Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25995 | Odgovora: 130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 19:33 - pre 190 meseci
^exactly
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.3dnet.co.yu.



+1353 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 19:39 - pre 190 meseci
Citat:
sledgeh44:

Neko je ovde napisao: "Nisam pogledao ni jedan video snimak ni sa 5 D Mark II, a ni sa D 90, nemam želju za tim." Čemu toliko razočaranje? :-) Ja UVEK imam želju da vidim nešto novo! Pogotovu ako posle treba da dam validan komentar...

Uglavnom, primećujem da ovde više niko ne komentariše IQ ni za D90 ni za 5D MkII...

Pozdrav!


Ja sam napisao, ali to ne znači da sam razočaran, niti da ne želim da vidim nešto novo. :)

To znači da nisam impresioniran videom niti to mogu da budem, a znam kako taj snimak izgleda i bez da ga gledam..(i inače ne volim da gledam primere po netu, volim da ih sam napravim).

Evo proverite me: u filmu sigurno ima preterivanja sa neoštrinom, plitkim DOF-om, i sigurno je sve u low-light-u.

Ali, garantujem da nema neke akcije i snimaka u prvom planu gde je potrebna brza promena parametara, jer je za to potreban najpre precizan fokus koga manuelno jednostavno nije moguće podesiti na zadovoljavajući način.

Dakle, pozdravljam uvođenje videa u DSLR-ove, to će dati snimke kakve u smislu osetljivosti i kontrolisane neštrine nemaju ni najbolje consumer HDV kamere.

Ali, da li bih na neko snimanje koje mi je važno poneo 5 D Mark II (čak i da imam sve objektive) ili npr. Canon HV 30?

Tu dileme nema.

Citat:
sledgeh44:

Uglavnom, primećujem da ovde više niko ne komentariše IQ ni za D90 ni za 5D MkII...

Nisam gledao ni slike od 5 D Mark II, ali unapred znam da će biti nedostižne za bilo koji Nikon. To govori dovoljno.



 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 21:22 - pre 190 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ali, garantujem da nema neke akcije i snimaka u prvom planu gde je potrebna brza promena parametara, jer je za to potreban najpre precizan fokus koga manuelno jednostavno nije moguće podesiti na zadovoljavajući način.


... kao i tri ruke koje će sve to ispratiti

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
79.101.148.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 22:02 - pre 190 meseci
Citat:
Dokazano je da su net primeri obično đubre, te da ne treba donositi nikakav sud (osim čistog informisanja oko specifikacija) o aparatu, dok ne probamo lično ili barem dok neko od nas ne proba i to prenese ostalima.

Apsolutno tačno, samo, danas mi je stigao Časopis () sa reklamom uvoznika na DVE strane za D90 pa sam pomislio da ga je neko već dobio na testiranje kao što je bilo sa D700! Ne sumnjam da će se to uskoro i desiti i da će se prvi komentari pojaviti baš OVDE!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 22:42 - pre 190 meseci
Citat:
[url=/p2061308]Ali, garantujem da nema neke akcije i snimaka u prvom planu gde je potrebna brza promena parametara, jer je za to potreban najpre precizan fokus koga manuelno jednostavno nije moguće podesiti na zadovoljavajući način.

Kada se snimaju pravi filmovi, ovi holivudski, autofokus se uglavnom ne koristi.

Citat:
[url=/p2061308]AAli, da li bih na neko snimanje koje mi je važno poneo 5 D Mark II (čak i da imam sve objektive) ili npr. Canon HV 30?

Nosiće se i jedno i drugo i koristiti ono što će bolje odgovarati trenutnim potrebama i planiranom kadru. DSLR u video modu neće još veoma dugo biti upotrebljiv kao reporterska video kamera, ali kao filmska za "studijske" i režirane video radove, ihaaaj...

I aj pogledaj onaj linkovani film. Da, ima preterivanja sa low light, plitkim DOF-om i neoštrinama (ako ga već nisi pogledao) ali su to stvari koje se nikako ne mogu postići bilo čime drugim a da ima senzor manji od npr. Olyjevog.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.3dnet.co.yu.



+1353 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 22:49 - pre 190 meseci
Naravno da je tačno to što si rekao, ali nije u tome poenta. Moje mišljenje u najkraćem glasi:

DSLR filmić daje jednu potpuno novu dimenziju koje ni najjače kućne HVD kamere nemaju.

Ali: da li DSLR može da zameni kućnu HDV kameru?

Ni blizu.

