Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako otići u Nemačku i ostati tamo??

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako otići u Nemačku i ostati tamo??

[ Pregleda: 7479 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarko83

Član broj: 193403
Poruke: 2
77.46.139.*



Profil

icon Kako otići u Nemačku i ostati tamo??10.09.2008. u 21:49 - pre 189 meseci
Pozdrava za sve sa foruma...Ovo mi je jako vazno ali zaista!!!Zamolio bih sve ljude dobre volje koji imaju iskustva na ovu temu da mi pomognu,kako meni tako verovatno i drugim ljudima koji bi voleli da potraže bolju buducnost sto bi se reklo napolju.Svaka informacija će mi znaciti.
Odmah iskljucujem to da bi isao da radim na crno ili da se ozenim sa nekim samo zbog papira..Zavrsio sam Visu Tehnicku skolu ali nisam imao prilike da radim nešto puno u struci.Shvatam da taj legalan način može biti jedino da nađem nekog poslodavca koji bi hteo da me zaposli.Ali i to je teško jer nemam nikoga preko ko bi to mogao da uradi za mene.Bio bih voljan da radim za prvo vreme neki posao koji ne mora da bude vezan za moju struku taman dok se malo ne uhodam sa jezikom,sa tim da kad savladam jezik bi potražio posao u struci.Inače Nemacki jezik mi je da kažem u početnoj nekoj fazi a sa Engleskim jezikom stojim bolje.Nadam se da će možda još neko moći da mi da neki savet ili da podeli sa mnom konkretno neko svoje iskustvo.Jako mi je krivo sto kao nacija generalno nismo nigde pozeljni kao prvo a kao drugo isto tako sam ljut jer su nam zatvorili granice i nedaju ljudima da potraže možda bolju buducnost na nekom drugom mestu..Nadam se da će možda još neko moći da mi da neki savet ili da podeli sa mnom konkretno neko svoje iskustvo.Hvala unapred..
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako otići u Nemačku i ostati tamo??11.09.2008. u 01:12 - pre 189 meseci
Citat:
zarko83: Jako mi je krivo sto kao nacija generalno nismo nigde pozeljni kao prvo a kao drugo isto tako sam ljut jer su nam zatvorili granice i nedaju ljudima da potraže možda bolju buducnost na nekom drugom mestu..Nadam se da će možda još neko moći da mi da neki savet ili da podeli sa mnom konkretno neko svoje iskustvo.Hvala unapred..


Sta ces, takav je zivot, i kako stvari stoje bicemo jos dugo na takvoj lestvici, u drustvu Somalije i Mjanmara (uz svo duzno postovanje).

Inace granice se otvaraju ne radi slobodne migracije stanovnistva vec prvenstveno zbog ukidanja viza za kratak boravak. Jedino kada dolazis iz EU zemlje u drugu EU zemlju, imas drugaciji tretman i prava sto se tice potrage za boljim zivotom.

Za temu pitanje je malo previse opsirno, postoje solucije... pitanje koliko tebi to pije vode. Pogledaj ostale teme koje se ticu Nemacke na ovom forumu.
Da sam na tvom mestu prvo bih gledao da sredim turisticku vizu, pa tamo na licu mesta da probas da vidis oko posla, produzenja vize, dobijanja radne dozvole itd. Jer zasto bas Nemacka? Mislis najveca zemlja u EU pa najvece sanse da se 'utopis' kao pojedinac sa strane? I Nemci imaju velikih problema zadnjih godina, npr. sto su nekada bili cuveni njihovi lekari sada su primorani da odlaze iz zemlje zbog loseg stanja u zdravstvu... bio je skoro clanak u DW 'Belgija obecana zemlja za Nemce'... duplo vise zaradjuju tamo nego u svojoj zemlji i neuporedivo bolje uslove rada imaju.
Tako da... razmisli i o nekim drugim zemljama, zasto da ne i van EU podrucja, moj drug se usrecio u Ukrajini, sve zavisi kako vidis sebe.


Good luck
 
Odgovor na temu

zarko83

Član broj: 193403
Poruke: 2
77.46.138.*



Profil

icon Re: Kako otići u Nemačku i ostati tamo??11.09.2008. u 10:54 - pre 189 meseci
Pa slazem se da ni na zapadu nije kao sto je bilo i da Nemačka nije centar sveta.Ali nisam naveo nesto vazno, a to je da imam u Nemačkoj devojku sa kojom sam u ozbiljnoj vezi ali stvar je u tome da mi ona ne moze pomoci u smislu da garantuje za mene,posto je ona na početku školovanja a to traje 3 god. ima mali stan i nema bas neku platu da kazem.Voleo bih da nekako stignem do nje pa eto zbog toga prvenstveno bih hteo da odem u Nemačku..Sve se nadam da će ukinuti te vize uskoro,a do tada sam eto hteo da potrazim neku soluciju..Hvala ti Mister Big Time,drago mi je da ima ljudi dobre volje..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako otići u Nemačku i ostati tamo??

[ Pregleda: 7479 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.