32 (neke starije verzije) ali nikako nisam uspeo da update-ujem bazu jer nisam uspevao da ga crackujem kako treba.

Tek kada sam nasao verziju 3.0.642.0, koja je imala dobar fix NOD je proradio i to odlicno. Vec nekoliko puta me je obavestavao na viruse "Antivirus XP 2008 / XP Protector 2009" i isti mi nisu naneli nikakvu stetu.


E sad moje resenje za ovakav problem. Naime, kada sam formatirao disk prvi put i instalirao sve sto mi treba nije proslo ni nedelju dana opet mi je upao doticni virus ali me je mrzelo da formatiram particiju i da idem sve ispocetka pa sam probao da vratim system preko System Restore-a i to mi je upalilo na svu srecu. Naravno imao sam srece da nisam iskljucio System restore (sto inace redovno radim kada instaliram system).

Samo da napomenem da koristim Win XP Pro SP2.
 
Odgovor na temu

cronos_ki
Srbija, Kikinda

Član broj: 195268
Poruke: 1
89.216.46.*



Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne26.09.2008. u 13:43 - pre 188 meseci
E ljudi, ne znam gde da napisem ovaj post ali u zurbi sam pa ga ovde pisem... Potrebna mi pomoc i ako moze neko da mi odgovori na email [email protected].. Problem je da imam neki virus a ne znam koji jer ne moze antivirus da ga skenira... Eo kako radi. Ukljucim comp, radi normalno i posle nekog vremena,ako npr slusam muziku, krene da se ponavlja kao pokvarena ploca (i to brzo) i posle 10ak sekundi normalno i onda opet tako... Ako znate sta je molim vas da mi odgovorite na email! hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Nexxuss
Luka Vukotic
nezaposlen

Član broj: 195201
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne27.09.2008. u 21:46 - pre 188 meseci
Imao sam isti problem samo sam preso na drugu particiju i sve normalno funkcijonise.
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
*.mediaworksit.net.

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne28.09.2008. u 02:19 - pre 188 meseci
Citat:
bugsu:
nesto sam procitao da napada samo Home Editio ..a drug ga se resi tako sto je presao na pro...

Ovo je za [es] bisere definitivno... :P

Back on topic: Jel' iko ko se "zarazio" probao da ga ukloni sa HijackThis?
 
Odgovor na temu

branka78

Član broj: 100425
Poruke: 1
212.200.118.*



Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne03.10.2008. u 16:16 - pre 188 meseci
@n1tr0
Ja sam uspela bez problema da uklonim AntiVirus 2008 uz pomoc HijackThis. Vise nikakvih problema nisam imala
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne05.10.2008. u 22:50 - pre 188 meseci
xp antivirus je obican rogue program
za uklanjanje istog koristite
RogueRemover
http://www.malwarebytes.org/rogueremover.php

posle toga sceniranjem sa Malwarebytes
http://www.malwarebytes.org/mbam.php

naravno...uz ovo pozeljno skeniranje i sa AV i AS programima
preporucujem KIS + Spybot S&D

a ako nista nepomogne...tu je HijackThis i ostali alati..
mada ovo gore bi trebalo da ga "ubije"
 
Odgovor na temu

Alexdja
Beograd

Član broj: 1849
Poruke: 21
212.124.187.*

Sajt: www.alexdja.co.cc


Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne10.10.2008. u 18:59 - pre 188 meseci
http://www.2-spyware.com/remove-antivirus-2009.html
Alexdja
 
Odgovor na temu

mld

Član broj: 156249
Poruke: 274
*.adsl-2.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne14.10.2008. u 09:05 - pre 188 meseci
Taj antivirus xp 2008, je malware i Avast narvno da ga propuštao.
ako hoćeš siguran rad obavezno je:
- redovan i pouzdan backup važnih podataka, a ako se radi o poslovnom okruženju onda se može dobro razmisliti i o backup-u softwera i sistemskih komponenti
- redovni Update operativnog sistema pogotovo Windowsa
- obavezan antivirus program
- obavezan antispyware/antimalware
- obawezan firewall
- dobro podešeni klijent za poštu i browser
- redovno praćenje log fajlova i brisanje tmp fajlova pogotovu iz browsera.
- naravno verovatno se može o još ponečemu reći detaljnije ali je ovo dovoljno.

Ukoliko išta od ovoga propustiš, naravno da ćeš imati problema, ali nije uvek samo rešenje u preinstalaciji sistema, ako se pouzdano zna da ni obično formatiranje diska u potpunosti ne rešava uvek probleme.
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne14.10.2008. u 10:39 - pre 188 meseci
Citat:
mld: Taj antivirus xp 2008, je malware i Avast narvno da ga propuštao.
ako hoćeš siguran rad obavezno je:
- redovan i pouzdan backup važnih podataka, a ako se radi o poslovnom okruženju onda se može dobro razmisliti i o backup-u softwera i sistemskih komponenti
- redovni Update operativnog sistema pogotovo Windowsa
- obavezan antivirus program
- obavezan antispyware/antimalware
- obawezan firewall
- dobro podešeni klijent za poštu i browser
- redovno praćenje log fajlova i brisanje tmp fajlova pogotovu iz browsera.
- naravno verovatno se može o još ponečemu reći detaljnije ali je ovo dovoljno.