A u tome je poenta.
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
79.101.148.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 23:08 - pre 190 meseci
Citat:
Ali: da li DSLR može da zameni kućnu HDV kameru?

Poenta je u tome da niko ne očekuje da DSLR išta zameni... Jednostavno, SVI novi DSLR-ovi će od sada pa na dalje i ubuduće snimati i video i to sve bolje i bolje! Da li je bolje imati funkciju više? Apsolutno DA! Mislim da će nam za par godina ova diskusija zvučati jako smešno :-)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies24.09.2008. u 23:13 - pre 190 meseci
Ima jos jedno "Ali"

da li je ta nova dimenzija primenljiva u "ovozemaljskim" uslovima i koliko ce korisnika moci da je primene u "svakodnevnoj" upotrebi?
Posebno je pitanje koliko ce forumasa moci iskoristiti ovu funciju?

Ili ce mozda kupiti za cetvrtinu novca HDV i snimiti ono sto ih zanima?

I jos jedno pitanje:
Koliko je vas, ucesnika u diskusiji videlo rezultate HDV kamkordera na ful 1080 LCD standardu, ili mozda misle da je to isto kao ono sto su do sada videli (mini DV)?
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies25.09.2008. u 00:21 - pre 190 meseci
Citat:
sledgeh44: Poenta je u tome da niko ne očekuje da DSLR išta zameni... Jednostavno, SVI novi DSLR-ovi će od sada pa na dalje i ubuduće snimati i video i to sve bolje i bolje! Da li je bolje imati funkciju više? Apsolutno DA! Mislim da će nam za par godina ova diskusija zvučati jako smešno :-)


A misliš da kamkoderi neće paralelno napredovati, imati sve kvalitetniju sliku i više funkcija?

Nema trika da fotoaparati IKADA dostignu i prestignu kamkodere.

A portabl kamkoderima nedostaje samo jedna stvar da bi bili lansirani u orbitu: izmenjivi objektivi.
Mislim da je to pitanje dana.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.ems.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies25.09.2008. u 08:30 - pre 190 meseci
U svakodnevnoj upotrebi, video na DSLR-u još dugo neće biti konkurent bilo kojoj kameri. Nikada (aj da kažem još veoma dugo) DSLR neće zemnuti kamere. Ali u specijanoj upotrebi, biće must have. O toj "specijalnoj" upotrebi jedino i vredi pričati.

Portabl kamkorderima mnogo fali veliki senzor čak i pre izmenjivih objektiva. Pored velikog DOF-a, fale im i mnogo bolje low light performanse. Obratite pažnju da je na ovim patos kamericama svetlosna moć objektiva i do 1.6. A u low light-u su upotrebljive... ...pa, malo bolje od telefona.
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
77.46.212.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies25.09.2008. u 09:20 - pre 190 meseci
Evo ga i moj jubilarni poslednji post na ovu temu ...

Citat:
A misliš da kamkoderi neće paralelno napredovati, imati sve kvalitetniju sliku i više funkcija?
Nema trika da fotoaparati IKADA dostignu i prestignu kamkodere.

Čemu pisanje postova kad ih niko ne čita ... Dakle, to ISTO samo malo drugačije ti piše DVA posta više! Siguran sam da će "kamkorderi" paralelno ili neparalelno napredovati a isto tako sam siguran da će bilo koji novi DSLR imati bolji kvalitet videa od vrhunskog "kamkordera" od pre deset godina!

Od početka ove diskusije mi se nameće jedan primer koji je u žestokom off-u ali je toliko ilustrativan da ću ga ipak navesti... Godinama nosim sa sobom švajcarski nožić (vrlo bitan za posao informatičara )... Na njemu se nalaze i makaze... MAKAZE? Pa to je zapravo patrljak od makaza! E, ali TO meni odrađuje posao u 98% slučajeva!!! Nešto tako malo, nenametljivo i stalno prisutno je uglavnom korisnije od specijalizovanog alata iste namene koga nemate uvek sa sobom... Koliko će nas i u kojim prilikama nositi istovremeno i DSLR i "kamkorder"? Niko i nikad :-) Ko će vas i kada TERATI da snimate video DSLR-om? Niko i nikad :-)

"Dečje bolesti" koje su neki ovde istakli u prvi plan itekako stoje i itekako će ograničiti upotrebljivost ovih prvih DSLR-ova sa videom... Međutim, i prvi automobil je imao tri točka, 2 konja i jedno sedište :-) Revolucija je počela i to je evidentno! Pre dva dana Panasonic "jumped the bandwagon" sa njihovim navrat nanos "sklepanim" naslednikom nedelju dana (!) starog G1! Time je video ušao i u oblast Micro 4/3... Šta će biti dalje? Gledaćemo... :-)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies25.09.2008. u 10:25 - pre 190 meseci
Sva ta razmisljanja o video modu su hipoteticka pasuljijada.
Trenutno, ovakav kakav je, video mod u fotoaparatima ne moze da se pribljizi kamkorderima i aparat ne moze da zameni kamericu. O audio karakterisikama i da se ne govori.

