Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QOS - Moj maturski rad

[es] :: Kernel i OS programiranje :: QOS - Moj maturski rad

[ Pregleda: 4103 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon QOS - Moj maturski rad06.09.2008. u 17:23 - pre 190 meseci
Pošto vidim da je ovaj deo foruma malo zaćutao u poslednje vreme, rek'o bilo bi lepo da ga barem malo oživim sa nečim totalno trivijalnim kao što je to moj jednostavan maturski rad (dobro, i nije toliko jednostavan kada se uporedi sa ostalim radovima tipa "reinstalacija vindouza", but you get the point)...

Maturski rad se zove QOS (Quick OS), i ne radi ništa pametno, osim što demonstrira kako se dolazi od nule iz BIOS-a do nekog command prompta. Sadrži se od bootloadera (kojeg nisam pisao, već samo blago editovao, jer nisam dovoljno upoznat sa radom floppy diskova pa da sam isčitam sve što mi je potrebno u ASM-u) i "kernela" (njega sam već pisao ) koji je u stvari command prompt koji izvršava par demo komandi.

Alat korišćen prilikom rada: Notepad2, NASM, LD, VMWare, VirtualPC i jedan koristan programčić koji emulira Floppy Disk na računaru (VFDWin).
Priložen je source i IMG fajl za VirtualPC ili VMWare ako neko želi da ga isproba



PS: Microsoft Word fajl koji sadrži tekstualni deo maturskog rada neću da uploadujem, jer je u pitanju samo teoretisanje i objašnjavanje osnovnih principa funkcionisanja OS-a koje možete naći bilo gde na netu...
A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Kernel i OS programiranje :: QOS - Moj maturski rad

[ Pregleda: 4103 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.