Ukoliko išta od ovoga propustiš, naravno da ćeš imati problema, ali nije uvek samo rešenje u preinstalaciji sistema, ako se pouzdano zna da ni obično formatiranje diska u potpunosti ne rešava uvek probleme.


ako hoces siguran rad obavezno je pre svega:
-nauciti nesto o racunarima
-nauciti nesto o malicoznim programima(sta su, kako rade,zastiti od njih)
-nauciti nesto osnovno o operativnim sistemima
-nauciti nesto o firewall-ovima i podesavanju istih
-disciplinovati se u koriscenju racunara

u protivnom dzaba je sve ostalo jer ako ne znas sta radis sigurno ces pogresiti(Marfi ce se pobrinuti za to) :)
toliko od majla
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne22.10.2008. u 12:31 - pre 187 meseci
Reinstalirao sam Windows XP Home, tek što sam to uradio, zapatio sam ovaj Antivirus...i pored Avasta...šta raditi?
probaću da ga ubijem, ali mi se ne čini da će proći sve sem formatiranja, a pitanje je da li će i to
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne23.10.2008. u 09:27 - pre 187 meseci
Pratio sam uputstvo, otišao u startup i tamo ga isključio, zatim ga samo uklonio iz program filesa, a nakon toga iskenirao sistem sa malwarebytom, i nema ga više. Da li ga stvarno nema ili se prikrio, videćemo, uglavnom malware je ubio masu njih, oko 32 trojanca. Nisam mogao da nađem one fajlove u system32, kako piše u uputstvu, nego ih je uništio malware...Trebalo bi da je sve ok, ispalo je lakše nego što sam očekivao. Sad sam stavio i firewall.
 
Odgovor na temu

citerce
Mali Citer
Radnik udarnik
YU

Član broj: 173786
Poruke: 54
*.crnagora.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne23.10.2008. u 22:02 - pre 187 meseci
otvorio si neki sexy sajt, i tako si ga navukao, ima na netu klip kako se zarazava sa tim "antivirusom"., malware ga unistava od shale
Mali Citer is back
 
Odgovor na temu

Deyan_80
Kragujevac

Član broj: 117038
Poruke: 31
93.86.27.*



Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne26.10.2008. u 16:55 - pre 187 meseci
AGENT SMIT

Pokusaj sa System Restore. Meni je upalilo.
 
Odgovor na temu

vetmedic
Novi Sad

Član broj: 43716
Poruke: 54
*.hu.



+3 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne26.10.2008. u 20:01 - pre 187 meseci

Ima 3 nacina: Avast, Trojan remover ili Spybot, svi oni skeniraju komp pre nego so se windows krene.
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne28.10.2008. u 19:04 - pre 187 meseci
a sto komplikujete bezveze??
to je rogue program...
ubija ga MBAM i MBRR
ako ostanu neki ostatci,moze da se resi HjT i ostalim alatima



Code:
xp antivirus je obican rogue program
za uklanjanje istog koristite
RogueRemover
http://www.malwarebytes.org/rogueremover.php

posle toga sceniranjem sa Malwarebytes
http://www.malwarebytes.org/mbam.php

naravno...uz ovo pozeljno skeniranje i sa AV i AS programima
preporucujem KIS + Spybot S&D

a ako nista nepomogne...tu je HijackThis i ostali alati..
mada ovo gore bi trebalo da ga "ubije"



mada..moze da se desi da taj antivir 2009 nedozvoli skidanje MBAM-a...
kao ni jednog drugog programa...zato..deco..koristite zastitu
 
Odgovor na temu

miodrag75
Miodrag Zivkovic
Nis

Član broj: 82777
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linuxo.org


Profil

icon Re: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne29.10.2008. u 01:34 - pre 187 meseci
Prva zastita je GLEDAJTE gde klikcete a ne sammo yes yes yes yes yes yes yes jer ako tako nastavite nikad necete resiti taj problem uvek ce se vracati vas voljeni XP Antivirus koji u paketu nosi i zlob trojanca i jos neke sitnije zezalice jer naravno treba nesto i da ocisti :D.Zbog cega formatirate hard kad moze da se pokrece iz bilo koje druge memorije npr ram. Prvo ocistite komp pa tek onda preintalirajte os jer nije neko resenje odmah formatiranje neki virusi moze veoma lako da se zadrze i u ramu ili eventualno u grafickoj. Ja licno vec duze vremena apsolutno imam cist komp ( na kompu koji ima window) ali ne zbog nekog av vec jednostavno se drzim pravila koje sam na pocetku napisao
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kako ukloniti: Sysinternals Antivirus, Antivirus 360, Antivirus XP 2008, XP Protector 2009 i slicne

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 49998 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.