Viktorija nije adekvatan primer. Ona je mala i praktcna; lako stane u dzep; manja je od bilo kog "originala", a pogotovo od svih njih zajedno; za razliku od dSLRa koji je veci i nezgrapniji od bilo kog kamkordera. S druge strane, za ozbiljnije secenje je ipak bolje koristiti makaze. Najbolji primer je primer univerzalnih alata koji nikako ne mogu biti zamena za specijalizovane. Pa ni u buducnosti.

Za low light test video moda uzmite na primer HV30 ili VX2000 (nije HD ali je tatamata za lowlight) pa uporedite rezultate sa bilo kojim fotoaaratom racunajuci tu i dslr. Dobijene snimke (sa mini HDV kamkordera) prebacite u HDTV format pune 1080 rezolucije i pogledajte na ful HD ekranu. Tek nakon toga donesite zakljucke. Ova yutube diskusija nema smisla.

Jedno vreme sam i ja mastao o fotoaparatu sa video modom. Kako vreme odmice, sve je veca razlika izmedju kamera i aparata pa sam potpino izgubio nadu da ce ovi ove druge sustici.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 25.09.2008. u 11:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies25.09.2008. u 19:15 - pre 190 meseci
Paramecijum i Žarko su u većini pokrili sve ono što sam ja mislio da dopišem ovde, čitajući skoro napisane postove.

Elem, dve stvari su apsolutno sigurne - DSLR-ovi se nikad neće drastično menjati u fizičkom smislu, a to je prva i ogromna prepreka za bilo kakvo normalno korišćenje uvek i zauvek. Druga stvar - nije plitak DOF taj koji određuje kvalitet.

Poređenje home-video snimanja i nekakvog Holivuda? Jao, pa nemojte... Zna li neko šta je Panavision Hylen system? Svi nešto kao pišu i razumeju se, a snimanje filmova je toliko bizarno različito od drkanja ovih konzumer sranya, da ja prosto ne mogu da zamislim razvijenu diskusiju iz ovakve pretpostavke.... Pustite to, blage to veze nema sa ovim.

I što Žare reče, oni koji se kunu u ove video snimke sa DSLR-a, slobodno nek' pogledaju kako snimak sa HV20/HV30 izgleda na fullHD displeju, a onda ISTO TO pogledajte sa snimkom sa 5D (o onom "joke"-u sa D90 ne želim ni da pričam). Neuporedivo. Znam i bez da pogledam, jer je kompresija katastrofalna i potpuno razarajuća za tu rezoluciju.

To je isto kao kada biste, kačeći spojlere na jugića rekli da imate sportski auto. Kako spojleri auto ne čine sportskim, tako ni plitak DOF ne čini snimak kvalitetnijim. Na oko dopadljivijim - možda, ali će proteći još mnogo vode dok DSLR postigne protok na memorijskom kontroleru, toliki da uspe da izgura (potrebnih) 125MBps i time istisne HDV najvišeg kvaliteta. Zanimljivo mi deluju ova proročanstva koja kažu "smejaćemo se ovome kroz dve, tri, pet godina...". Pa možda, uz uslov da neko spali industriju kamkordera, a njenom menadžmentu zabrani rad na razvoju u narednih 200 godina.

Veliki senzor je jedini zaista potreban korak da kamkorderi postignu neviđen kvalitet snimka, uz (naravno) MiniDV kao medij. Barem do neke 3-4 inkarnacije SSD-a. Izmenjivost objektiva je ipak sekundarna stvar, čak i za poluprofesionalnu primenu, mada je i to klizav teren, pa su iznenađenja i tu moguća. Kamkorderi su dosta napredovali zahvaljujući Canonu, ali NE I SAMO Canonu. To je i Panasonic, JVC, Sony, a sve tri kompanije beleže zaista velike prihode iz ove branše, pa čisto sumnjam da neće upotrebiti tih 2-3% potrebnog većeg naprezanja da k'o iz šale prestignu kukavne DSLR bućkuriše.

