Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta ovo znači?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Šta ovo znači?

[ Pregleda: 2163 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Šta ovo znači?09.09.2008. u 10:28 - pre 190 meseci
Srbija je danas ratifikovala Sporazum o Stabilizaciji.
Citat:
Pristup tržištu rada imaće i supružnik i deca zakonito zaposlenog radnika iz Srbije na teritoriji EU.
http://www.b92.net/info/vesti/...09&dd=09&nav_id=317728

Konkretno za Sloveniju. Da li sada i moja žena može dobiti radnu vizu na osnovu moga zaposlenja?
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Šta ovo znači?09.09.2008. u 23:19 - pre 190 meseci
Imaće .... buduce vreme..


To sto je Srbija prva i jedina ratifikovala SSP ne znaci nista... jos nismo dobili ni prelazni sporazum a nekmoli beneficije SSP-a... daleko je sunce.



 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Šta ovo znači?10.09.2008. u 08:16 - pre 190 meseci
Pa npr. znaci to da ako ti radis moci ce i tvoji da dodju (to je moglo i do sada) ali ce odsad moci i da rade ! Npr u Nemackoj cini mi se familijarno spajanje nije obezbedjivalo i radnu dozvolu, dok u Italiji jeste. Sad je to unifikovano.

Samo sto ja ne znam od kad se primenjuje taj SSP ?
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Šta ovo znači?10.09.2008. u 09:37 - pre 190 meseci
U Sloveniji npr. ne mozes da garantujes ni za koga sve dok nisi radio tamo barem godinu dana, i tvoja trenutna viza mora da vazi na godinu dana. Zar to onda nije u suprotnosti sa SSP?
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Šta ovo znači?10.09.2008. u 09:53 - pre 190 meseci
pa verovatno jeste, ali poenta SSP i kasnijeg ukidanja viza i clanstva u EU je da se uslovi za nas Srbe ujednace i na kraju i ukinu. Npr ja znam sta me ceka u Italiji, a pojma nemam kako je u Sloveniji, Holandiji itd...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Šta ovo znači?11.09.2008. u 01:02 - pre 190 meseci
Citat:
gajo2: U Sloveniji npr. ne mozes da garantujes ni za koga sve dok nisi radio tamo barem godinu dana, i tvoja trenutna viza mora da vazi na godinu dana. Zar to onda nije u suprotnosti sa SSP?


SSP je tek ratifikovan u nasem parlamentu. To znaci da je proces tek 0.5% kompletiran. Do 100% imamo mi jos mnogo godina da deljemo, a npr. neke zemlje otvoreno kazu da nikada nece njihov parlament ratifikovati bilo kakav medjunarodni sporazum sa Srbijom zbog vise razloga, naravno glavna predvodnica tih 2-3 (nama neprijateljski nastrojene) zemlje je Holandija.

To sto novinari pisu su bajke i zamajavanje naivnih. Mi na jedvite jade usvojili SSP i sada ce automatski da nam svane Zaboravili su samo da pomenu da postoje jos 27 zemalja koje to isto trebaju da urade, kada im dodje na dnevni red, proces koji traje godinama koje se broje na prste obe ruke.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Šta ovo znači?

[ Pregleda: 2163 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.