Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako bilježiti logove

[es] :: Access :: Kako bilježiti logove

[ Pregleda: 2081 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

janez_drk

Član broj: 88686
Poruke: 12
*.tel.net.ba.



Profil

icon Kako bilježiti logove04.09.2008. u 15:30 - pre 190 meseci
Imam bazu u koju pohranjujem podatke o članovima. Svaki član ima određeni broj bodova koji se skidaju kada član dođe. Zanima me kako bih mogao napraviti da se pri dolasku člana, pri skidanju bodova, negdje zapiše koji je član došao, datum i vrijeme(sistemsko s PC-a).
Mozda u Accessu napraviti jednu tabelu da samo to bilježi ili tako nešto. Postoji li mogućnost da se ti podaci upisuju u obicni .txt file i da se taj file puni s tim podacima.

Nisam siguran odakle poceti i s cim...
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
79.101.145.*



+8 Profil

icon Re: Kako bilježiti logove04.09.2008. u 17:36 - pre 190 meseci
pošto su ti podaci povezani sa skidanjem bodova, čini mi se da bi trebalo da ih čuvaš zajedno sa istorijatom promena bodova. ne znam kako si taj deo rešio - da li se trenutni broj bodova dobija preko query-ja ili je to podatak koji je stalno upisan u bazu, pa se ažurira pri svakoj promeni.

ja bih u svakom slučaju odabrao prvi pristup. u jednoj tabeli čuvaš podatke o promeni bodova (ko je bio, kada, koliko bodova i koji korisnik je izvršio promenu). a da bi dobio ukupan broj bodova, napraviš query koji sumira tu tabelu prema ID klijenta.
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
77.222.14.*



Profil

icon Re: Kako bilježiti logove04.09.2008. u 21:34 - pre 190 meseci
Ja obicno imam jednu formu koja je stalno otvorena i na osnovu nje pravim log pristupa. Dakle, kada se korisnik prijavljuje, ako prodje provjeru upisujem u posebnu tabelu njegov ID i datum i vrijeme pristupa. Zatim SAKRIVAM login formu, ne zatvaram je. A na On Close dogadjaj stavim kod koji upisuje kada je korisnik napstio program u istu tabelu. Pogledaj BP Psiholog, tamo je sve vec odradjeno.
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

janez_drk

Član broj: 88686
Poruke: 12
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Kako bilježiti logove11.09.2008. u 09:57 - pre 190 meseci
@Scelle
Mislim da si me pogresno razumio..trebaju mi logovi od nekog događaja..kada se klikne na dugme da se članu oduzme određeni broj bodova (to je već napravljeno) i da se za tog istog člana negdje upiše njegovo ime, datum i vrijeme...tako da mogu znati kad je koji član dolazio..

ovdje sam pronasao sličan problem

http://en.allexperts.com/q/Usi...tabase-form-design-problem.htm

Trenutno imam samo jednu tabelu...u njoj se čuvaju podaci o članu ali i datum upisa i broj bodova (malo nes(p)retan dizajn ali nemam potreba za nesto bolje)....Sve radim kroz forme. U jednoj formi dodajem člana a u drugoj mu dodajem dolazak i skidam određenu količinu bodova s računa....Sto se tiče te druge forme tu imam sljedeću situaciju: preko dugmeta dodaj dolazak oduzima direktno u formi određeni broj bodova...
Sad bi mi trebalo jos da pri toj akciji negdje napravi log o tome kome i kada...to bi koristio u slučaju da netko misli da ga kradem ili tako nešto...
Mogu li to napraviti da mi se na klik dugmeta dodaj dolazak napravi i log o tome??
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako bilježiti logove11.09.2008. u 11:19 - pre 190 meseci
Dobro si uočio
Citat:
janez_drk: ......(malo nes(p)retan dizajn ali nemam potreba za nesto bolje)....

Ima potrebe za bolje čim želiš da ostaviš trag o nekoj akciji. Dakle treba ti druga tabela koja će imati spušteni ključ (FK) iz prve tabele. Recimo ako u prvoj tabeli u kojoj se čuvaju podaci o članu, datumu upisa, broju bodova....imaš za primarni ključ ClanID, onda u drugoj tabeli "Dogadjaji" bi imao sledeće kolone: DogajdajID, DatumVreme, OpisDogadjaja, ClanID.....
Prva tabela je povezana sa drugom: jedan prema više preko tog ClanID. To da li postoji veća sumnja u automatski ažuriranu Access-ovu tabelu od nekog Log fajla je diskutabilno. Zašto misliš da Log fajl ne može da se izmeni. Za dobre majstore nema prepreka.
 
Odgovor na temu

janez_drk

Član broj: 88686
Poruke: 12
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Kako bilježiti logove11.09.2008. u 12:03 - pre 190 meseci
@Getsbi
hvala puno na odgovoru...a što se tiče izmjene log fajla to mi nije toliko bitno jer covjek kojem ovo radim nije ''majstor'' i on ce sam upotrebljavati bazu. Ja sam davno radio s accessom i to nešto malo..znam neke osnove..i onda cu pokušati da mu napravim nešto eto tek toliko da radi to što je on zamislio..




Napravio sam tabelu događaj i povezao je sa glavnom tabelom...u tabeli događaj imam polja koja su navedena u Getsbiijevom postu iznad...i kako to da povezem sa klikom na dugme..
Dugme mi ima vec jedan događaj

Me![Broj bodova] = Me![Broj bodova] - 10



mogu li ispod odmah dodati sljedece i kako ide sintaksa točna

Me![Datum] = Date()
Me![Vrijeme] = Now()


[Ovu poruku je menjao janez_drk dana 11.09.2008. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
77.222.27.*



Profil

icon Re: Kako bilježiti logove11.09.2008. u 21:25 - pre 190 meseci
Ja mislim da sam odlicno razumio sta tebi treba, ali da ti nisi razumio sta ja zelim da ti kazem. Evo u prilogu primjer koda koji ja koristim u svojim BP, koji ima i dio gdje se upisuje vrijeme kada je korisnik pristupio i napustio program. Mislim da to moze da ti pomogne.
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

janez_drk

Član broj: 88686
Poruke: 12
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Kako bilježiti logove13.09.2008. u 12:15 - pre 190 meseci
@Scelle
U pravu si...i pomogao si mi da rijesim problem..thenks.
Napravio sam jos jednu tabelu dogadjaj..koja ima svoj ID, ID korisnika, Datum i Vrijeme....Tabelu članovi povezao sam prema ID korisnika kao 1 prema više vezu...na dugme sam stavio sljedeci kod (preuzeto iz BP).

Dim db1 As DAO.Database
Dim rst1 As DAO.Recordset
Set db1 = CurrentDb()
Set rst1 = db1.OpenRecordset("dogadjaj", dbOpenDynaset)
rst1.AddNew
rst1!ID = Me.ID.Value
rst1!Datum = Date
rst1!Vrijeme = Time()
rst1.Update
rst1.Close


I sada na svaki klik tog dugmeta imam upisan 1 log u bazu..a to je ono sto sam i htjeo...
hvala svima koji su pomogli
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako bilježiti logove

[ Pregleda: 2081 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.