EDIT: slovne greške

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 26.09.2008. u 01:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
79.143.164.*



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies26.09.2008. u 00:10 - pre 190 meseci
Aparat NIKAD (barem za nasih zivota) nece zamjeniti kameru u profesionalnoj upotrebi... ako se i dogodi neki multimedij to ce prije da bude tako sto ce kamera da zamijeni fotoaparat nego obrnuto... Ni to se nece nikada dogoditi iz razloga sto nekom kome bude trebala vrhunska fotka nece potegnuti novcanik i izvaliti 100milja dolara (koliko kosta jedna kamera koja recimo pravi 20ak MP slicice u sekundi) da bi radio fotke vec ce kupiti 50x jeftiniji fotoaparat.

Ko sto neko rece profi kameru cine mnogo zajebanije stvari nego sto je plitak DOF.
RED treba da izbaci model kamere pod nazivom Scarlet (velicine fotoaparata i cjenovno vrlo blizu nekom t modelu tipa ovom "nase"). Pored toga sto ce sljakati 24 slicice sa mnogo megapixela nevjerujem da ce bas moci da zamjeni fotoaparat kada je u pitanju pravljenje fotki jer dobar fotoaparat ne znaci samo mnogo megapixela.


Video u aparatu: DA za zajebanciju, NE za profi rad.

p.s.
Da ne bude zabune za one koji ne znaju sta je profi kamera, kamere tipa V20/HV30 nemaju veze sa profi opremom, a daju nedostizan kvalitet videa u odnosu na DSLR. To su kamere kojima gradjani normalnih zemalja snimaju djecu po kuci... samo kod nas se sa tim rade "profesionalne stvari". Cijena "profi" kamere krece od 6milja evra pa na vise (koliko kosta jedna EX1 recimo)... to je minimum (al bas minimum) koji se u svijetu koristi za neki ozbiljniji rad koji se moze naplatiti. Naravno uz tu kameru idu dodatci koji kostaju 3 puta vise nego kamera (tipa nekog adaptera za 35mm objektive i slicnih zajebancija).

 
Odgovor na temu

s-o-n-i-c
Ninoslav Dotlic
Beograd

Član broj: 23060
Poruke: 20
*.neobee.net.

Sajt: www.istockphoto.com/kwaig..


Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies27.09.2008. u 15:49 - pre 190 meseci
ajde samo nekoliko stvari..

poredjenje sa Nikonom D700 gde je on kao superiorniji..

ok, jeste, fokus i brzina..

samo.. ima jedan problem.. ta famozna brzina..

D700 ima 12 a 5D mark2 ima 21 megapiksel.... ne mislite li da je mozda lakse progurati 12mp nego 21? hmm... Da se razumemo, meni je NIkon D700 fantastican aparat, ali za ono shto meni licno treba bolji je 5d mark2. Stoga ne treba davati paushalne ocene, svaki ima po neshto bolje, pa ti sad biraj shta ti treba.

Ja sam svojevremeno PRODAO Canon 20D koji je ima 5fps i KUPIO 5D koji ima 3fps. Zasto? zato shto mi brzina nije trebala nego ful frejm senzor, cista slika i 12,7 megapiksela :)

Koristim 5D (stari) i na njemu imam vise megapiksela nego shto ima taj novi nikon :) a moj aparat se pojavio.. hm.. pa 2005 (i slovima dve hiljade PETE) godine..

ok?

Sad me josh zanima koliko ste para zaradili sa svojim fotkama? Koliko je ovde profesionalaca koji koriste tu opremu o kojoj pricao a koliko lele*uda koji samo citaju reviewove a shkljocaju sa s5 is :)
Eto ja cu reci skromno da sam zaradio nekoliko hiljada dolara prodajuci fotke na stocku, a tu mi zamislite chuda najvise treba cista slika (citaj canon) i rezolucija (citaj canon).. i ovaj 5d mark2 je KAO stvoren za to.

Dalje, full HD video sa dobrim low light performansama i filmskim dof-om za 2500$ .. neko rece previse? U kom to univerzumu je previse?

pa samo ADAPTER za neki kamkorder da bi se dobio filmski dof, ako je dobar, kosta oko 1000$, a poznato je da guta svetlo, pravi vinjetu i ko zna shta jos sve ne, ako nije bas vrhunski, a vrhunski kostaju kao novi 5d

Ja ne znam da li smo mi na istoj planeti, ali meni cim kasica prasica otkuca 2000$ ja odoh po novu "petardu" da sa njom zaradim jos para. Tih 21 megapiksela ce imati jako dobru cenu na istocku, a filmicima se takodje izuzetno radujem, bar gledajuci najave.

srdacan pozdrav.



edit: izbačena uvreda

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 27.09.2008. u 17:08 GMT+1]
but then again, what the fuck do I know?
 
