Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Live Video Streamovanje iz dvorane

[es] :: Web aplikacije :: Live Video Streamovanje iz dvorane

[ Pregleda: 2475 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
77.222.14.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Live Video Streamovanje iz dvorane15.09.2008. u 18:39 - pre 189 meseci
Pozdrav svima.
Ja sam tražio i po netu i ovde, i nisam mogao da skapiram, kako ovo da uradim.
Evo šta mi treba.
Prijatelj hoće da radi Live Stream treninga i utakmica kluba, što dodje nedeljno jednom - dva puta, znači ništa 24/7.
Video mora da se pokazuje direktno na sajtu, znači, u realnom vremenu.
Šta mi tačno od opreme treba, kakav hosting i slično, takođe me zanima koja aplikacija (web) bi mogla to da pokazuje na sajtu.
Hvala i izvinjavam se ako sam promašio forum :)
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
62.48.116.*

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Live Video Streamovanje iz dvorane16.09.2008. u 09:00 - pre 189 meseci
U sustini - treba mu firma koje ce to da uradi. Sama oprema i software nisu dovoljni a ako sve to pitas - ni tvoje znanje.

Ako je to jednom sedmicno - tesko da je isplativa investicija ulagati u internet link, kamere, stream server i slicno. Zasto ne napraviti snimak koji poslije namontirati i uploadovati negdje na net?
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Live Video Streamovanje iz dvorane16.09.2008. u 11:04 - pre 189 meseci
Hmm imam isti problem..naime treba mi live stream.Pola posla sam vec uradio.Koristio sam ip-kameru koju sam nakacio na net i dao joj prolaz sa vana preko rutera.Znaci kamera u sebi ima server i dozvoljava mi prisup preko neta.Mislio sam da je inegrisem na sajt ali ne i sa njenim cijelokupnim softwerom.Naime mogu joj pristupi i direktno rtsp://213.196.xxx.xx:5900/live/mjpeg (i otvoriti live stream pomocu quick time pl.)Interesuje me kako mogu da integrisem to u html tako da mi se otvara direktno na stranici a ne da mi poziva quick time pl.Nadam se da sam dobro objasnio sta mi je problem.
Šaka
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
77.222.14.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Live Video Streamovanje iz dvorane16.09.2008. u 13:19 - pre 189 meseci
Prvo, hvala na odgovorima.
Citat:
misk0: U sustini - treba mu firma koje ce to da uradi. Sama oprema i software nisu dovoljni a ako sve to pitas - ni tvoje znanje.

Ako je to jednom sedmicno - tesko da je isplativa investicija ulagati u internet link, kamere, stream server i slicno. Zasto ne napraviti snimak koji poslije namontirati i uploadovati negdje na net?

Pa i ja sam to kontao pa ću to da mu predložim kad se vidimo.
A eto za slučaj da on baš hoće tako nešta da uradi (live stream), jel znaš neku firmu koja se time bavi?
Što se mene tiče, pa da, nisam ja upućen toliko u ovo.
I da, još jedna stvar, koliko bi koštalo sve to? Da to ta neka firma uradi?
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
62.48.116.*

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Live Video Streamovanje iz dvorane17.09.2008. u 09:50 - pre 189 meseci
Dragansar: a sta mislis kako ce se kamera ponasati kad se spoji 20korisnika istovremeno? :) Tj spojice se 1 ili 2 (ne znam ogranicenje) a ostali ce biti odbijeni.
Takodje, sta mislis da ce unutar browsera pustati film ako ne neki player? (u tvom slucaju quickmedia). To je takodje plugin za browser koji pokrene player i prikazuje video.

Jezdimir: Ne znam, ne zivim u Srbiji, ali sigurno ih ima. U najgorem slucaju obrati se Informatici (oni imaju tako nesto na svojoj zgradi) pa njih upitaj.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
77.222.8.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Live Video Streamovanje iz dvorane17.09.2008. u 13:18 - pre 189 meseci
aha hvala, mada izgleda da od ovoga nece biti nista.
jer nema covjek puno para za ovako nesta, jer sam ja malo gledao te cijene, pa kad sam mu ispricao...
i onda smo skontali da je najbolje da se samo snimi utakmica, okaci na YT i gleda preko sajta.
:)
Hvala na odgovorima jos jednom.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Live Video Streamovanje iz dvorane18.09.2008. u 08:01 - pre 189 meseci
@misk0 ok znam o cemu pricas ovo je neka kucna varijanta.Sta predlazes koji server da koristim za stream? Vec imam podignut Linux (Cpanel) koji koristim za web hosting.Dali njega mogu u nekoj varijanti iskoristiti?
Šaka
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Live Video Streamovanje iz dvorane18.09.2008. u 08:07 - pre 189 meseci
DraganSar: moras imati streaming server na koji ces slati live stream sa kamere koji ce to dalje distribuirati. Ne mozes to instalirati na cPanel jer je to hosting account. Potrazi nekog od streaming provajdera (google ce ti pomoci) i vidi koji ti odgovara. Kad sve to podesis onda stream sa servera ubacis u svoju web stranicu i sve sljaka.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Live Video Streamovanje iz dvorane

[ Pregleda: 2475 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.