Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access i Borlan Builder 6 C++

[es] :: Access :: Access i Borlan Builder 6 C++

[ Pregleda: 2031 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gizmo981
Mostar

Član broj: 120771
Poruke: 49
77.221.6.*



Profil

icon Access i Borlan Builder 6 C++11.09.2008. u 22:38 - pre 190 meseci
Zanima me ima li tko da mi pogleda bazu, skužio sam kako da povežem Builder i access!
Ali imam 7 problema kojih trebam rješiti!
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
77.222.27.*



Profil

icon Re: Access i Borlan Builder 6 C++11.09.2008. u 23:41 - pre 190 meseci
Hahahahahaha, fenomenalno pitanje.

A valjda ce se neko nac... Koja baza? Koji problemi su u pitanju?
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

gizmo981
Mostar

Član broj: 120771
Poruke: 49
77.221.6.*



Profil

icon Re: Access i Borlan Builder 6 C++11.09.2008. u 23:43 - pre 190 meseci
jesi li spreman pomoći ili samo da se rugaš!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

gizmo981
Mostar

Član broj: 120771
Poruke: 49
77.221.6.*



Profil

icon Re: Access i Borlan Builder 6 C++11.09.2008. u 23:56 - pre 190 meseci
Evo zadatka:

Kompanija Sound posjeduje više studija koje domaći i inozemni glazbenici koriste za snimanje svojih glazbenih albuma. S obzirom da se istovremeno može snimati više od jednog albuma potrebno je koji se album snima te koliko je snimanje trajalo. Osim toga na kraju godine kompanija prikazuje rezultate svog rada u prošloj godini te mora predočiti utrošak vremena svakoj od pjesama, s tim da se pjesma koe se nalazi na dva različita albuma u izvješću prezentira kao jedna, uz navođenje njenog autora. Izvješće se prezentira prema tome o kojoj se vrsti glazbe radi. Kako bi bilo lakše uspoređivati izvješća za pojedine godine treba evidentirati kojem izvođaču album pripada. Za savki album treba napraviti o kojoj se vrsti glazbe radi!


Napraviti Era model, popuniti podatke koristeći Access,
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gizmo981
Mostar

Član broj: 120771
Poruke: 49
77.221.6.*



Profil

icon Re: Access i Borlan Builder 6 C++11.09.2008. u 23:59 - pre 190 meseci
Zanima me šta mi je pogrešno u bazi kako da je ispravim!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Access i Borlan Builder 6 C++12.09.2008. u 04:23 - pre 190 meseci
U trećoj rečenici se kaže: „.... s tim da se pjesma koe se nalazi na dva razlicita albuma u izvješcu prezentira kao jedna.....“ (nema dupliranja pesama u izveštajima).
To znači da je od interesa za projektni zadatak da jedan album ima više pjesama ali da ne treba ponavljati pjesme na albumima. S toga izbaci tabelu AlbumPjesma i poveži Album i Pjesma direktno. Potom Studio poveži direktno sa Album.

Četvrta rečenica kaže: „.....Izvješce se prezentira prema tome o kojoj se vrsti glazbe radi......“
Kako su Vrsta glazbe predpostavljam : pank, rok, soul, zabavna, narodna..... sumnjam da se na istom albumu nalaze različite vrste glazbe. No to što ja sumnjam je malo važno. Važnije je da se izveštaji zasnivaju očigledno na albumima i da su oni centralni izvor budućih izveštaja. Šesta rečenica to potvrđuje. Zato poveži vrstu glazbe ili Zanr, kako je kod tebe u modelu sa Albumom.

Takođe teba dodati u Album i godinu snimanja kako bi se upoređivanja izveštaja mogla obavljati po godinama.

Ako dosledno poštujem rečenice koje su okvir zadatka i ako sam ih nadam se dobro protumačio, onda bi model po meni izgledao kao na slici.

I pitanje: Kakve veze ima ovo sa naslovom teme i prvim postom? Kojih 7 problema?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gizmo981
Mostar

Član broj: 120771
Poruke: 49
77.221.7.*



Profil

icon Re: Access i Borlan Builder 6 C++12.09.2008. u 15:54 - pre 190 meseci
tih 7 problema što sam naveo je vezan za sam program koji treba uraditi u Borlan Builder 6
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access i Borlan Builder 6 C++

[ Pregleda: 2031 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.