Odgovor na temu

Balgavy
Balgavi Igor
novinar
Sombor

Član broj: 191003
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies29.09.2008. u 23:52 - pre 190 meseci
s-o-n-i-c "Tih 21 megapiksela ce imati jako dobru cenu na istocku, a filmicima se takodje izuzetno radujem, bar gledajuci najave."

Hm...veoma interesantno...skoknuo sam do istocka...evo i cena...filmovi su do 30 sec...zanimljivo...


Size Price Base Royalty

Small
4:3 Web (320x240)
16:9 Web (320x180) $15


4:3 Web (640x480)
16:9 Web (640x360) $25

NTSC/PAL
NTSC (720x486)
PAL (720x576) $40

HD 720p
HD 1280x720p $60

HD 1080i
HD 1920x1080i (if available) $75

sudeci po ovome...kao sto s-o-n-i-c rece prava kamera za stokere...
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
82.117.192.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies30.09.2008. u 11:58 - pre 190 meseci
Stim da je trziste klipova tek u povoju, pa iako su cene poprilicno vece nego za fotke, tesko da se iko opario od prodaje klipova na microstocku.
 
Odgovor na temu

Balgavy
Balgavi Igor
novinar
Sombor

Član broj: 191003
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies30.09.2008. u 15:07 - pre 190 meseci
Ivand "iako su cene poprilicno vece nego za fotke, tesko da se iko opario od prodaje klipova na microstocku"

Hm...i stock fotografije su nekada ranije bile u povoju, pa ko je uhvatio prvi voz....samo razmisljam.,,Da li je iko sa foruma uopste probao sa prodajom videa na microstock sajtovima?
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies30.09.2008. u 15:37 - pre 190 meseci
Najviše će ućariti onaj ko uhvati prvi voz. Tako da...
 
Odgovor na temu

Speedlight

Član broj: 195778
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies30.09.2008. u 22:54 - pre 190 meseci
Po pitanju Nikon D700 vs. Canon EOS 5D Mark II...

Ukoliko ne želite da fotografišete pejzaže za ogromne billboarde, 5D ima neznatnu prednost u odnosu na D700 po pitanju slike ali je je D700 i te kako upotrebljiv za studio i štampanje na srednjem do većeg formata. Ali ako pokušate da upotrebite 5D za action photo primenu, plakaćete od muke. Sa više nego skromnim auto-fokusom od 9 tačaka i 3.9fps (čak ga i moj D200 tuče po brzini i upotrebljivosti u tom segmentu - 7/11 tačaka i 5fps) ovaj foto-aparat je neupotrebljiv van studija za profesionalnu primenu. I to po istoj ceni kao D700, koji u tom segmentu ubedljivo dominira: do 8fps, sa AF od 51 tačke uz 15 krstastih. Video mod je šminka, jer profesionalni fotograf ne kupuje DSLR zbog video mogućnosti.

Politika dveju kompanija je više nego jasna: Nikon pravi DSLR-ove koji su upotrebljivi u svim segmentima (D3, D700 i donekle D300) uz primetno bolji kvalitet izrade, dok Canon forsira korisnike da se odluče za tip fotografske delatnosti. Doduše, Canon se propisno obrukao po pitanju auto-fokusa 1D Mark III, tako da je veliko pitanje njihove ozbiljne konkurencije na polju sportske/reporterske/situacione primene. Uopšteno gledano, Nikon D3 je kao kompletan proizvod još uvek ozbiljan izazov za Canon.

Sve rečeno, mislim da je 5D fantastičan za svoju primenu, dok god se objekat koji fotografišete ne pomera previše. Idealno za sahrane? Zaista ne mogu da se otmem utisku da je mogao da bude daleko bolji, a ne samo da popuni mesto u paleti - dosta tipična politika kompanije koja drži najveći deo svetskog tržišta. Mada, moguće je da je posredi trenutna nemogućnost izrade bržeg i preciznijeg AF sistema koji bi parirao konkurenciji, pa su se umesto toga odlučili za "ono drugo" - rezoluciju i software radi učvršćivanja pozicije gde imaju primat. Bilo kako bilo, fotografi pejzaža, svadbi i sahrana imaju novo sjajno oruđe, a ostali - razmišljajte o D700.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25995 | Odgovora: 130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.